Deník doktorky (2008) (seriál)

Tenhle seriál by si podle mě rozhodně zasloužil červenou barvu. Řekla bych, že mu trochu škodí titul "německý" a velice malá propagace v ČR. Pokud si ale myslíte, že kombinace Grey's Anatomy a Deníku B. Jonesové může být zajímavá, vřele doporučuji i Deník doktorky. Jeden z nejlepších seriálů posledních let.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Na Simpsonovi se dá dívat prakticky pořád, ať už máte depku nebo šílíte radostí. Přiznávám, že posledních pár řad jsem ještě neviděla, ale i kdyby to byla sebevětší nuda (o čemž pochybuju), tak za všechny předchozí série nemá cenu ubírat body. Na čarodějnické díly se ale nedívám (ani trochu mě nebaví) a ty, ve kterých se moc zpívá, taky nejsou zrovna můj šálek kávy. Nejoblíbenější postava: Bart

Přátelé (1994) (seriál)

Můj nejoblíbenější seriál. Kultovní věc, zná ho snad každý, není moc co dodat. Systematicky (od prvního do posledního dílu) jsem viděla 3krát, jinak někteřé díly možná víc než desetkrát. Nejoblíbenější postava: Rachel.

Chirurgové (2005) (seriál)

Pro mě Chirurgové skončili s první polovinou šesté řady. Pak už se to zvrtlo v úplně jiný seriál. Hodnocení je tedy právě za prvních pět řad - epizody plné emocí, nejednou ukáplo pár slz, nejednou jsem se přistihla s "vykuleným" výrazem. Nejoblíbenější postava: Izzie a Alex.

Black Books (2000) (seriál)

"Trošku" nesmyslný seriál plný alkoholu, cigaret a blbosti. Nebýt britského humoru, tak ho asi přejdu bez povšimnutí. Celkově ale zajímavá věc, a proto se zařazuje mezi mé nejoblíbenější.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Kdyby tihle lidé (především Sheldon) existovali ve skutečnosti, tak bych je nesnesla déle než půl minuty. Na obrazovce je to ale něco jiného, a proto tak vysoké hodnocení. Hodně milý a vtipný seriál. Oblíbená postava: Howard

Columbo (1971) (seriál)

Pohodový seriál se sympatickým hlavním detektivem, bez kterého by to byla jen pořádná nuda. I když filmové detektivky vůbec nemám ráda, tak Colombo je právě ta výjimka potvrzující pravidlo.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Pro mě druhý nejlepší seriál vůbec, všechny díly jsem viděla několikrát. I když seriál není pokaždé tak vtipný, jak se zdá, líbí se mi na něm hlavně taková obyčejnost - obyčejní lidé, obyčejné město, obyčejné příběhy. P.S. Zajímavé, jak se s postupem let mění člověku vnímání tohoto seriálu; nejdřív jsem vnímala vlastně jen příběh kolem Rory, až postupně jsem začala "brát" i Lorelai a Emily a vše kolem nich. Systematicky (od prvního do posledního dílu) jsem viděla seriál pětkrát, jinak některé víckrát. Nejoblíbenější postava: Michel.

Před úsvitem (1995)

Krásný, ale zároveň naprosto obyčejný a jednoduchý příběh několika málo hodin, které v člověku zústanou do konce života.

Matilda (1996)

Film, který jsem v dětství naprosto zbožňovala, viděla ho snad doslova tisíckrát, a ráda se k němu vracím i teď. (Mimochodem - existují dvě verze dabingu - jedna příšerná, jedna skvělá. Doufám, že narazíte na tu dobrou.)