• Fantasy

Naui noraeneun (2008)

Docela dobrý nezávislý film o mladíkovi, který má hluboko do kapsy a ještě ho všichni ždímou, jeho rádoby kámoš, otec, který se vrátil. Náhodou se seznámí s dalšími dvěma studenty filmové školy, kteří natáčejí krátky film a zvolí si ho za herce.... Po těch všech slaďácích a pozlátku, které se tak všem líbí, je tohle skromný příběh ze života. I když nejde o nějakou bombu, pro mě to byl balzám na duši a pěkně jsem si u tohoto snímku odpočinul. Podobné typy mám velmi rád. Není to pro však pro každého. Tento film je velmi lehký nadprůměr.

Země bez zákona (2012)

Nedokážu pochopit, jak se Hillcoatovi po výborném The Road povedlo udělat takovou hovadinu. Všichni herci přehrávali jako prase a byli úplně mimo, teda až na jednoho, protože jedinej, kdo svoji roli zvládnul, byl Pearce, ten zahrál toho hajzla dobře, ostatní průser. Nechybělo mnoho a dal bych tomu dopad, totálně dokurvený film, bez atmosféry (ok, kromě toho padajícího sněhu) a ten ples příšer (Chastain a Wasikowska), to byla taky něco.

Nappeun namja (2010) (seriál)

Po všech těch nasládlých, teenagerských korejských seriálech (Big apod.) tohle byl balzám na pro moji duši. Konečně po dlouhé době (od perfektního Alone in Love) vidím něco, co netrpí zmíněnou kategorizací a staví na velmi dobrém příběhu, postavách a nečekaném finále. První epizoda byla pro mě těžko stravitelná, jelikož žádná postava mi tam nebyla sympatická, zvláště Shim Gun Wook. 2. a 3. epizoda byly tak kvalitní, že mě velmi rychle ujistily, že toto bude stát za to, zvláště to rebelování se v takové míře moc často nevidí u korejců, to odmlouvání rodičům v podání Tae Songa bylo pro mě dobrou ventilací od zajetých kolejích korejského slušného chování, i když byste byli v právu. Epické vyvrcholení jsou pak předposlední dvě epizody, ta finální to už je dramatický dojezd a konečné zúčtování a rozuzlení. Vedle Snow Queen, i když jsem to nečekal, se u mě v hitparádě k-dramat postavil právě 나쁜 남자, korejské více realistické dramata mě baví mnohem více, než ten běžný konzum, co se řítí z obrazovek ze všech stran. Jen škoda toho konce, který by mohl být více propracovaný. Btw hodnotit něco po první epizodě, je hodně zkreslené a hlavně idiotské (pabulator).

One Piece: Chinjō shima no chopper ōkoku (2002)

Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals je o skok lepší film než předchozí dva, je to díky Chopperovi, který přidal i do série ultimatní prvek, díky kterému nabrala nový dech. Příběh je v podstatě jednoduchý a vzhledem k tomu, že film má opět pod hodinu, nelze počítat s rafinovanější zápletkou, takže je to vše napřímo, stopáž je tak akorát (nesouhlas s Naslundem) a opět je to dobrá oddychovka, která dobře pobaví. I když příběh je jen průměrný, tak Chopper mě udržel celou dobu v pohotovosti a ani jednou jsem se nenudil, proto to lepší hodnocení.

One Piece: Nedžimakišima no bóken (2001)

Stále průměrné, ale lepší než film první. Nesouhlasím s komentáři (Zíza a Naslund). One Piece vyniká v tom, že je hodně rozvleklý a v 55 minutách jaksi není možnost něco epického vystavět, je to jen méně než 3 epizody, takže jde spíš o oddychovku, které přeci jen předčí některé sady fillerů. Pro fanoušky One Piece je to celkem solidní odpočinkový film, nic jiného.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tomuhle říkám velmi dobrá oddechovka, kterému přispívá fajnové obsazení - Craig, Ford, Rockwell a další. Jediná, kdo mi tady vadila, byla Olivia Wilde, vůbec se mi tu nelíbila a herecky fakt průser, nejsem jako někteří nadržení ptáci, co vidí Oliviu a hned jim to stačí. Jinak film oproti zdejšímu průměrnému hodnocení je velmi podhodnocen. Mě však film velmi dobře pobavil, viděna SE verze.

Black Cat (2005) (seriál)

Black Cat je typickým příkladem trestuhodně promarněnou příležitostí. Začátek nebyl špatný, ale prakticky do 15 dílu, to šlo od ničeho k ničemu, poté to bylo konečně zajímavé 17-19 episody, poslední 4 byly hořkým zklamáním a zahráváním si s odpadem. Tohle je hodně špatné animé, které ztělesňuje spoustu prvků, které vůbec nemám rád. Většinová nuda, vcelku nezajímavé postavy, děj o ničem. Za zmínku jen stojí OST, klavírní motiv Train a Saya, byl perfektní a občasné árie také. Zbytek už nestojí za řeč.

96 hodin (2008)

Velmi dobrý film, který táhne Liam perfektním způsobem. Najdou se ale chyby, Maggie Grace teda vůbec nevypadá na 17 let, ty vrásky to prozarazují jasně, totálně posrala záverečnou scénu na lodi, nj prostě zase to typické jalové americké chování, prostě nepřesvědčila mě jako kvalitní herečka. Akční scény super, ale nikdy neuvěřím, že když na vás někdo střílí a vy sedíte v autě, že z toho vyváznete bez zásahů. Tohle je docela problém všech honiček, při kterých se střílí, už jsem na to alergický. Jinak celý film působil hodně přesvědčivě a vychutnáváte si skoro každou minutu.

Batesův motel (2013) (seriál)

Pilot byl celkem o ničem, pořádně se to začíná rozjíždět až od 4. epizody. Příběh zasazen do současnosti, takže logika prequelu je docela diskutabilní. Obsazení Very Farmigy je luxusní, jelikož roli Normy jí sedla jak ušitá a je hlavní hybnou silou seriálu. Americký seriál se samozřejmě nevyhýbá občasnému stupidnímu amerikanismu, postava Bradley - typická americká kráva, a některým klišé zápletkám (Dylan pomáhá Bradley, na toho střílí a ta jen řekne sorry, fakt demence). Seriál volně rozpracovává dospívání Normana a daří se mu celkem obstojně, i když se na americké seriály moc nedívám, toto stojí za to a jako celek to dopadlo velmi dobře. 70 % -- Druhá série je ještě lepší než první a pěkně rozpracovává postupně psychiku Normana. Vera Farmiga opět výborná. Finále druhé série také velmi dobré. Takže 85 % za 2. sérii.

Stoker (2013)

Nesdílím nadšení jako ostatní, co tu nad tímto snímkem tak onanují. Na Wasikowskou se nedá dívat, je odporná, ale k věci....film technicky dokonalý, ale chladný, nudný a o ničem. Takhle fakt jako ne.