Tanec řetězů (1990)

Vynikající drama...ehm. Zdá se že si Ironside chtěl natočit vlastní Kukaččí hnízdo a nakopnout se tak do vyšší ligy, na filmu se to totiž pro něho netypicky podílel i jako scénarista a producent. I když mu tam sekundují Rae Dawn Chong (Arnoldova buchta z Komanda) a Brad Dourif (aneb další odkaz na Hnízdo) výsledek je dosti průměrný. Huhlající Dourif trpící zácpou nebo vyznávající lásku šlapce ve mně žádné vlny empatie nevzedmul. Ovšem keywords na IMDB pobavily: Nipples Visible Through Clothing | Corrupt Sheriff | Mental Institution | Brief Female Frontal Nudity | Female Frontal Nudity.

Godzilla tai Space-Godzilla (1994)

Na hodnocení číslo tisíc sem si chtěl nechat něco spešl, tak to padlo na Spacegodzillu. Ohledně tohodle příspěvku do Heisei série nutno říci že se jedná o takový průměr - jednak se tu dlouho nic neděje, MOGERA se Mechagodzille z předchozího dílu nemůže rovnat a taky chybí Ifukubeho hudba, i když se Hattori celkem snaží. Jako mínus rovněž beru ty trestuhodně nerozvinuté dějové linie - Mothra, jakuzníci, Little Godzzila i to telepatické ovládání Godzilly. Na druhé straně tu jsou ovšem dvě velké plus a)Spacegodzilla, nepřátelské monstrum jak má být; přičemž když nepočítám Biolante jedná se o první pořádný přírůstek do Kaiju rodinky po dvaceti letech b)Závěrečná bitka trvající přes půl hodinky, obzvlášť scénka kdy Godzilla odráží ty letící krystaly pobavila :) Celkově za čtyři.

Podivuhodná srdce (2002)

Čekal jsem co tu bude uvedeno za žánr, Komedie / Drama celkem sedí, film sám neví, jestli chce být dojemný, romantický, vtipný nebo nést nějaké morální poselství. Každopádně je to takové dost řídké a průměrné, především díky slabému scénáři, ostatní složky filmu celkem ujdou, Forster a MacGowan potěší.

Věštec (1999)

Alternativní název Capitol Conspiracy nebo zde uvedený obsah v podstatě vyzrazují zápletku filmu, takže je divák připraven o jediné možné překvapení. Ostatní je totiž zcela v normě Freda Olena Raye: jednoduchý scénář(viz první věta), občas výbuch, dvakrát kozy a samozřejmě bitky. Těch je nemálo a většinou probíhají tak, že nějaký hromotluk stojí jako puk, aby mu "The Dragon" mohl dát do ksichtu nebo pupku kopačku z otočky. V ČR rovněž jako v SVK distribuováno Intersonicem jako "Agent".

Nálož (1996)

Klasická béčková blbost od Nu-Image, v mnohém připomínající Operce Delta force sérii (viz v hercích Lara, Zagarino, Jensen), kterou nám přinesl Intersonic. Jistým kouzlem nechtěného to ale oplývá a akce je dost - jednak vystřílení týmu klaďasů se jen tak nevidí + dočkáme se obligátního komanda na nafukovacím člunu. Jinak ten obsah opsaný z VHS je celkem mimo a ne, nejsem blbej, to protiobrannému i dvakrát vedenému tam fakt je.

Smrtící systém (1995)

Je to v podstatě tak jak píše Iva8bitova. Hlavní hrdina plus jeden vězeň, jedna baba a jeden magor hrají sedm levelů proti třem zlounům, z nichž jeden je ředitel vitruální věznice, jeden na kriplkáře a jeden vypadá jako Ingo Lenssen. Tohle zabírá tak dvě třetiny filmu a nutno říct, že těch sedm levelů nemá úplně špatnou výpravu a akce je celkem ucházející. Ke konci tomu ale začně docházet i tak mělký dech a tak sem se těšil na závěrečnou bitku hlavního hrdiny s Huesem (který se jen minul na začátku) jakožto hlavním bossem, takže bych moh dát dvě a říct, že to taková hrůza nebyla. No nastoupěj proti sobě, Hues se zle podívá a titulky! Takovejdle voser sem dlouho nezažil.

Sluneční hrozba (1990)

Žádná sláva teda, kor na rozpočet 55mil.$ roku 1990. Sledujeme dvě linie: vesmírná loď letí ke Slunci odpálit tam bombu a překonává hromadu zádrhelů a sobotáží, zatímco na zemi drsňák děda Heston s černým baretem hledá svojeho vnuka (shodou okolností syna kapitána té vesmírné lodi). Nelze si nevšimnout že film méně (lodní počítač, orig. obal) či více (závěrečná "space trip" sekvence) kopíruje Vesmírnou Odysseu. Takže příběh je na katastrofický film v normálu, pěkná je lehce post-apo výprava Země roku 2050, hudba taky celkem šla, ale triky nic moc a Heston to moc nevytrhne. Film se dočkal uvedení v minimálním počtu kin a režisér raději volil do titulků obligátní "Alan Smithee".

Kometa (1999) odpad!

Strašný škvár, hlavní hrdina je absolutní nesympaťák, triky k smíchu. Scénář hrozný, tváří se to jako katastrofický film, ale cca 75% filmu se odehrává jakože v podzemním komplexu, kde dojde k několika vysoce dementním přestřelkám a bitkám. Hopper nemá co hrát, tak se aspoň snaží vypadat cool, předpokládám, že neměl tou dobou na chleba.

Mars (1997)

Mars, zlá koroprace, těžba, mutace - ano, mocně se zde vykrádá Total Recall. Když si odmyslíme tenhle tuhle ne tak uplně malou filmovou loupež je Mars celkem koukatelné videobéčko, k jehož kladům lze přičíst to, že se mu chvílema daří tvářit, že nebyl točený v opuštěném obchoďáku, Gruner neni uplně máslo a zadek někomu nakopává tak co 5 minut a hudba nebyla nejhorší. Scénář ofkoz nestojí za řeč a Grunerův sidekick je fakt otravnost největší.

Black Cat (1991)

Neurazí, nenadchne, na Intersonic roku 92 slušná záležitost. Body navíc za vystřílení židácké svatby a konec. To Shit: na mojí VHS je obsah ještě mnohem víc wtf -...implantování morčecího mikočipu do mozku co spůsobí (sic!) nejen maximální zvýšení fyzické síly, ale také její proměnu v chladnokrevného zabijáka :)