Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)

Lidi,já vás mám a-ráád!Tak todlenc je nejlepší zpracování Dalskabátů,jaké jsem kdy viděla s naprosto excelentním obsazením a skládám veliký hold panu Moučkovi ,za snad nejlepšího Trepifajksla,jakého lze vidět.Děkuji tomuto Panu herci,který je jistě v hereckém ráji z mnoha dalšími velikány.

Tarzan (1984)

Todlenc je ,zatím,nejlepší zpracování legendy o Tarzanovi a snad nejlepší role Ch.Lamberta.Lambert nehraje Tarzana,Lambert Je Tarzan!

Zlaté dno (1942)

Tendle filmík jsem viděla už mnohokrát a i když to není žádný oscarový trhák,vždycky setřu slzičku.Vidět V.Buriana ve vážné roli je určitě zážitek,avšak v dnešní době, vyniká tento filmík hlavně svou lidskostí a chytne nejednoho koukatele za srdíčko.Možná se leckomu nelíbí morální stránka filmíku-ale ruku na svědomí-není v dnešní době opět aktuální???

Avatar (2009)

Cameron je mistr ve svém oboru.Se spadlou čelistí jsem sledovala tuto pastvu pro oči a duši a přemýšlela jsem nad nebetyčnou arogancí a domýšlivostí lidské rasy.Ano, jistá empirická podobnost z mnoha již existujících filmů,seriálů a PC her by mohla kazit dojem,leč opak je pravdou.Nepřekonatelný vizuální zážitek a dokonalá technologie, to vše posunuje filmařinu o pěkný kus dál a bude jistě nějakou dobu trvat,než se najde někdo,kdo todle superperfektní megadílo překoná.Jakékoliv další hodnocení je zbytečné,neb kdo neviděl,nepochopí.Díky Pane Camerone bylo mi ctí podívat se na Avatara a Vaši Pandoru ,tentokrát jste nasadil hodně vysokou laťku!

Le Mans (1971)

Pamatuji na premiéru tohodle filmíku a ve své době to byla naprostá pecka.Steve prý požadoval perfektní dodržení scénáře a některé scény byly díky tomu skutečně na hraně a perfektně realistické.Není to filmík pro každého a kdo nemá rád závodění tohoto typu,bude možná sklamaný.Nicméně i když já nejsem fanda, přesto jsem si todle dílko perfektně vychutnala a užila si (od premiéry) po několikáté,super napětíčko.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Dokoukáno před hodinkou a faktem je, že jsem dostala přesně to,co jsem očekávala.Bella trpěla opravdu hodně,Jake byl správně nasteroidovanej,Edward pořád charismatickej , Volturi perfektně děsiví no a vlci ti jsou nádherní.Todle všechno doplněno perfektně sladěným hudebním doprovodem a slušnýmy efekty.Knihy mám přečtené,takže jako Twilight-fanda konstatuji že todle dílko perfektně kopíruje knižní předlohu.Po humbuku, který vyvstal kolem natáčení a následné odmítavé kritice,jsem čekala nějakou hrůzu.Omyl,žádná tzv."sračka a odpad se nekonají a každému kdo má rád romantiku,tendle filmík vřele doporučím a ještě se pod to podepíšu.No a kdo tvrdí opak,pak nikdy nebyl romantik a nebo už zapomněl,jaké to je být romantickým!Takže se nikdo NEDEJTE ODRADIT od koukání - platí i pro neznalce knižní předlohy- a kašlete na nééé-romantiky,jsou ňák méně vidoucí a mají problém akceptovat, že šli na ROMANTICKEJ filmík.

2012 (2009)

Celkem excelentní megadestruktivní-digitální-konec světa.Bombastické efekty které mnohdy naprosto překračující logiku.Takže pomiňte tu nelogičnost,protože pokud se v ní budeme moc šťourat, nemá cenu na tendle filmík vůbec koukat, a užijte si super napětí které nám tady mistr Emmerich nabízí, protože todlenc je hodně koukatelný dílo s parádnímy okamžiky napětí a ukázkou totální destrukce naší modré planety.Takže suma sumárum má tendle filmík vše,co se dá očekávat od dobrého katastrofáku, jako je krásné mrazení v zádech s občasným zatajením dechu ,opominutím zavření pusy a to vše provázeno dobře padnoucím hudebním doprovodem. Prostě požitek pro oči a uši který vás vtáhne a určitě nenechá lhostejné celých 150´

Robinsonka (1974)

Slabý odvar starší verze z r.1956 a jedna z prvních větších rolí Mirky Šafránkové.

Robinsonka (1956)

Pokud mám hodnotit tuto starší verzi a porovnávat s novější z r.1974,kde si střihla hlavní roli M.Šafránková,dávám jednoznačně přednost této.Starší verze je daleko realističtější a J.Tvrzníková jako Bláža,je daleko přesvědčivější.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Pana Suchařípu jsem viděla vždy ve vedlejších rolích.Toto je první hlavní role a jeho skvostné err,při kterém má člověk vždy pocit že se zadýchá a už nenadechne,mě nijak neohromila.Asi je to dobrý herec pouze pro role vedlejší.Ale to jméno,které by chtěl aby alespoň zůstalo,určitě zůstane a, díky jeho prrrekérrrnímu errr ,zcela nezapomenutelné