• Western

Vzdálené vrcholky hor (1984)

Z nostalgie a kvůli skvělému českému dabingu. Jinak by to byla odhaduji 1 hvězda.

Benzin a olej (1955)

Úplně zbytečný film s nezajímavými postavami.

Un témoin dans la ville (1959)

Musím hodnotit maximálně. Naprosto jednoduchá až primitivní zápletka, ale výborně gradovaná s výtečným Lino Venturou.

Ďábel a desatero (1962)

Dekalog před 30 lety. Citlivě natočené s velkou dávkou humoru, dobře napsané i zahrané.

Když je v Paříži noc (1955)

Magická hra světla a stínů, po digitalizaci a vyčištění filmu se jedná o lahůdku, mimo jiné také právě vizuální.

Marie-Octobre (1959)

Strhující drama odehrávající se v jedné místnosti.

Hledání Jana Wericha (2011) (TV film) odpad!

Rozhodně nejhorší dokument, jaký jsem kdy viděl. Ale to se stává že člověk vidí nějakou blbost. Mě vadí, že se pořád najde někdo, ať je to kdokoliv, kdo je ochoten financovat takového nýmanda jakým je režisér tohoto dokumentu. Olmer již přesvědčil několikrát, že ve skutečnosti není režisér, ale spíše někdo kdo touží po tom něco umět ale bohužel neumí, no říkal jsem si že na dokumentu o Janu Werichovi, tedy na takto nosné látce, opravdu není co zkazit. Ale spletl jsem se a viděl jsem opravdovou dokumentární sračku. Moc mě to mrzí, hlavně kvůli panu Werichovi. Ale taky mi vadí naprosto vyhozené peníze investora. Nebyla to náhodou Česká televize která prý musí šetřit kde se dá?

Děs v opeře (1987)

Pokud jsou Argento a Fulci dva nejvýznamnější režiséři giallo filmů, Argento u mě vítězí na celé čáře svojí precizností, tím jak má všechno promyšlemé, jak je tomu i u Děsu v opeře. Baví mě sledovat dokonalou filmařinu, kdy režisér ví přesně co dělá. Fulci je naproti tomu amatér, který nadšeně kupí krev v co nejvíce záběrech filmu, ale sám pravděpodobně nikdy dopředu neví, jak to potom bude vypadat.

Los desperados (1969)

Film nemá čím zaujmout, slabý scénář, režie i hudba. Jeden z mnoha podprůměrných westernů.

Les Trois Mousquetaires (1959) (TV film)

Levné, komorní, televizní zpracování Třech mušketýrů, je pro mě úplně nejlepší ze všech. Kam se hrabe estrádní Lester s přehrávajícím Yorkem, o novějších verzích ani nemluvě. Belmondo výborný.