Mumie (2017)

Ach. Velice nerad dávám nízké hodnocení, vždy se snažím najít nějaké pozitivum, nějakou světlou stránku. Cokoliv, proč filmu dát alespoň dvě hvězdičky. Bohužel, zde jsem nic takového nenašel. Film je špatný ve všech ohledech - špatná režie, špatný scénář, špatná kamera, slabý výkon herců (co by také měli hrát?), nevýrazná hudba, "příběh", patos, absence jakéhokoliv citu (/podivné tempo), zjednodušování (absolutní zlo x absolutní dobro), nelogičnost (postav, děje, fyziky,...), zcela náhodné přeskakování mezi angličtinou a staroegyptštinou, umělé efekty a pohyb mumií (jen se na ně podívejte) ... Zkrátka vše. ___________________ Film na tom bohužel není až tak špatně (║Rozpočet $125miliónov║Tržby USA $79,937,595║Tržby Celosvetovo $402,137,595), a díky otevřenému konci je zde možnost dalšího dílu. Prosím, ne.

Dánská dívka (2015)

V závěrečných titulcích se píše o odvaze Lili / Einara kter(á/ý) se zasloužil o transgenderové hnutí. Pro mne je však tento film hlavně příběhem a dramatem jeho manželky Gerdy, která si toho musela mnohé vytrpět a obětovat se. Herecký výkon Alicie Vikander je neuvěřitelný, Oscara za vedlejší roli (pro mne hlavní) získala naprostým právem. <3

Firefly - Serenity (2002) (epizoda)

Zatím jsem viděl pouze film Serenity, (a dnes tento úvod do seriálu), a to před dlouhou dobou. Pokud bych jej měl hodnotit pouze na základě vzpomínek (což nedělám), dal bych mu 4*. Něco mi však říká, že teprve po zhlédnutí seriálu a přečtení interlude-komiksů jej patřičně docením. | Osobně volnější tempo prvního dílu naopak vítám, nejsem příznivcem přemíry akce, neboť většinou postrádá jakýkoliv smysl a bývá pouze na efekt. Jeden delší, statičtější záběr v sobě často ukrývá více, než přehršel těch akčních. Navíc, myslím si, že se toho v 1. dílu událo celkem dost. :-) | Před samotným seriálem jsem si pustil R Tam Sessions (cca 8 minut), jde o záběry rozhovorů psychologa s River. Doporučuji totéž.

Humr (2015)

Nemám slov. Dokonalé.

Češi na cestách (2015) (pořad) odpad!

Nestačilo jim to doma, tak ze sebe musí dělat dementy i v zahraničí.

Bedekr (2014) (seriál)

(II. série, Míša Maurerová)

Amadeus (1984)

Mistrovské dílo Miloše Formana. Ačkoli je příběh fiktivní a nedrží se historických faktů, ztvárnění M. Formana mne dostalo. Precizní hra s fakty a jejich zakomponování do finální mozaiky s hudbou jednoho z mých nejoblíbenějších skladatelů. Napínavé, strhující, depresivní, nervy drásající. 5*

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Strašidelnější a napínavější než první díl, zároveň zábavné. Oproti prvnímu dílu lepší závěr, to je však dáno knižní předlohou.