Twilight sága: Zatmění (2010)

10/10. Ale iba v prípade, že spolu s najmenej jedným ďalším kamarátom skonzumujete za tie 2 hodiny najmenej 4 deci vodky za hlavu. Potom sa budete zabávať výborne. Aj keď druhú pólku si budete pamätať iba sčasti a koniec vôbec :)

Úsměvem ke štěstí (2007)

Keby každý z nás raz za čas pochválil nejakého toho štátnika alebo diktátora, aký majú skvelý golfový odpal, svet by bol oveľa lepším miestom na život :)

Kick-Ass (2010)

Kick-ass je film o chalanovi, ktorý sa rozhodol splniť si svoj sen. Napriek absencii akýchkoľvek super schopností sa prezliekol do slušivého zeleného oblečku a vydal sa do sveta ochraňovať slabých a utláčaných. Vo svete kde je človek človeku vlkom sa aj snaha cení a z chaláňka sa stal hit sezóny, hoci podľa samotnej úspešností zásahov by sa k nemu viac hodila prezývka Ass-kicked :) V prvej pólke filmu, kde sa z nerda zrodí hrdina sa hláškuje rýchlosťou akou padajú záporáci v Komande a jedna bizardná situácia strieda druhú. Naopak v pólke druhej film výrazne zvážnie, komediálna časť ustúpi do pozadia v prospech drámy, pribudne dlhých záberov a namiesto veselých vypalovačiek alla Banana Splits od The Dickies začne znieť sountrack zo Sunshine. A Ennio Morricone- vtedy už je jasné, že pôjde do tuhého. Už aj tak brutálny film ešte viac pritvrdí a vyvrcholí šialeným, nadupaným, motherfuckin finále, v ktorom jedenásťročná Hitgirl (skvelá Chloe Moretz) ukáže, že rozfašírkovať niekoľkonásobnú presilu nepriateľov dokáže nielen žiačka Pai Meia, ale aj dcéra Big Daddyho (prekvapivo veľmi dobrý Nicolas Cage). Veľmi dlho som sa v kine tak dobre nezasmial neodchádzal z neho taký spokojný ako po Kick-assovi. 10/10.

Pozemšťan (2007)

Veľmi zaujímavo rozohratý námet stavajúci na starej známej pravde a síce, že keď sa stretnú na oboch stranách rovnako schopní a vzdelaní diskutéri je nemožné (bez empirických dôkazov) dokázať, že druhá strana sa mýli. A tiež na tom, že naše poznanie sveta je stále natoľko limitované že svojim spôsobom je všetko teoreticky možné. Film si človek najlepšie užije v prípade, že pristúpi na scenáristovu hru, ktorá je nastavená práve tak, držal divákov v napätí v tom, čo je pravda. Lebo keď človek začne rozmýšlať nad tým ako málo je pravdepodobné, že by za 14 000 rokov plných vojen a bojov neutrpel ani jedno smrteľné zranenie, že by ho život plný skrývania a nemožnosti zdieľania svojho osudu s niekým iným (stačilo vidieť ako to dopadlo s prvou skupinou ľudí, ktorým sa rozhodol zveriť tajomstvo) ešte stále bavil a podobne tak je zle:) Škoda, že koniec neostal otvorený, takto svojou jednoznačnosťou interpretácie film stráca niečo zo svojho čara.

Věc (1982)

Fajný, atmosferický horror, na druhú stranu s minimom miest pri ktorých by som sa naozaj bál. "Spojenectvá" meniace z minúty na minútu, paranoje ktože je vecou a kto človekom a nakoniec platiace staré múdro, že keď na Vás útoči zlo z vesmíru, ktoré vie na seba brať akúkoľvek podobu je najlepšie hromadne sa odpáliť hneď na začiatku. Ušetríte si aspoň zopár dní trápenia :)

Zlo mezi námi (2003)

Hlavné ponaučenie, ktoré z filmu vyplýva je to, že keď to už vyzerá naozaj beznádejne treba zavolať právnika a on to všetko vyrieši :) Go právnici, go!!!

Svůdné zombie (2008)

Milé striptérky, odkaz tohto filmu je celkom jasný, ale keby ho náhodou niektorá z Vás nepochopila, tak Vám ho pretlmočím. To najlepšie, čo Vás vo Vašej kariére (okrem ulovenia milionára) môže stretnúť je kúsanec od zombíka. Pokiaľ sa v blízkosti nevyskytuje nejaké to zombie-komando a pokiaľ hneď po vystúpeniach poputujete namiesto do šatne do osobného mraziarenského boxu, môžete to dotiahnuť naozaj ďaleko.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Filmy ako sú Home nedokážem hodnotiť inak ako na základe posolstva ktoré prezentujú. Celá súčasná civilizácia je pomýlená a funguje na hodnotách, ktoré ju bez vykonania zmien musia skôr či neskôr nutne priviesť k nepeknému pádu na hubu. Ak vďaka tomuto dokumentu prehodnotí svoje hodnoty čo i len jediný človek, tak pán Bertrand prispel k potenciálne lepšiemu zajtrajšku. A za to mu patrí moja veľká vďaka.

Audie & the Wolf (2009)

Oficiálne najlepší film všetkých čias? I don´t think so. :)

Orel kontra žralok (2007)

Prehliadka degenerátov rôznych stupňov alla Napoleon dynamit. Predsa mi však prišli postavy sympatickejšie, príbeh zaujímavejší a jednotlivé scénky vtipnejšie. P.S: V našich školách by sa namiesto americkej či britskej angličtiny mala učiť tá novozélandská :)