24 hodin (2001) (seriál)

24 hodin bylo označováno jako nejlepší seriál všech dob. A můj názor po zkouknutí všech tří částí, který zatím byly u nás puštěný, je stejný. Seriál mě uchvátil hned prvním dílem a nemohl jsem se od něho odtrhnout. Skvělá atmosféra každého dílu, originální díky reálnému času, skvělý herci, prostě nádhera. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně herecký výkon Kiefera Sutherlanda, bez kterého by to určitě nebylo ono. Jen mě štve, že to začali dávat v hodně pozdních hodinách, kdy jsem byl vždy už hodně ospalý. Nesnáším Novu.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Co to mělo být? Takovouhle blbost o ničem jsem už dlouho neviděl. Těžko říct, jestli to byl horor. Všechny scény jsou lehko předvídatelné, lekačky na mě nezapůsobily ani jednou. Béčkový horory mi přijdou všechny úplně stejný. Scénář stejný, jen trochu jinak pojatý. Pár náhodných lidí, kteří různou smrtí příjdou o život. Nic nového, žádná originálnost. Moc bych chtěl vidět předešlý Masakr z roku 1974. Slyšel jsem o něm jenom samou chválu. Ale lepší, než dílko od Nispela, to bude určitě!

Kill Bill (2003)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi prostě nelíbil. Kamarádi na to pěli ódy, ale já jsem byl zhnusený tou spoustou krve. Jasně, počítal jsem s tím, ale tohle je opravdu moc. Celý film má jedinou myšlenku a to je zabíjení. Není tam snad pět minut bez krve. Uznávám, že to je pěkně udělané, ale čeho je moc, toho je příliš.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Na tento film jsem se těšil asi jako na žádný jiný předtím. A dalo by se říct že jsem celkově asi spokojený. Čekal jsem od toho maximální propadák, ale to se nakonec nestalo. Je to komediální akční film se skvělým Švarcebagrem, který se vrátil ve formě, jakou od něho nepamatuji od dob minulých Terminátorů. K předešlým dílům to má ale opravdu daleko, když jsem se koukal na dvojku, tak temná atmosféra na mě koukala ze všech koutů, u trojky jsem se spíš smál. Škoda, že ve čtyřce nebude Arnie. Už to nebude ono.

Truman Show (1998)

Když někomu říkám, že Carrey je můj nejoblíbenější herec, většinou se mi vysměje do očí a říká, že je to řadový komik, který umí jen skvěle využívat své mimické svaly, ale že to je jinak herec na prd. A já se jich zeptám: „Viděl jsi třeba Truman Show? Ne? Tak se na to podívej a pak si o tom popovídáme.“ Ale nechci jen všechno umění z tohoto filmečku házet k Jimovi. Samozřejmě geniální scénář, režie i hudba. Zkrátka originálnost sama. Víc takových filmů! (lidi jsou blbý, a tak se na svět druhých budou dívat a budou radit, ale ty svoje životy si nedokážou sami ukočírovat viz. reality shows v televizích)

Ostrov (2005)

Co jsem čekal? Čekal jsem akční blbost jako u Mizerů, ale nakonec jsem nadšenej. Bylo to úžasný. Jak říkám, ono záleží na tom, za jakých okolností se na daný film koukáte. Tady jsem měl prima společnost. Ale asi i bez té společnosti by to bylo príma. :) Scénář mě přímo nadchl, po první polovině jsem si říkal, že konečně to nebudou zbytečně vyhozený prachy. Vypadalo to jako sci-fi film, na který jsem nebyl u Michaela Baye zvyklý. Zaujala mě myšlenka filmu, snad se toho nedožiju. Nebylo to ale vůbec nijak komplikovaný, jak jsem si zezačátku myslel, že bude. Hlavně ve druhé polovině filmu, kdy to byla pouze typická bayovská akce. Ale každopádně jsem se nenudil a rád se na to podívám někdy znovu. (Scarlett je kočka!)