• Krátkometrážní

Prohnilí proti prohnilým (1990)

Slabší než první díl, pro mně tedy určitě. Sice René je stále ve své formě, stále má plnou pusu skvělých rad a přirovnání, ale celkově příběh nějak ztratil na dynamice. Celé se to tak podivně vleče, situace se stále opakují, a připadalo mi že se z toho až příliš snažili vymačkat kvalitu prvního dílu. Noiret je ovšem stejně zábavný jako v jedničce, tentokrát se více zaobíráme jeho vztahem se Simone, a žel i Françoisovým vztahem s Natašou, což možná i to bylo prvkem který mě v celém filmu spíš otravoval. Druhá parta "prohnilých" se ovšem povedla fakt hodně nesympaticky, a co mi přišlo fakt hodně povedené, byl konec. René dal celému policejnímu vedení najevo, že rozhodně nestárne. I když už schody nevyběhne tak rychle jako za mlada, myslí mu to za dva. Je to stále celkem zábavné, a najde se tam jistě spoustu povedených míst, ale pro mě to už prostě bylo ono. Tak proto jenom tři hvězdičky.

Prohnilí (1984)

Nestárnoucí klasika generace mých rodičů. Philippe Noiret je hlavním bodem, ohniskem tohoto filmu. Po deseti minutách jsem si ho prostě zamilovala, a nemohla jsem z něho až do konce spustit oči. Neskutečně přirozený, a zábavný talent. Celkově se jedná o celkem zábavnou, inteligentní a ryze francouzskou komedii. O policajtech kteří určitě ve svém městě umí chodit. Je tam spoustu povedených gagů, spoustu skvělých a vtipných míst. Mně osobně nepadl Lhermitte zrovna dvakrát do oka, i když tam byl přesně dosazený aby se líbil mladým slečnám jak minulé generace, tak stejně tak dnešní, tak i přesto já určitě zůstanu věrná Renému a jeho stylům. A pak mě tam dost rozčilovala Nataša, štvalo mě že v první scéně kde se objevila byla hned svlečená, a navíc měla hrozně přihlouplý charakter. Naštěstí k Françoisovi se hodila. Ovšem dialogy to má povedené, dobře napsané, a má to svůj vlastní styl humoru který se nikde jinde nevidí. A žádné takovéhle filmy se už dneska netočí. Má to příjemně pomalé tempo, nic si to nenamlouvá, a určitě to může nabídnout nový, komický a zábavný úhel pohledu.

Maniak (2009) odpad!

Co tohle bylo? Nelogické, nestrašidelné, absurdní, nepravděpodobné, trapné a přitažené za vlasy. Zabiják vypadal jako neučesaný Chris Cornell, a hrdinka byla nesympatická husa. Vůbec to nedávalo smysl, a jednotlivé části do sebe nezapadali, konec byl jasná podspásovka pro diváky, a nikdo se neobtěžoval s vysvětlením natož s nějakým logickým odůvodněním celé věci. Někdy mi připadá až vtipné, jak příšerný horror je někdo schopný natočit.

Pohřbena zaživa (2007) odpad!

Neexistuje asi blbější film, který by si mohly pustit dvě zhnusené holky z nichž jedna má horečky nad třicet devět. Jak se někomu podaří natočit tak příšerný horror, vůbec nechápu. Představovala jsem si ten proces, jak někdo přišel s tímhle nápadem a nějaký producent mu to odsouhlasil, a nějaký filmový štáb to natočil! Je fascinující jaké hovadiny se dostanou na světlo! Musela se sejít docela velká parta idiotů kterým tohle přišlo jako zajímavý nápad na zfilmování, a pak se ještě podíleli na jeho vzniku. Postavy byli neskutečně příšerná parta mladých dementů, zápletku to mělo neskutečně přitaženou za vlasy, a tvůrci byli toho názoru že čím víckrát něco strašidelného zopakuješ, tím je to strašidelnější. Takže každý "děsivý" nápad tam dali minimálně dvakrát. Nic tam nedávalo smysl, postrádalo to děsivé prvky, originalitu, inteligenci, zápletku, poselství, strašidelnost a autentičnost. Byli jsme rády že ta babice tu partu pobila sekerou. Efekty očekávejte nechutné a slabé. Celkově je to tak blbé až je to zlé. Všichni se tam chovají jak pitomci, a člověk se nejvíc těší na to až je všechny laskavě dolikvidují, a film skončí.

Klip (2012)

Takhle to dopadá když si udělá režisérka šokézní film. Tak by to mohlo být zajímavé když by se to stále nedoplňovalo porno záběry! Samozřejmě že je to odporný film o odporném chování odporných lidí, ale to je právě to, co mně k tomu přilákalo, naopak špatná je tam ta takzvaná sexuální otevřenost, která je ve skutečnosti jen trapná póza. Ale Srbští herci jsou skvělí, máte pocit že se to skutečně děje (A není to tou jakože mobilovou kamerou) díky autentičnosti prostředí, lidí, a všeho co se ve filmu objeví. Kdyby si slečna režisérka nedala do hlavy že ve filmu půjde hlavně o to, aby ukázala na plátně co nejvíce sexu a nahý scén, byl by to opravdu zajímavý film. Dokonce mi to v místech kdy se zrovna neděli žádné nekalosti, trošku připomínalo můj život, zbožňující pozorování někoho kdo o tebe vůbec nemá zájem - který člověk co jednou byl hloupý puberťák tohle nezná. Ale třeba scéna v dětském domově byla povedená, a všechny ty rozhovory co měla Jasna se svými rodiči u ní doma, byli taky pěkné. Bylo na nich vidět že jsou to zažité věci, a ne jenom trapné a sprosté provokovaní stupidních diváků. Fakt škoda toho, jinak by to mohla být celkem osvěžující rarita. Takhle je to v podstatě odpad, který nikdy nemůžu nikomu doporučit.

