Nit z přízraků (2017)

Nejdřív jsem se radši podíval, jestli se tenhle příběh nezakládá na pravdě, nebo jestli postavy nejsou použity skutečné. Jestli jsem správně hledat, tak ni jedno. Osobně se mi líbili herecké výkony. Zastavím se jenom u Vicky Krieps. Přišlo mi, že jsem jí v "podobné" roli viděl a to ve snímku Das Zimmermädchen Lynn. Byť příběh tam byl jiný, herecké paralely v nich vidím. Ono i v ostatních filmech, co jsem s ní měl možnost vidět, nehraje dominantní role. Režisérovi musím složit poklonu za dobrou dávku černého humoru, v tomto směr jsem se pobavil. A teď k příběhu. Mě moc nezaujal. Nehledal bych v tom něco konkrétního, prostě je celkově nabytý dojem z něj.

Nekonečná cesta (2017)

Zase jsem vím o něco víc a zase jeden skvělý finský filmový zážitek. Finové tyhle historické snímky prostě umí a tenhle není výjimkou. Korpela hrál skvěle, to mu nikdo nemůže vzít. Pro mě bylo novinkou dozvědět se o Američanech v Sovětském svazu. I proto jsem rád, že tyto filmy vznikají.

Po strništi bos (2017)

Byť příběhové je to slabší, tak rozumím tomu, proč na toto období Svěrák rád vzpomíná. Život byl prostě jiný, jednodušší a je v tom hodně nostalgie. To, co se mě líbilo byli hlavně herecký výkony. Začnu u Terezy Voříškové, ta, co jsem měl zatím možnost vidět, podala svůj nejlepší herecký výkon, jaký jsem kdy ní registroval. Dále bych chtěl zmínit Třísku. Nejen proto, že je to jeho poslední role, ale hlavně kvůli tomu, že jí zvládl opravdu skvěle. Úloha starého pantáty, který má svojí hlavu a nehne se ani o píď mu sedla. Dále Ondřej Vetchý. Podobně jsem ho hrát ještě neviděl, přijde mi, že má takový svůj styl, který moc nemění, ale ty byl zcela jiný. A poslední Oldřich Kaiser. V krátké době druhá role, po prezidentu Benešovi, která mu sedla.