Beze svědků (1983)

Vynikajúci film o vzťahoch, niečo na spôsob Who's Afraid of Virginia Woolf?, avšak oveľa bližšie nášmu mysleniu a našim zemepisným šírkam. Bolo úchvatne sledovať celý vývoj toho jedného večera, dokonale zrežírované tak, aby sme aj my pocítili, čo sa deje. Interiér, fotografie na stenách, telka a opera. Perfektné monológy sa striedajú so skvelo načasovanými dialógmi, a pri tom každá veta, ktorá sa povie, obzvlášť v poslednej polhodine, má obrovskú silu. Ako som už spomenul, celý čas film drží diváka v napätí.

Wie Feuer und Flamme (2001)

Nemecký film pre mladých o mladých o osudovej láske sprevádzanej vtedajšou STASI v rozdelenom Berlíne, z prostredia plného punku. Skvelá kamera a hudba urobili pre mňa tento film veľmi zaujímavým! Odporúčam vidieť.

Květ zla (2003)

Film, ktorý ma viac ako svojim dejom zaujal klasickým motívom histórie, ktorá sa opakuje, tentokrát s iným pre mňa veľmi slobodným a sympatickým ukončením a typicky čistým francúzskym spracovaním.

Palculienka (1983) (TV film)

Pôvabná bábková animácia o palculienke.

Katarína (1984) (TV film)

Veľmi pôsobivo vytvorené, jednoducho, ale pri tom tak elegantné a nápadité.

Ivan a Alexandra (1986)

Film natočený krátko pred pádom viacerých totalitných režimov, zachytáva tentoraz Bulharsko v roku 1952, krátko po vojne, keď Stalin ešte žil, z pohľadu detí, ktoré trpeli pre "zlé skutky" svojej rodiny. Príbeh sústreďujúci sa okolo Ivana, ktorý sleduje, čo sa deje okolo neho, ale plne si neuvedomujúc veľa "detailov". Vznikol tak citlivý príbeh, ktorý ma uchvátil najmä vzťahom Alexandry a Ivana a Sašiným osudom.(75 %)

Zbojnícky tanec (1978) (TV film)

Ďalší tv-film slovenskej televízie, tentoraz o zbojníkov, námet Ľudo Ondrejov.

Dalur (2006)

Pre mňa asi najúchvatnejší snímok celej série. Svet detí zasadený do post-apo reality. Fanúšik falloutu si príde na svoje :)

Kastelán (1977) (TV film)

Ďalší neodvysielaný film totalitného režimu, a veľmi sa nečudujem prečo. Rodinné vzťahy tak ako ich poznáme, také ako ich režim vychoval, všetko dobré, čo bolo pochoval...