Všechnopárty (2005) (pořad)

Ve srovnání s Krauzem mi Šíp příjde trapný...

Le Mans: Bitva na La Sarthe (2010)

Kratší film z prostředí nejznámějšího a pro mě nejvíce ikonického automobilového závodu na světě v Le Mans z pohledu jednoho nejlepších týmu z druhé řady. Uvítal bych ale dvě věci - delší stopáž - rozhodně by bylo co ukazovat. Druhá moje výtka nebo možná spíš přání by byl detailnější pohled do zákulisí týmu, co všechno obnáší příprava na tento závod. Ve srovnání s Truth in 24 II: Every Second Counts je vidět menší rozpočet snímku, které mají za následek méně atraktivní záběry, ale i tak jsem si při sledování říkal, jaký to musí být pocit nastoupit na startovní rošt a vydat se vstříc 24 hodinám akce, při které závodní speciály jsou schopny ujet 5 tisíc km.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Krauzovi tento pořad opravdu sedí. Prakticky jediný pořad, na která koukám v televizi - i když poslední dobou spíše na jeho kanálu na youtubu. Občas se najdou trapné chvilky, kdy se upne na jednu věc a pořád si hučí pořád to stejné do kola - většinou se to stává u 3. hostů nebo nějakých méně inteligenčně obdařených. Naopak je cítit jeho respekt k lidem, kteří opravdu něco dokázali.

Mládeži nepřístupno (2013)

To byla tak velká píčovina, až to bylo vtipný... Nestačím se divit, co všechno může scénaristy napadnout... Hned první příběh chlapa s koulema na krku mě odrovnal... Největší vrchol byla část s posereš mě? A nakonec bylo přojíždějící auto posráno...

Le Mans - Každá vteřina se počítá (2012)

Úžasný dokument z prostředí vytrvalostních závodů a to přímo z legendy všech závodů Le Mans. Pro mě jako fanouška motorsportu velice zajímavý pohled do zákulisí fungování špičkového továrního týmu Audi. Shodou náhod se Audi rozhodlo natáčet tento dokument zrovna v roce, kdy byla bitva o vítězství jedna z nejnapínavějších za posledních několik let - nový vůz Audi R18 TDI měl od začátku sezóny problémy a rivalové od Peugeotu je válcoval ve všech předcházejících závodech a proto nastupovali do závodu trochu jako outsideři. Ze záběrů nehod dvou ze tří vozů Audi jde mráz po zádech. Obě se odehrály v rychlostech přes 200 km/h. I přes totální zničení závodních speciálů se oběma jezdcům nic nestalo a z děsivě vyhlížejících nehod odešli po svých. Napínavá jízda jediného zbývajícího vozu Audi, který je naháněn skupinou továrních vozů Peugeotů graduje do úplného konce. Nechce se ani věřit, že se toho opravdu stalo a není to výmysl scénáristů. Nakonec vidět poraženého Olivier Quesnela, šéfa motorsportu Peugeotu, je k nezaplacení. Již jen za jeho velkohubé kecy v rally a to jako v MS, tak v rámci IRC vůdčí naší Škodě.

Konečná (2013)

Jako vždy SPOILER ON - Když už si FBI neví rady, tak vše zachrání banda čtyř vesnických šerifů. Tak trochu mimo - nechápu jak ve městě o velikosti asi tak pět baráků (šerif house, dinner, barák blázna do zbraní, který má ve skladu snad i M1A1 Abrams, farma Billyho Boba a barák babičky drsňačky - viz. dále) může být tolik serifů - v česku ve městě o 3 tisících obyvatelích musí jezdit pomáhat a chránit čerti z vedlejšího města. Moje výtky: Thriller?! Opravdu?! Když už něco, tak maximálně akční komedie. Při útěku hlavního záporáka se všichni hrnou na střechu, aby ho tam mohli odchytit. Super nápad akční amíci, ale lepší by možná bylo zajít pěkně v klídku do kabiny toho jeřábu, který byl od nich asi tak 3 metry za plotem a zase si ho dát hezky pěkně na zem a na místě popravit - ušetřili by mě a dalším divákům hodinu času. Další super scéna byla odrovnání FBI agentů ujíždějící Corvettou. Kdo vymyslel tudle scénu, tak nikdy nemohl mít fyziku ani na základní škole a pravděpodobně nemá ani mozek. Nejlepší na celým filmu je Arního přízvuk a hlášky, který mi vždy legendární GET TO THE CHOPA - jedna hvězdička. Druhou hvězdu si to zaslouží za úmrtí klučíka v bitvě a alespoň postřelení většiny z kladňáků. A alespoň další malou hvězdičku bych tomu dal za babičku, která vystřelí brokovnicí namachrovanýho blbečka z okna za to, že jí našlapal blátivejma kanadama na její starodávný koberec a ještě u toho měl blbý kecy.

Prometheus (2012)

SPOILER ON - Po úchvatném začátku filmu, který mě silně navnadil přišel nepřetržitý pád až na samé dno. Změť scén, které nedávaly moc velký smysl (např. chování robota Karla - nebo jak se ten ťulpas jmenoval) gradovaly a gradovaly. Scéna s dalším robotem, tentokrát doktorem, Chasem3000 s integrovanou sešívačkou byla nejenom nechutná, ale i na hlavu postavená. Vše vygradovalo pádem obrovské vesmírné lodi, kde jediná možná úniková cesta pro hlavní hrdinku byla v trajektorii tohoto gigantického plavidla. Když už se zdálo být vše ztraceno, tak paní stačilo udělat sud na stranu a ta několikaset metrová loď jí už netrefila. Na úplný konec filmu si už nepamatuju, protože to se mi hrnuly slzy ze smíchu do očí takovým tempem, že jsem je nestačil utírat.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Nejlepší seriál za posledních pár let! Původní plán koukat na 1-2 dva díly denně vzal za své hned po prvním dílu a celé dvě série jsem stihl zkouknout zhruba za dva dny. A nelituju toho! Výborné výkony hlavních postavy snad ještě překonávají vedlejší postavy Donna a Louise (Rick Hoffman je opravu výtečný). No a celé to uzavírá neuvěřitelně atraktivní Rachel. Poslední scéna z druhé série musela překonvertovat zpět nejednoho teplouše. Tady nemůžu jinak než za pět!

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý film, kde Nolan ukazuje proč je mistrem režisérského řemesla. Od začátku až do konce nezapomenutelná atmosféra, která vyvrcholí dost nečekaným koncem. Možná je škoda, že je vše nakonec vysvětleno až do posledního detailu a není ponecháno na divákovi představivosti.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Dle mého názoru seriál, který měl největší potenciál stát se hitem dalších let. Bohužel divácká (ne)úspěšnost v Americe odsoudila seriál k záhubě. Je mi líto, že perfektní scénář a velice zajímavě rozjetý příběh zůstane nedopovězen.