Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

To bylo asi poprvé kdy u nás -brečel táta,brečela máma brečely, všechny děti.Při jakémkoliv opakovaném shlédnutí jsem opět namněkoučko.Když byl poprvé uváděn v kinech,byl z toho málem národní smutek a úplně pořád vyprodáno!

El Dorado (1966)

Za hudbu určitě plný počet,za Mitchuma taky a za hlášky kdyby šlo dát něco navíc,dala bych.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Všechno,co jste kdy chtěli nahlas žíct o komunistech a době minulé,ale báli jste se ozvat.Tady je řečeno vše a ještě něco navíc.Před Bárou Hrzánovou smekám a hluboce se ukláním.Bravooo!

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Takhle to u nás v minulém režimu opravdu fungovalo a ještě ke všemu se dokázali pyšnit tím,kolik nechali ostříhat "mániček".Hodně absurdn( bez notýsku a průpisky ani ránu).Kdysi jsem dostala upravenou samopalovou patronu (s háčkem na konci) a připevnila jsem jí ke klýčům.Jakýsi příslušník vé-bé si toho všimnul a se svým notesem a průpiskou se jal zjišťovat, jak to, že mám ostrou patronu jako přívěsek ke klíčům? Pokrčila jsem rameny a řekla že kdyby byla ostrá,nebyla by jistě na háček.Chvíli hloupě koukal- a pochopil-pozdě ale přece! "Pokračujte,pokračujte"-začal mávat rukou a posílal mně pryč.Bylo to v sedmdesátých letech,minulého století, ale dodnes to funguje u nás doma, jako ukázka socialistického, politicky aktivního blbce.No a některé postavy z pitavala mi tohle vždycky připomenou (chudák Jiříček).Ale ty jejich metody takhle fakt probíhaly.Takže je to vlastně úsměvný krimikomediální seriál a ukazuje skoro přesně dobu nedávno minulou.Takže za "chápajícího" pana vé-bé a za komediální prvky dávám za 3*.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Někdo zatracuje,někdo chválí a další má ,možná oprávněný nenávistný názor.Asi každé z hodnocení má v něčem trochu pravdy.Kdo nezažil televizní prmiéru a nežil v té době jako dospělák,asi nesoudí objektivně.Sledovanost byla úžasně vysoká a každý odvysílaný díl,býval rozebírán do všelijakých podrobností.Jedni koukali na seriál jako na detektivku,která byla jakoby pokračováním "hříšných lidí města..",jiní jako na úspěchy tehdejšího režimu.Ale sledovali VŠICHNI! Po letech byl uváděn v televizi, jako ukázka propagandy tehdejší doby, no a opět sledoval kde kdo. Když se seriál objevil na DVD za paďocha,bylo pro nejednoho človíčka překvapením,kolik se prodalo disků.Pokud jej někdo sleduje,jen jako obyčejnou kriminálku z dob normalizace,je vše v pohodě a určitě ohodnotí některé dobré zápletky(Kvadratůra ženy,Studna ap.)Pokud je to za "odpad", sledoval každý pouze tu část,kerá byla propagandou.Bohužel,já a lidé mojí generace,jsme se narodily do větší části doby, o které tento seriál vypráví a nemám pocit že bych byla odpadem.Tento servr, se má zabývat hodnocením a dojmem na daný film,seriál a podobně,takže, nechte být propagandu a hlubokého se zamýšlení nad dobou normalizace a koukejte na tohle dílo jako na celkem pitomou kriminálku, prostě na příběhy které se udály v "té době" a určitě tam něco ke koukání najdete.Kdo ví,jaká bude doba za dalších 50 let a jak budou naši vnuci koukat na věci,které vznikají v dnešní době a taktéž (obrazně řečeno) vymývají lidem mozky (třeba telenovely).

Bez ženské a bez tabáku (1980) (seriál)

Výkon J.Kronera si zaslouží za dvě * a o zbytek se dělí Š.Ranošová a B.Prokoš.Dále se nedá hodnotit nic moc.Ostravští tvůrci se moc nevytáhli.

Birlibán (1976) (TV film)

Pokud si vzpomínám tak to bylo jako kdyby chtěl někdo napodobit část z "Alenky za zrcadlem" a část "Pinokia".Dobře živený hošík, jde do království hraček pro náhradní díl ke své hračce (mám pocit že to bylo ucho králíka-ale jistá si nejsem).Né moc dobrá výprava a celkem chabé texty.U nás doma neuspěl!

Sanitka (1984) (seriál)

Trochu moc socialistické a přehnané.Průvodní hudba a písnička va znělce to trochu zachraňují a taky Hanzlík v košili zvané "švédka".Jinak jsem měla při sledování zvláštní pocit studu.Nedokážu definovat proč,jen vím že to nebylo nic příjemného.

O makové panence (1972) (seriál)

"Kdy uz bude zase ten Ententuel"?A to jménu mu zůstalo dodnes (snad se Emanuel nebude zlobit).Moc se povedl hajajovský komentář V.Brodského.