Mumie se vrací (2001)

Prostoduché, místy až trochu moc hysterické na můj vkus, ale zábavné.

Vrána (1998) (seriál)

Nemít povědomí o komiksu a filmu, měla bych méně výhrad, ale komiks a film tu zkrátka jsou a nelze hodnotit jinak, než s ohledem na ně. A s ohledem na ně působí tahle televizní nastavená kaše jako pitomý vtip. Tenhle seriál má v podstatě jediné (ač výrazné) plus - Dacascose. Eric Draven sice zdegeneroval neskutečným způsobem, ale Mark ho vybavil slušnou dávkou charismatu a v těch lepších momentech by dost možná připomněl B. Leeho - kdyby ovšem zrovna někdejší anděl pomsty neřešil něčí rodinné problémy nebo nepomáhal policii s řešením nějakého zapeklitého případu. A protože Dacascos se s touhle nedůstojnou záležitostí popasoval poměrně kultivovaně a elegantně, a jelikož to nebyla nuda (a poněvadž jsem nesoudný vránofil), dávám dvě.

Inferno (1999)

Příšerný film. Sympatická trojice staříků a Schiavelli s katanou jsou celkem milým osvěžením, ale jinak je tohle Inferno opravdu katastrofa.

Smrt přichází v bílém (2003)

Zápletka a závěrečná pointa tu sice už mnohokrát byly (i když mě teď napadá pouze jeden Ambrose Bierce), ale za sebe můžu říct, že Dead End mě velmi mile překvapil. Po dlouhé době mě zas při sledování horroru šimralo v žaludku a za krkem, což se mi nestává moc často. Atmosféra je dokonalá, herci výborní, hudba funguje skvěle... Není to ten nejoriginálnější a nejobjevnější film pod sluncem, ale to skutečně pouze dokazuje, že originalita a novátorstí nejsou všechno. Při sledování tohohle filmu asi budete mít dojem, že jste to či ono už leckde viděli. Já ten dojem měla, ale upřímně - bylo mi to úplně jedno. Což dokládám i svým pětihvězdičkovým hodnocením.

A Diva's Christmas Carol (2000) (TV film)

Sice jakžtakž sledovatelná, ale poměrně zbytečná předělávka dickensovské klasiky.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Poněkud nedůstojné. Moore už působí trochu unaveně, bond girl je sice pohledná, ale nesnesitelně vycmrndlá a nebýt působivě barevně se doplňující dvojky Walken-Jonesová, kteří prakticky jako jediní měli nějakou šťávu, nedalo by se na to koukat. Slovy jednoho kamaráda - "...a padouši ani neměli žádnej obrovskej paprskomet..." Takže Chris a Grace každý po hvězdičce a bodycount taky jednu. Celkem tři a víc ani ťuk.

Utopenec na útěku (1998)

Ne snad že by to byla vyslovená nuda, nebo že bych se vůbec nezasmála, ale zázrak to určitě není. Nic proti nenáročné zábavě, ale tenhle typ humoru se sakra rychle zajídá. Nejvtipnější z celého tohoto filmu mi nakonec připadají závěrečné titulky.

Batman se vrací (1992)

Nejlepší kousek z celé série. A bezkonkurenčně nejburtonovštější. DeVito dovedně vzbuzuje tu správnou směsici soucitu a odporu, Walken s grácií tanečníka balancuje na hraně mezi odporným nízkým padoušstvím a sebeironií a Michelle je vůbec nejhezčí a nejlepší ženská, kterou kdy Batmanovi dohodili. A v roli kočky je absolutně kočičí. Zmiňovat se o tom, že Keaton, Clooneyho i Kilmerově bradě navzdory, je jediným pořádným Batmanem, je možná zbytečné, ale nikdy nezaškodí to zopakovat. Fakt, že tenhle film je víc o protihráčích, než o Batmanovi samotném, může mnohým vadit, ale přiznám se, že mně to nevadilo ani trochu, vzhledem ke kvalitám protihráčů. Kdybych mohla dát šest nebo sedm (nebo i víc) hvězdiček, dám je.

Teletubbies (1997) (seriál)

Někde jsem slyšela, že pro děti zhruba do tří let věku je tenhle pořad ideální a dokonce přínosný, ale nemůžu to posoudit, vzhledem k tomu, že už mám ten blažený věk nějaký čas za sebou a psycholog nejsem. Pravdou zůstává, že Teletubbies jsou pro navození totálního rauše lepší, než libovolná droga a zejména po probdělé, či dokonce proflámované noci udělá ta půlhodinka barevného nevkusu s vaší psychikou divy...:-)