• Western

Black Jack (1968) odpad!

Ani tomuto westernu nelze dát jakýkoliv bod. Není za co.

Ballata per un pistolero (1967)

Trochu horší průměr, tedy zcela zbytečný film. Vlastně není nic co bych mohl pochválit, ale úplný odpad to nebyl, možná lokace stojí za kladné hodnocení, zatopené lomy se mi líbily. Děj nezajímavý, herci nebyli nejhorší.

Bad Timing (1980)

Dokonalý film ve svém stylu, možná nejlepší Roeg. Výborná Theresa Russell, určitě lepší než v Heuréce, hodně dobrý taky Harvey Keitel. Jako celek opravdu uchvacující.

La Taglia è tua... l'uomo l'ammazzo io (1969) odpad!

Dokonce ani za hudbu nemůžu dát jednu hvězdičku. Alessandroni zcela kopíruje Morriconeho, samozřejmě že byl jeho přítel a některé nápady které použil Morricone možná byli původně i Alessandroniho, ale to již dnes nikdo nezjistí, každopádně takto znějící hudba je připisována Morriconemu a když někdo jiný udělá hudbu úplně stejnou, je těžké ho ocenit. Jinak tento film má všechny chyby španělských westernů, to znamená špatná kamera, zvuk i herci. Opravdu nejde dát ani jeden bod.

Muž a žena po 20 letech (1986)

Dokonalé pokračování dokonalého filmu. Lelouch vrství příběhy jako vždy excelentně , navíc film ve filmu je můj oblíbený žánr.

Once a Thief (1965)

Co se týče amerických fimů s Alainem Delonem ,tento je nejlepší.

Zločin a trest (1956)

Coby francouzská kriminálka dobré, ale vzhledem k tomu že se jedná o Dostojevského, musím ubrat , protože jsem viděl lepší verzi. V Lampinově podání mi chybí bída staré Rusi, existencionální deprese všech hrdinů geniálního románu. Takže v tomto případě tři body.

Slepý pistolník (1971)

Originální, přesvědčivý Ringo Starr a skvělá hudba.

Děkuji, živote (1991)

Bliera nemám rád, ale tohle se mu povedlo naprosto dokonale. Dobře vyvážené scény reality, fikce a filmu ve filmu, herci bezchybní.

Nezvěstný (1982)

Vynikající Gavras udělal napínavý a silný film z tématu, které by v rukou někoho jiného mohlo dopadnout jako nudný politický film.