Zrození šampióna (2009)

Film podle skutečné události přikrášlený typickými amerikanismy do filmové podoby. Ve chvílích, kdy si mě film už jakž takž získával, vždy přišla část, kdy se ve scénáři objevila nějaká přehnaná moudrost a to můj dojem z filmu zchladilo. Slabší pětku si ale tento film podle mě zaslouží.

Pařba ve Vegas (2009)

Pár Amíků se sjelo v nočním Vegas na rozlučce se svobodou a hned je z toho film. V ČR se takovýhle věci dějou pořád a určitě by z toho vzniknul daleko lepší scénář, než tento, ve kterém ráno jeden z hrdinů najde v koupelně tygra Mika Tysona(,,úžasná" sranda).

Tenkrát v Americe (1984)

Skvělý film, opravdu. Ale někde mi unikla dějová linie, protože jsem to tak úplně nepochopila. Příště se na to kouknu, až nebudu mít teplotu, snad to pomůže mému (ne)chápání.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Pěkný animáč, jeden, který mě i bavil. Sice v ději zas tak o nic moc nejde, ale na odreagování je tento snímek značka ideál. A navíc je podkreslen krásnou hudbou.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film natočený podle knižní předlohy, za kterou ovšem podle mě pokulhává a nemá v sobě tu drsnost a syrovost, jaká na mě z knížky působila. A co tam jako dělal ten Bowie? Akorát mě v tom filmu rušil. Od braní drog snad ale tento snímek diváky odradí. (A možná i od poslouchání Bowieho.)

Nejistá sezóna (1987)

Divadlo Járy Cimrmana na štaci v době vlády jedné strany. Ukázka toho, co se tenkrát všechno mohlo zakázat a přikázat, ale i tak je to ,,film" v podstatě veselý a zábavný.

Zmražená pojistka (2005)

Různorodé postavy se smíchají do jednoho šíleného příběhu a vyleze z toho černá komedie zasazená do prostředí skvostně bílé Aljašky. Robin Williams dá se říct v tomto filmu není až tak vtipný jako obvykle, ale to vůbec nevadí, alespoň vedle něj vynikla Holly Hunter jako jeho žena postižená Aspergerovým syndromem.

Před úsvitem (1995)

Tak rádoby hrozně moc intelektuální rozhovor mezi jedním mladým Američanem a jednou mladou Francouzkou, až se mi z toho chtělo chvílemi umřít. Ale přežila jsem díky záběrům mé milované Vídně.

Avatar (2009)

Čekala jsem moc, moc jsem ale nedostala. Z 3D záběrů mě bohužel bolely oči kvůli častým neostrým záběrům, pán vedle mě v kině neustále posmrkoval a bylo tam strašné vedro. To by se ale dalo vše prominout, ale ouha! On ani ten děj nebyl nic moc! Sice jsem se ocitla v krásně vymyšleném světě modrých postaviček a Američani jednou ve filmu taky uznali, že lidi nejsou zas tak dobří, jako v jiných filmech, protože se nechovají ekologicky a tak, ale scénář byl pro mě teda jedním velkým zklamáním. Věty typu ,,Tak to těm slečinkám nandáme." a přespříliš dlouhé střílečky mě tedy nehorázným způsobem nudily k smrti. Ale masový divák tohle nejspíš ocení, takže hlavně, když na tom film vydělá, no ne? To byl podle mě taky hlavní cíl tohoto filmu. Musím ale uznat, že technické zpracování bylo hodně hodně kvalitní, za což si ale podle mě chválu nezaslouží režisér, který je teď všude opěvován, ale ti, kteří se podíleli na technickém zpracování. Takže před technickou posádkou smekám a Cameronovi vzkazuju, ať se vrátí k Rose a Jackovi.

Vzhůru do oblak (2009)

Tak krásnej animák už jsem dlouho neviděla! Nabroušenej důchodce, naivní skautík, trhlý, šíleně barevný pták a mluvící pes mě bavili hodně dobře. Dojemný příběh vytvořený prostřednictvím nádherných animací. Mrzí mě, že jsem tento film neviděla v originálním znění s titulky a v 3D, ale dabing Pavla Lišky jako mluvícího psa mě naprosto rozsekal :)