Nezbedný bakalář (1946)

Skvělý pan Z.Štěpánek ve filmu ,ze kterého by bylo záhodno vzít si i dnes poučení.

Mistr neznámého boje (1993)

O bojových uměních jsem toho slyšela dost,ale tadydlenc jsem se poprvé setkala z výrazem "capoeira".Pro běžného koukatele to není zase až takový trhák,ale asi pro znalce tohoto bojového umění je to o něčem jiném.Skoukala jsem jej se zájmem o cosi nové a jsem obohacena o nové slovo a nový poznatek v bojovém umění.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.

David Copperfield (2000) (TV film)

Filmové zpracování týdle věcičky jsem viděla mnohokrát a tohle nepatří zrovinka k těm nejlepším.Koukatelné to však určitě je,takže tři * za snahu za S.Field a za A.Andrewse.

Zůstanu svůj (2009) (pořad)

I málo stačí aby to pohladilo na duši.Jo Gott je Gott.

S politiky netančím (1995) (pořad)

Každý, kdo pokračoval ve šlépějích svého učitele,měl těžký začátky.Kdo miloval pana Wericha,tomu neseděl humor páně Horníčkův.Když odešel pan Grossman,samotný Šimek to taky neměl nijak jednoduchý.No a paní Bubílková je na tom skoro asi úplně stejně.Dejte tomu čas a pak hodnoťte.Ona paní Bubílková tak špatná není a její opření se do politiků,byť jen slovně,je někdy perfektně padnoucí jak se říká "ako riť do šerbľa"!

Divadlo žije! (2002) (pořad)

Pokud mohl být kinobox,tak proč né todlenc?