Umělec (2011)

Dôkaz, že i v dnešnej dobe sa na nemý film pozerať rozhodne dá. "Ksichtenie" síce už dávno vyšlo z módy, ale pri dnešných scenároch plných hlúpučkých blábolov to pôsobí veľmi upokojujúco. Ako po dlhotrvajúcej zime teplé slnečné jarné odpoludnie.

Pouhá formalita (1994)

Niekedy na umelecké dielo stačí silná pointa. Potom dvaja herci, z ktorých je jeden viac režisér a nakoniec zopár ľudí, ktorí to dokážu oceniť...

Hugo a jeho velký objev (2011)

Vizuálne a technicky dokonalé, epicky bohužiaľ prvoplánové a bez zmysluplného pútavejšieho príbehu, či nápaditého scenára. K filmu patrí oboje, no ja ako laik oceňujem najmä to druhé. Film, pri ktorom budete síce otvárať veľké oči, ale 120 minút sa neusmejete a emócie sa nedostanú ani cez oranžovú...(len ak by náhodou pri vás ležala vaša vyvolená)

Moneyball (2011)

Prekliaty klub Leeds United sa mi zdal o čosi svižnejší, nápaditejší, zohratejší... Ale film zostáva v rovnakej lige.

Děti moje (2011)

Veľmi pozerateľné, príjemne plynúce a oku lahodiace. Zbežná odpoveď na otázku prečo je dôležité mať rodinu.(nech je akákoľvek)

Navždy spolu (2012)

Jessica Lange hrozne zostarla a ja ešte viac nenávidím priateľkinho bývalého snúbenca.... A ten film? Vôbec sa nestrápnil, i keď podobné typy tohto žánru k tomu majú veľmi veľmi blízko a nikomu naň nezakážem ísť do kina. A miesto hnusných amerických chipsov k nemu odporúčam slovenské sušené slivky.

Warrior (2011)

Škoda, že sa nedalo na celkového víťaza turnaja (aspoň na finále) niekde vsadiť. Bol by zo mňa milionár. Mám pocit, že by však pri počte uhádnutých tiketov skrachovali všetky stávkové kancelárie. Nemám rád bojové športy, ale zabavil som sa dobre. (iba však vtedy, keď stáli tí páni v ringu)

Mother and Child (2009)

Júúúúj, ale vás to zobralo... Azda to, čo mi najviac prekáža je, že keď chcem natočiť vážny film, nesmiem ho brať príliš vážne. Pohybuje sa to potom po veľmi tenkom ľade a len málinko stačí, aby sa ten ľad preboril. Na pár miestach v tomto filme sa to i stalo, našťastie len v plytkej vode.