Zkáza spolku gentlemanů (2005) odpad!

Seriál na jehož motivy film vzniknul jsem nikdy neviděl a doufám, že ani neuvidím. Děj je strašně zmatený, drtivá většina vtipů mi přišla spíš trapná a nechutná, zasmál jsem se možná jednou za celou stopáž. Kromě toho celá ústřední trojice mi byla krajně nesympatická. Určitě jsem viděl už i horší komedie - odpad dávám jako odpověď zdejším vysokým hodnocením.

Griffinovi (1999) (seriál)

Další vtipná americká animovaná série, kterou bych hned zařadil do svojí Top pětky. Bohužel jsem zatím neměl možnost vidět s českým dabingem. To bude možná hlavní důvod některých zdejších kritických hodnocení. Všem vřele doporučuji shlédnout v originálním znění. Vynikající zábava a nový styl humoru, ale nesmíte od toho čekat nové Simpsony.

Nejlepší show (2000) odpad!

Nevtipná, nudná, herecky nezajímavá a vůbec hodně špatná komedie. Přitom samotný námět by byl docela dobrý nápad, nebýt tolik odfláknutého zpracování. Nepobaví ani milovníky psů, kterým je film vlastně určen. V takovém případě si u mě nezaslouží ani hvězdičku.

Moon (2009)

Dost netypické zajímavé sci-fi, které si vystačí i bez mnoha vizuálních efektů a je postavené pouze na hereckém výkonu Sama Rockwella, který se nelehkého úkolu zhostil nad očekávání.

Avatar (2009)

Hodnocení nejočekávanějšího filmu roku nakonec nebylo tak jednoduché jak by se mohlo zdát. Po vizuální stránce opravdová filmová revoluce a na první shlédnutí neopakovatelný zážitek, asi jako když před lety poprvé přišel do kin Jurský park. Avatar vás vtáhne do absolutně jiného světa a budete jen užasle zírat na počítačový les plný všemožných zvířátek a nebudete věřit tomu, že není skutečný. Vynikající atmosféru navíc dokresluje podmanivá Hornerova hudba. Herci v hlavních i vedlejších partech jsou také přesvědčiví. Byl jsem však trochu zklamán příběhem, který je naprosto primitivní a předvídatelný. Cameron ovšem znovu dokázal, že i jednoduchá story pro malé děti se dá o několik tříd pozvednout precizním a jedinečným zpracováním a všichni mu to zase sežrali. Já rovněž :-) P.S. Nutno vidět v 3-D projekci na velké obrazovce, závěrečná bitva je obrazově něco úžašného!

Rituál (1973)

Tento film je považovaný za jednu z největších hororových klasik. Námět je sice velmi originální s překvapivým, skoro až shyamalanovským vyvrcholením, avšak obrovský potenciál je dle mého názoru totálně zabitý zpracováním. I s přihlédnutím k roku, kdy byl snímek natočen to nemá vůbec žádnou hororovou atmosféru, herci zejména ve vedlejších rolích jsou neskutečně špatní. Také spousta hudebních vložek na mě působila spíše rušivým dojmem. Kombinovat thriller s muzikálem myslím není moc dobrý nápad. V originálním znění mi to přišlo nesmírně komické, neboť postavy mluví mnohdy hraným silným skotským akcentem. Bez Christophera Lee a několika pohledných hereček bych se nebál jít s hodnocením ještě níž.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Nemůžu si pomoct, podobné reality show mi připadají naprosto zvrácené a jako ten nejubožejší odpad televizní produkce. Dívat se na to jak se druzí lidé sprchují, převlékají, hádají mi přijde přinejmenším ujeté. Také sestava těch rádoby celebrit co v téhle šaškárně účinkují vypovídá za vše. Parazitování na jménu literární klasiky je pak posledním projevem tvůrčí bezpohlavnosti.

Gran Torino (2008)

Clint jako herec a zejména jako režisér s přibývajícím věkem zraje jako víno. Jeho poslední filmy jsou vážně skvělé a Gran Torino je jejich vyvrcholením. Lepší rozlučku s hereckou kariérou si snad legendární drsňák ani nemohl přát. Po všech stránkách famózní snímek, ani se nemůžu rozhodnout zda více vychválit scénář, režii, hudbu, kameru nebo herecké výkony. Neskutečný film o skutečných lidech. Toho Clintova životem unaveného mrzutého dědka si prostě musíte zamilovat ať chcete nebo ne. Jasných 5!

Donnie Darko (2001)

Musím podotknout, že jsem se k tomuhle filmu dostal poměrně pozdě, když už jsem měl přečteno mraky recenzí chrlící superlativy na tento neobvyklý počin. Proto jsem se neubránil mírnému zklamání. Ano, jedná se o velmi pozoruhodný snímek s přesvědčivými hereckými výkony a temnou atmosférou. Jasný tip pro fanoušky Davida Lynche a podobně "ujetých" režisérů. Rozhodně bych to však neřadil mezi nejlepší filmy historie. První polovina je velice rozvleklá a i otrlý divák se chvílemi bude nudit, také asi nebudu sám komu při závěrečných titulkách běhalo hlavou, co nám vlastně chtěl básník říci. Takže konečný verdikt, je to dobrý a zajímavý film, ale pro mě žádný nezapomentutelný zážitek.

Shaolin fotbal (2001)

Řekl bych ještě o něco lepší zábava než Kung-fu Mela. Geniální humor, zejména pro fanoušky hongkongských kung-fu snímků, mezi něž se počítám. Stephen Chow je neskutečný blázen, v tom nejlepším slova smyslu :-)