Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Hej tak tady je fakt banda cynických kritiků, co potřebují odstup u osobní zpovědi syna a přátel o svém milovaném?! Nějak se ztrácím v motivaci hodnocení tohoto typu. Možná jsem jen bytost co se emocí nebojí, a proto považuji tento počin za velkou poctu Velkému muži, jehož hudba mi toho opravdu hodně říká.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Nejsem úplně fanda podobných bijáků, ale tohle je tak hezky odvyprávěný příběh, že to mě to celou dobu udrželo. Škoda jen té předvídatelnosti, jinak Eddie válí.

Normální lidi (2020) (seriál)

Neobyčejně obyčejný počin, co rozděluje na dva tábory koukám. Na mě to fungovalo poměrně slušně.

Vítejte v Čečensku (2020)

21. století? Mám pocit, že je ve znamení odklonu od civilizovanosti zpět do dob temného středověku. HNUS!

Dokud se tančí (2019)

Pro mě velké překvápko. Na úvod musím dodat, že tanec vnímám jako vyjádření a v tomto snímku toho vyjadřoval opravdu hodně. Na příběhu už toho moc originálního vymyslit nejde, neb toho o comming outech bylo natočeno spousta. Co však nedá příběh, to je maximálně vyváženo expresivností tance a pro nás evropany exotikou nádherou gruzínské hudby, při které vás buď mrazí nebo z vás dělá blázny, kteří se chtějí přidat k dění na plátně a tančí doma v obýváku. Spoilervat nebudu ale například scéna s parukou a bratrem ve mě zanechali hluboký dojem.

Vychováni vlky - Raised by Wolves (2020) (epizoda)

Po 3 dílech: temná nelevná scifi s tajemstvím a se super atmoškou. Uvidíme, jak dál a zda jako obvykle yekneyové nepohnojí konec.

Láska ve spektru (2019) (pořad)

Jak už zde zaznělo, Michael je král, to už jsem někde slyšel, což, avšak každý z účinkujících je zkrátka osobitý člověk se svojí hlavou, do níž nám dovoluje nahllédnout a za to jim všem patří dík. Pro mě nesmírně poutavý vhled do života lidí na spektru. Objeveno po 9 večerní, spánek ve 2 ráno, jinak to prostě nešlo. Smích, dojetí, smutek.......je tam zkrátka všechno.

Na střeše (2019)

S přihlédnutím k tomu co je česká kinematografie schopná chrchlit za nesmysly, lze tento počin považovat za povedený.

Outsider (2020) (seriál)

Konečně pořádná adaptace Kinga. Jsem napnutej jak náckovi šla.