50x a stále poprvé (2004)

Velmi příjemná komedie, která rozhodně dokáže zvednout náladu. Nicméně děj plný kliše, laciný námět a chabé provedení dělají z tohoto filmu alespoň pro mne průměrný počin. I přesto díky!

Samotáři (2000)

Perfektní komedie, která dokáže notnou dávkou toho správného humoru zvednout náladu a která má nápad a šmrnc. Nasmáli jsme se až do syta a tak to má být. Herecký výkon pana Macháčka snad ani není nutno vyzvedávat :) Perfektní české dílo a super komedie!

Knoflíkáři (1997)

Musím říct, že povídky mě zaujaly, nicméně ne tolik, aby mě film podržel. Pouštění na několikrát a odhodlávání se do toho, to vše a ještě samotné provedení je znakem, že ač jde o dílo povedené, není úplně pro mě. I tak fajn!

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Laciný pokus o komedii plný laciných prvků a rádoby pokusů o americké vtipy. Námět zavání velkými klišé a ani samotné provedení a nápady mě nijak nenadchly.

Dotek Medúzy (1978)

Film spatřen jen náhodou na LVVZ minulý týden při nudném nicnedělání. Již od pohledu bylo jasné, že půjde o zajímavou údalost. Otázkou bylo pouze jen to, z jaké strany - kladné, či záporné. A musím jasně prohlásit, že z té kladné. Opravdu perfektní zápletka, vyjímečný a neotřelý nápad a super provedení. Film mne pohltil od A až po Z a na konci vyflusl totálně překvapeného a zděšeného. Neuzavřený konec všemu dodával úžasné tajuplno a tak dávám jasné čtyři hvězdičky. Ta jedna chybí snad jen pro naprostou nerealističnost některých prvků, a to zejména ze začátku filmu ... Bravo!

Avatar (2009)

Aneb říká se, že na konec to nejlepší. A opravdu musím prohlásit, že závěr roku rozhodně neznamená závěr pro sci-fi filmy, neb Cameron dokázal nemožné. Vytvořil film, v němž se stýká nápad, elegance, emoce a nakonec i divákův extrémní zájem a ponořenost do perfektního děje. Příběh a nápad jsou sice opravdu prosté a jednoduché, o to lépe se je povedlo provést a dovésto do dokonalého finiše. Závěr byl vskutku silným zážitkem a perfektní (leč očekávaný) konec třešníčkou na dortu. Bezesporu a jasně shrnuji - nejlepší sci-fi výtvor tohoto roku i let předešlých!

Molly (1999)

Příběh, který nikoho neurazí, opravdu rozomilá Elisabeth Shue a poměrně zdařilé obsazení přidává filmu na hvězdičkách. Zpracování je ale plné různých klišé a uliček, kterými tvůrci unikali od lepšího provedení. Škoda. Jinak hodnotím velmi kladně!

Šestý smysl (1999)

Perfektní děj, obsazení i provedení. Správný thriller kombinovaný s prvky hororu dává na frak všem ostatním. Hvězdné obsazení někdy nebývá to nejdůležitější, ale i zde sehrálo důležitou roli. Kamenný pohled Bruce Willise se sem prostě hodí, film netrpí žádnými přemnoženými zombie, klišé apod. Správný horor, jehož děj může být v naprostém klidu pravda. Snad jen příliš okatý začátek či konec. Tak či tak zřejmě jeden z nej thrillerů všech dob, jak se píše na obalu. Díky!

Dveře v podlaze (2004)

Film jsem sledoval v polospánku. Nicméně děj, ale i opravdu pěkná Kim Basinger mě rázem probudili a nechali bdít po celou dobu. Velmi pěkně provedený snímek o rodině jen těžce se vyrovnávající s tragédií a velmi trefné obsazení od A až po Z. Vtipné scény kombinované s těmi lehce erotickými, ale i dramatickými. Co na to říct? Velmi kvalitní počin!

88 minut (2007)

Film, který nikoho neurazí, ale bohužel ani nikoho nenadchne. Jak vtipně předeslal kolega předemnou, chybí už jen logo nějaké německé televize. Nepříliš přesvědčivé provedení " krimi " příběhu, dá-li se to tak vůbec nazvat. Al Pacino je ale Al Pacino (pěkný jazykolam :) ) a tak nezbývá než říci, že tento film zapadne v šedi průměru s malým vykukujícím plus právě v podobě Al Pacina. I přesto díky, zajímavý kousek.