Láska nebeská (2003)

Nejlepší romantický a zároveň nejlepší vánoční film. Prostě klasika, bez které si už předvánoční období snad ani nedovedu představit. Několik příběhů, ve kterých si každý najde to své. Zábava, emoce, krásná atmosféra.

Stmívání (2008)

Když jsem Twilight viděla poprvé, tak jsem nesnášela fantasy. Vůbec se mi nechtělo na tenhle film dívat, ale byla jsem přemluvena kámoškou. Takové příjemné filmové překvapení jsem nezažila ani nepamatuji. Ano, upíři a fantasy blbůstky tam jsou, ale mnohem přednější je příběh první lásky a pocitů při jejím prožívání. Příjemná změna po "klučíčích" fantasy typu Harry Potter (proti kterému ale vůbec nic nemám), Eragon apod. Prostě nádherný teenage film o trochu zvláštním prvním silném vztahu.

Lítám v tom (2009)

Když jsem na trailer tohoto filmu narazila úplnou náhodou, hned jsem si řekla, že to bude asi sakra dobrý film. A jak tak čas běžel, těšila jsem se na něho čím dál tím víc. A nesekla jsem se. Naprosto výborní herci, prostředí, které prostě "žeru", zajímavý způsob života. Žádná zbytečná sentimentalita, žádné řeči typu "šťastní můžete být jen pokud žijete usedle s manželem a dětmi”. A naprosto úžasný a netypický konec. Doporučuji hlavně těm, co k životu nepotřebují mít neustále někoho za zadkem a jsou rádi nezávislí.

Co je šeptem... (2005)

Vlastně nedokážu přesně definovat, co se mi na tomhle filmu tak líbí. Viděla jsem ho už hodněkrát a pokaždé se mi líbí víc a víc. Tváří se jako obyčejná komedie, ale pro mě je to zkrátka taková "citovka". Mimochodem - ano, film je inspirovaný Absolventem, ale pokud jste ho neviděli, tak to vůbec nevadí, je to jen hodně volné "navazování". Edit 2020, kdy jsem film po letech videla znova - porad hodne dobre, 4,5*

Absolvent (1967)

Krásný úsměvný "mladý" film, který člověku zvedne náladu

Madagaskar (2005)

Spolu se Shrekem nejlepší animovaný film plný (už pomalu kultovních) vtipných hlášek. Snad každý si v něm musí najít svého zvířecího hrdinu (u mě je to Alex a hlavně mafiánští tučňáci).

Blbec k večeři (1998)

Dokonalá komedie, u které se musím smát i když jsem ji viděla už snad stokrát. Spousta výborných hlášek a herci, bez kterých by Blbec nebyl tím pravým Blbcem. Tady je vidět, že film nemusí mít dvě a půl hodiny, aby pobavil.

Osudový dotek (2004)

Butterfly Effect (tenhle název vystihuje myšlenku filmu mnohem líp než český "překlad") pro mě asi ještě na hodně dlouhou dobu zůstane tím nejlepší thrillerem vůbec. Napínavý děj bez jediného prázdného místa, úžasná mystifikace, akorát prvků sci-fi, výborní herci a hlavně moc zajímavé a moje oblíbené téma teorie motýlých křídel.

Megamysl (2010)

Několik let jsem žádný animák neviděla, ale na tenhle jsem se těšila. A nezklamal. Super hudba, vtivné scénky, originální děj. Po tomhle se s chutí mrknu na nějaký další animovaný film.

Táta nebo milenec (1991)

Pokud jste viděli film Můj táta hrdina a nelíbil se vám, nemá cenu vůbec koukat na Táta nebo milenec, protože jde prakticky o stejnou věc, akorát že o původní francouzskou verzi. A pokud se vám Můj táta hrdina líbil, tak to taky nemá moc význam. Já patřím k těm posledně jmenovaným, verzi s Katerine Heigl mám ráda a vždycky mě krásně naladí na pohodu a léto. Táta nebo milenec bych definovala jako takový nácvik a tréning na americký film. Většina scén je podobných (nebo téměř stejných), ale francouzské podání se mi vůbec nelíbilo. Nesympatická hlavní hrdinka, agresivní a ošklivý přítel a nijaký naštvaný táta. Plus příšerně divný konec. Nevím, možná kdybych francouzskou podobu viděla dřív, dala bych o hvězdičku víc. O dvě ale určitě ne.