Match Point - Hra osudu (2005)

Skvely zaciatok aj koniec, ale vsetko medzitym je nekonecna konverzacna nuda o spolocenskych pomeroch high society v Londyne a zamotane lubostneho trojuholnika na cele s Meyersom, ktory tolko namiesto hlavy pouzival svoj druhy mozog az nato doplatil a musel sa uchylit k fatalnemu rozhodnutiu a nebyt stastia/osudu vsetko mohlo dopadnut nakoniec uplne inak.Vyustenie ma absolutne neprekvapilo a ani ho nepokladam za vynimocne a co sa tyka hudobneho doprovodu, operu prilis nemusim. Skoda Woody Allen ma ani na druhy krat o svojich kvalitach nepresvedcil.

Bláznivý exorcista (1990) odpad!

Scary Movie 2 ma pri par minutach parodovani Exorcistu rozosmialo 100x viac nez tata neskutocne trapna a bezducha fraska.

Poslední vymítání ďábla (2010)

Co bolo zase toto??? To uz vazne nedokazu v USA natocit dobry horor pokial to nie je remake niakeho japonskeho? Celkovo ani jedna lakacka, len dve trosku napinave sceny, Ashley Bell nedokazala nic strasidelne uhrat a navyse jej tvorcovia nepomohli ani make-upom, ci specialnymi efektami aby posobila rovnako mrazivo ako jej kolegyne z Exorcistu 1 ci 2. Tocenie dokumentarnym stylom tiez nie je zarukou automatickeho strachu a ani pseudo koniec napodobnujuci Blair Witch. Oproti tomuto aj Paranormal Activity posobi ako najdesivejsi horor vsetkych cias. Pre mna asi najvacsie sklamanie tohto roka, pretoze kvality ako filmove tak horove su takmer na nule.

Benga v záloze (2010)

Pomerne osviezujuca akcna komedia (nie akcnostou ale spracovanim) v ktorej sa najde par dobrych okamihov ale inak humor dost zlyhava. Prve minuty s Rockom a Jacksonom su uzasne a keby sa v takom duchu niesol cely film mohlo ist o bombu roka pretoze komedialny aj akcny potencial tych dvoch bol obrovsky zatial co Ferrel s Wahlbergom ostavaju po cely cas sedymi miskami ktore obcas pobavia ale rozhodne neprekvapia a neokuzlia. Niektore scenky s absurdnym humorom ma pobavili ako napr. navsteva Ferrelovej byvalej, ci zapas Nicks, ale zvysok filmu ostava takpovediac nudnou detektivkou bez stavy.

Robot Chicken: Star Wars (2007) (TV film)

Star Wars poznam naspamat takze pri vacsine parodovacich gagov som hned vedel o co sa jedna, ale tak neskutocne trapny a nudny humor sa len tak casto nevidi. Niektore boli ozaj inteligentne a dobre spracovane, ale nezasmial som sa ani raz a to je este horsia bilancia ako pri Disaster Movie.

Santovi kamarádi (2009)

Ostavam pritom ze jediny dobry "psaci" film bol 101 dalmatincov. Neskutocne infantilne,hlupe a nudne bez vianocnej atmosfery. Walt Disney by zaplakal keby videl ake filmy dnes toci jeho spolocnost. Svojim televiznym spracovanim film pripomina kusky typu Muj pes Buddy. Napriek tomu ze vianocne filmy patria k mojim oblubenym a dokonca som to sledoval pocas vianocneho obdobia viac ako 1 slabu hviezdicku si Santa Buddies nezasluzia.

Twilight sága: Zatmění (2010)

David Slade ma po 30 dni dlhej noci opat presvedcil ze rezirovat vie. Eclipse je zatial najlepsim dielom filmovej serie vdaka kvalitnej rezii, film vsak dalej troskota na hereckych vykonoch, dialogoch a celkovo slabom pribehu. Podarilo sa mu sice vyzmykat niaky herecky talent z Pattinsona, ale z hlavneho tria ostava jediny. Zaverecna bojova scena je natocena naozaj umne, lenze z 2 hodin zabera len nepatrne mnostvo casu.

Piraňa 3D (2010)

Tolko explicitneho nasilia pokope som nevidel ani nepamatam. To iste plati aj o kozach, zadkoch a krasnych zenach v bikinach. Pirana je klasicky monster horor z prostredia vody, zvycajneho zraloka vsak nahradzuju tentokrat pirane. Aja vsak pridal party,hudbu,nahotu,humor a moderne efekty a zaobalil tak vymierajuci zaner do noveho havu prijatelneho pre dnesne publikum. Napriek kvantu krvavych scenok je vidno, ze tentokrat nie je primarnym cielom divaka znechutit (ako v Hory maju oci) ale pobavit co sa u mna aj podarilo. Film sa neberie prilis vazne a to je dobre, staci len vypnut mozog a nechat sa unasat smrstou, aka tu uz davno nebola. P.S. - Kelly Brook je neskutocna :)

Bláznivá vánoční dovolená bratrance Edieho (2003) (TV film)

Niekto si zmyslel, ze zobrat vtipnu postavicku z uspesneho Christmas Vacation, natocit s nou vlastny film za par drobnych a prizivit sa na nazve bude dobry napad. Ten niekto vsak asi nema v hlave vsetkych kolieska pohromade, lebo co vzniklo naozaj nema uroven. Nielenze si nenavodite vianocnu atmosferu, ale pravdepodobte sa ani nezasmejete a keby tato zlatanina bola este o vlasok horsia hodnotil by som ju - odpad!

Malý svědek (2001)

Tak neskutocne priamociarny thriller som uz davno nevidel, Becker sa nepokusil ani o primitivnu zapletku. Co ma sokovalo po precitani komentarov je udajny rozpocet 75 milionov, pretoze aj napriek pomerne hviezdnemu obsadeniu film posobi skor ako televizna adaptacia za par supiek.