Úplné zatmění (1995)

Mladičký Leonardo DiCaprio hraje tak nechutnýho zmetka, že je to až neuvěřitelné! Ale i zhýralého prokletého básníka Rimbauda hraje výborně, to se musí nechat. David Thewlis za jeho výkonem o mnoho nezaostává, je mu rovnocenným partnerem. Výsledkem je zajímavé spojení herecké s lehce naturalistickým a životu nebezpečným spojením dvou básnických duší.

Jasminum (2006)

Poslední dobou jsem divná buď já nebo ty filmy, na které koukám. Levitující mnich je ještě OK, ale levitující kachny v klášteře už nepovažuji za normální. Ach jo.

Big Lebowski (1998)

Skvělý zážitek plný vtipných scén i hlášek, navíc podepřený výbornými výkony herců! Jen tak mě film nerozesměje, ale tomuhle se to povedlo. Už se těším až se na něj podívám znovu, stojí za to!

Holka jako já - příběh Gwen Araujo (2006) (TV film)

Co dodat kromě toho, že Hilary Swank mě v Kluci nepláčou dostala víc? V obou snímcích hraje rozdílnou, ale určující roli rodinné zázemí - jeho postoj k nastálé situaci. V obou snímcích je zlomovým bodem reakce a zaslepenost společnosti. Z mého pohledu podařený a zajímavý snímek.

Bizoni na tahu (1980) odpad!

Hrůza. S tímhle nedokáže nic udělat ani Bill Murray. Bez příběhu, bez nápadu, bez vtipu. Blivajz.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nahrazení Heatha Ledgera bylo provedeno dokonalým způsobem! Proměnlivost herců dílu vůbec neuškodila, spíše naopak. Moc mě zaujaly fantazijní sekvence, přestože nejsem příznivcem výletů do světa fantazie. Celkově jsem si celý snímek užila a potěšil mě, ačkoliv jsem od něj příliš neočekávala.

Julie a Julia (2009)

Velmi příjemná záležitost ubíhající v tempu, které vaření sluší. Kuchařské umění v podání vychechtané Meryl Streep a chvílemi lehce frustrované Amy Adams vypadá jako naprostá hračka a člověk pomalu začíná hledat odvahu k tomu, taky to zkusit... Škoda, že je to jen film a já budu i nadále kuchařkou, která se hroutí nad tím, když se jí nedaří vpravit párek do rohlíku, jelikož je párek pro běžný rohlík příliš tlustý, ačkoliv se jedná pouze o běžný párek...:o) U rohlíků je nejspíš krize, kdežto párky se dají při výrobě vždycky "něčím" nastavit... Ať žije jídlo!

Nebeská stvoření (1994)

Výborný výkon Kate Winslet i Melanie Lynskey! Závěr je strhující! Podařené dílo na začátku dvou hereckých kariér.

Generál (2000) (TV film)

Vyprávění Ivana Medka mě vždycky dokázalo zaujmout, nejinak tomu bylo i v tomto případě.

2Bobule (2009)

Jestli jednička mi přišla průměrná, u dvojky by pomalu bylo lepší, aby neexistovala... Ani to víno, které jsem u sledování tohoto filmu popíjela, nedokázalo natolik otupit mé smysly, aby se mi tento snímek líbil.