Hellraiser (1987)

Exploatačný slasher.

Kachorra (2002) (seriál)

To čo toľko odpadov? :-) Mne sa páčil účes Natalie Oreiro, ale o čom tá telenovela vlastne bola, tak celkom neviem. Lebo to malo dosť veľa častí, myslím. A nevidela som všetky. Ale niektoré scény mám ešte živo v pamäti. Ako napr. odhalenie v kúpeľni, vetu: "Chceš sa so mnou milovať?" a podobné fragmenty.

Requiem za sen (2000)

Každá z postáv má svoj sen a vytvára si svoju vlastnú druhú realitu. Občasné spomienky alebo sny vo filme ukazujú, aká tá druhá realita je. Postavy nie sú spokojné so svojím životom. Ich snaha o zmenu však ide nesprávnym smerom. Sara až príliš podľahla televíznej reality show. Vos vojom skutočnom svete už pomaly prestala žiť. Všetko jej nahradila televízia. Predstavuje si, čo by bolo, keby ju pozvali do show. Jej syn Harold je feťák. Jeho priateľka a kamoš takisto. Absolútne ich pohltí svet drog a podobne ako film vrcholí, aj oni prechádzajú od stavu šťastia cez nevoľnosť k absolútnemu delíriu. K tomu je film rozdelený na štyri časti - štyri ročné obdobia, pričom zima je najkrutejšia.

Obchod na korze (1965)

Ojójój, krásny film. A tak mrazivý. Skvelá hudba! Žasnem nad výkonom Idy Kamińskej. Klobúk dole pred všetkými hercami. (Sa rozplývam, lebo sa je nad čím:-) Určite si ho pozriem znova. A kto nevidel, nech už aj napraví!

eXistenZ (1999)

Film o niekoľkých realitách, v ktorých som si myslela, že mám jasno, ale ku koncu sa ukázalo, že nie. Biokonzoly boli nechutné a bioport ešte viac. Zaujímavý záver, ktorý ma prekvapil, avšak spracovanie filmu mi celkom nesedelo. Tu by som prijala niečo viac efektné ako napr. Scott Pillgrim.

Zem spieva (1933)

Vždy ma nadchnú nejaké zahraničné filmy, ktoré krásne zobrazujú typickosť miestnej krajiny a prírody, prípadne aj nejaké zvyky a pritom som doteraz nepoznala obdobné slovenské dielo. V tomto filme sa dá vidieť toľko typického pre slovenský život v medzivojnových rokoch, že človeku pri tom napadne plno súvislostí z toho, čo pozná z vlastnej skúsenosti, z toho, čo sa dočítal v slovenskej literatúre atď. Preto som si počas filmu spomenula na naturistov, ktorí v tomto období tvorili. "A tam niekde František Š. píše Malku. Tak!"

Americký X Factor (2011) (pořad)

Prehnané emócie, na city hrajúci ľudia, hraná realita. Občasný výskyt talentov.

Děvče ze sirkárny (1990)

Tak dopadajú ľudia, ktorí ubližujú druhým a myslia si, že sa im to nevráti. Radikálna pomsta jedného dievčaťa, ktoré, zdá sa, nikto nemá rád. Skvelé minimalistické zábery, takisto výber hudby. Tak toto sa Kaurismakimu podarilo. Dôkaz, že nenávisť plodí nenávisť. A že od lásky je len kúsok k nenávisti. Presvedčivé herectvo, minimum dialógov, stačí sa pozerať, netreba ani titulky resp. stačia aj anglické :)

322 (1969)

Film vznikol podľa poviedky Jána Johanidesa Potápača priťahujú pramene mora, ktorá je súčasťou jeho zbierky noviel Súkromie. Celý vyznieva ako alúzia na komunizmus. Ľudia, ktorí nemohli vysloviť svoj názor nahlas, ochoreli na rakovinu hrdla. Je to nadsázka, ale celkom jasná. Dušan Hanák, ktorý vyštudoval psychológiu, skvele pracuje s hercami, ktorí majú zložité charaktery. Je to sonda do vnútra človeka, čo bolo v tom čase netypické. Zaujímavé, že v takýchto trezorových slovenských filmoch je často počuť angličtina, alebo džez. U nás v škole je to hit. Hlášky z filmu u nás zľudoveli. "Ty si chlapec alebo dievča?" "Človek." Chcem tričko s nápisom 322. Vladko je postava, čo mi zmenila život..:-))

Strom života (2011)

„Aj keď je ťažké tento film reflektovať, uchopiť, ši interpetovať, všimla som si, že na tomto filme je okrem hudby, ktorá tvorila jeho podsttanú zložku, práca kamery: Akoby sme všetko sledovali z pohľadu dieťaťa. Z pohľadu toho, ako ono vníma svet – nielen to, že sa pozerá na dospelých ľudí zdola, ale čo si najmä všíma...film je ako život...tiež sa skladá z množstva detailov,zo zlomkov momentov, z ktorých niektoré nám utkvejú v pamäti na celý život a pri niektorých sa ani nepozastavíme... Pri tomto filme vyvstáva otázka...ide o film či báseň?zrejme o sfilmovanú báseň...báseň sa tiež skladá z veršov, aj život sa skladá z veršov...zo zlomkov viet, za ktorými nie je bodka, ale presahujú, vracajú sa ako refrén alebo sa končia otvorene a nedopovedane... http://www.youtube.com/watch?v=JmnYqKl1LzE&feature=related „