Spiklenci (2009) odpad!

Spíš se to mělo jmenovat úchylové. Čekala jsem nějakou brutální detektivku, něco děsivého, krvavého, šokujícího. Ovšem vlastně jediné co na tom bylo "šokující" bylo to, že tam byl věčně nahý nějaký chlap. Zápletka byla strašně slabá, jak ta detektivní, tak ta "romantická". Celkově mám francouzský styl filmů docela ráda, ale občas to prostě přepísknou. Jediná pozitivní věc byla ta, že tam herci působili jako lidi, nebylo to jak v Americkém trháku, kdy supr-dokonalý Tom Hanks potká supr-nádhernou Angelinu Jolie a o nich dvou mám sledovat jakože úplně přirozený příběh. V tom mají Evropské filmy velké plus. Prostě obyčejní mladí lidé vypadají jako obyčejní mladí lidé, a detektivové taky nejsou žádný playboy se supermodelkou. Pak se na to kouká mnohem lépe. Jinak záběr slabý, rozuzlení přihlouplé, a celé dost nechutné.

Méďa (2012) odpad!

Hrozná hovadina. Nesmírně populární v místech kde se pohybuji. Nevadí mi ani tak nápad, že ožil plyšový medvídek a začal chlastat, kouřit trávu, a spát s děvkama, i když i to je sám od sebe dost neoriginální nápad, v jiných variacích už mnohokrát v komediích viděný, ale vadilo mi hlavně to okolo. Mila Kunis je naprosto otřesná slečna, pro mě dokonce na hranici snesitelnosti, mezí ní a Wahlbergem je věkový rozdíl nějakých 12 let, je to vidět, a je to nechutné. Vtipy se tam objevují hlavně zlé, a to zejména z úst vedlejších postav, například v jedné z prvních scén, měl Wahlberg diskuzi s kolegy z práce, a normální chlap by jim za ty vtipy jaké dávali na jeho slečnu, dal přes hubu. Tady se tomu máme smát. Veškeré doplňující scény byli trapné a ohrané, třeba když spolu ti dva malovali pokoj.... klišé. Hrozně mi vadilo jak to bylo umělé, každá postava tam byla vymydlená, dokonale nalíčená, právě od kadeřníka, štíhlá, (až na tlustého chlapce od únosce) a v dokonale padnoucím kostýmku. Takovýhle lidi nejsou!! Jenže tuhle stupidní, nemorální propagandu v tom nikdo nevidí. Akorát se prostě zasmějí nad fekálním humorem, a jsou spokojení. Méďa měl asi jeden, dva dobré vtipy. Například debata o "bílém póvlu" nebo některé jeho narážky byli celkem vtipné. Celkově ale úplný odpad.

Kapitán Mike křižuje Ameriku (2007)

Hurá na Bushe! Škoda že to nevyšlo. Sice si nemyslím že prezident je ten, kdo ovládá zemi, ale stejně je za každých okolností dobré zapudit blbce který má mít něco společného ze zemí ve které žijeme. Sice mi občas trapností běhal mráz po zádech, a celkově jsem dost špatný vlastenec, a ještě horší fanoušek Ameriky, ale proti blbosti a zlu by se mělo bojovat tak jako tak. Takže do nich!

Hype! (1996)

Grunge je grunge. A cokoli se ho týká mě zajímá. I když se ne všechny hudební skupiny z té doby (Sladký začátek let devadesátých) uchytili, tak stejně je celkem zajímavé dívat se z jakého prostředí vyplynuli skutečně dobré kapely, jako Pearl Jam nebo Nirvana. To bylo stejně to, co mě na dokumentu zajímalo. Místy byl sice trochu nudný, a navíc mě připadají svým způsobem dokumenty trapné, různými průpovídkami a komentářem k celému filmu, ale může být. Vždycky je super když se najde komunita lidí, kteří o něčem přemýšlejí, kteří něco dělají, a kterým na něčem záleží. Jo, a podle mě dali Eddiemu Vedderovi prostoru málo!

Otřes systému (1990)

Je to ode mně trošku hnusné, ale já jsem přes všechno držela palce právě Michaelu Caineovi. Jakožto film to velký přínos pro svět kinematografie zřejmě nebude, ale je to geniální ukázka nesmírně dokonalého herectví Michaela Cainea. Každý kdo má toho člověka rád, by se měl podívat na tenhle, na první pohled obyčejně vzhlížející snímek, ve kterém ovšem hraje jako o závod. A je to právě zábavné jak se v něm mění prvky nesympatické, smutné, naštvané, i úplně zlé osoby. To je vlastně velké plus celého filmu, za který bych klidně dala i pět hvězdiček. Ale jelikož hodnotíme film jako celek, a s tím že příběh to má úplně přiblblý a přitažený za vlasy, je moje hodnocení celkem nízké. Sice některé prvky černého humoru, a radikálních řešení hlavní postavy nebyli tak zlé, ale na to tam toho bylo příliš málo. Ale Caine si ode mně zaslouží hlubokou poklonu.