Celý svet nad hlavou (1983) (TV film)

Komorný príbeh s atmosférou konca 80. rokov, v ktorom sa tvorcom podarilo dosiahnúť to, že som príbeh vnímal oveľa intenzívnejšie, niečo ako v štýle hraného dokumentu.

Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský (1999)

Takéto dokumenty mám rád, hrané a obzvlášť s takými ľudmi ako je Brodský a Pavelka. Strach nás, nie len v niektorých prípadoch, vezie životom.

Neboť nevědí, co činí (1970) (TV film)

Tento krátky filmík, ktorý nadčasovo vystihol správanie sa ľuďí, sympaticky a vtipne ukazuje to, čo môže človek zažiť počas dňa aj dnes. Tiež je pre mňa zaujímavý, keď sa na to pozerám ako na kritiku celej spoločnosti potom, ako sa správala po augiste 68' , kedy akoby si všetci navzájom robili napriek, sami o tom nevediac, tým, že prestali a mlčali.

Sedem svedkov (1967) (TV film)

Pôvodný československý televízny film od režiséra P. Solana a so scenárom od P. Karvaša a kvalitne herecké obsadenie. Človek si asi viac ani nemôže dopriať, keď chce vidieť výborný film. Komorný príbeh o tom akí sú ľudia v hraničnej situácii. Dvaja vyšetrovatelia vypočúvajú 7 (6 mužov a 1 žena ) svedkov, ktorí boli v čase pri zločine a urobili to čo urobili. Nechcem tu spoilovať, možno ho budete chcieť vidieť.

Zlomené květiny (2005)

Veľmi príjemný film, hneď od začiatku ma zatiahol do deja, veľmi nenútene musím dodať, obrazom i zvukom. A sledovať pri tom všetky tie nápadne, (ne)náhodné znaky spolu s Donnym je zážitok: všade ružová, všade domy a dej konvergujúci k odpovedi v sprievode s nami alebo pre nás?

Slepá důvěra (2006) (TV film)

typický nenáročný film o štátnej zastupkyni, ktorá rieši svoj prvý prípad, v ktorom je zapletený je snúbenec. Pekní herci(herečky), celkom slušne spracovaný, ale inak ma ničim novým nezaujal.

Calle 54 (2000)

Pocta zakladateľom latino-jazzu.

Zvoník u Matky Boží (1956)

Veľmi podarené spracovanie, najmä mi inklinovalo, ako spojito, bez nejakých veľkých medzier, boli ukázané tie základné oporné body celého románu. Avšak, čo má mrzí, ani táto verzia, neukázala celú krásu myšlienok z románu, hoci sa o to pokúšala. Márne.

I for India (2005)

Neskutočné pôsobivé. 40 rokov neustáleho "kontaktu" syna so svojou rodinou prostredníctvom jeho super 8. Zachytené spomienky, myšlienky, bolesti aj radosti. A ako plus dostaneme iný pohľad na problematiku začleňovania sa do spoločnosti, ktorá nám nie je vlastná. Pri pozeraní, a najmä teraz, keď si to už dávam ako tak do súvisu s inými myšlienkami o generáciách rodiny, ako sa vyvíjajú, sledujem, že to čo nedosiahne jedná, nutne bude hlavným cieľom druhej. Nápodobne, to čo už dosiahla skoršia generácia, je automatický prenášané na ďalšie. Istým spôsobom, základ všetkého.