Budiž světlo (2019)

Pre mňa žiadne vybočenie z tradičného Škopovho postupu. Slušný námet s asi momentálne najlepším slovenským hercom, statika bez hudby, otravné sexuálne scény a koniec nekoniec nakoniec.

Websterovi ve filmu (2022)

Bola to moje prvé stretnutie s touto rodinkou a takisto premiérové sedenie mojej trojročnej dcéry v kine. Musím poznamenať, že ona to dala o čosi lepšie ako ja. Postrádal som akékoľvek vtiahnutie do deja (príbeh neexistuje), gradáciu, zmysluplnú zápletku, vyvrcholenie, a humor a vtip rovnako zostal len pri pokuse. Takto to asi dopadne, keď sa niečo "potrebuje" urobiť a až potom sa hľadá nápad. Obsah filmu totiž nepopisuje to, čo bezmyšlienkovite prvým dojmom uvidíte, ale to, čo tam treba hľadať. Osobne by som to tiež asi lepšie nezvládol, ale konkurencia v oblasti detskej rozprávky a filmu je dnes nabitá. Hviezda za všetku robotu, ktorá k tomu patrí a tá druhá za krásnu a vkusnú hudbu Lucii Chuťkovej.

Velká voda (2022) (seriál)

Poliaci vedia. Nič tomu nechýba.

Monstrum (2022) (seriál)

Cítim premrhaný potenciál. Mám rád psychológiu, ale toto nebolo o nej, ale skôr o naťahovaní času. Koncepcia, napätie, prekvapenie - všetko sa to určite dalo urobiť lepšie.

Cesta z města (2000)

Mal som šťastie, že som videl tento diel ako posledný a zároveň bolo celkom zaujímavé sledovať túto trilógiu odzadu. Pravdepodobne by ma zvyšok nelákal. Prvá časť bola dosť prvoplánová, akási umelo hraná, miestami až infantilná. V ostatných dieloch, ktoré sú o 1 až 2 metre vyzretejšie to ťahá mladý Orol, ktorý príliš nehrá, len točí a tam je teda autenticita príbehu na úrovni. V každom prípade pozretie ani jednej časti neľutujem, akosi ma to našlo na dobrom mieste.

Cesta do lesa (2012)

Príjemné prekvapenie v podobe ozajstných vôní lesa až do obývačky. Milé, úsmevné, príjemné. Párkrát som sa dokonca nahlas zasmial a to je zaručený znak podareného režisérovho zámeru.

Josep (2020)

"Ak existujú duše, sú ako krásne myšlienky, ktoré dokážu ľudí navôkol inšpirovať. Ak tieto krásne myšlienky nenájdu krásneho človeka, umrú..."  Josep je jednou z nich. Film s dušou.

Bod varu (2021)

Technicky áno, obsahovo nie. 90 minútový záber na hodnotovo prázdnych ľudí z hektického a vypatlaného prostredia, ktoré absolútne nemám rád.  P.S. Thriller?

Chalífát (2020) (seriál)

V prvých troch epizódach sa viacmenej oboznamujete s charaktermi jednotlivých postáv. Potom naskočíte na vlak, ktorý vás svižne odvezie do cieľovej stanice, na ktorú sa len tak ľahko nezabúda.