Sociální síť (2010)

Už na začátku jsem se snažila ukonejšit tím, že Facebook nebude zajímavé téma. Ale ani to nepomohlo, jak to divně začalo tak to nudně skončilo. Hudba doplňující film byla zbytečně akční a vůbec nevyjadřovala co se na plátně opravdu děje. Dávám ** hvězdičky jen kvůli režisérovi.

Avatar (2009)

No páni, byl to silně emocionální zážitek. James Cameron se opravdu vyznamenal. Je to jasných 5 hvězdiček. Vtáhlo mě to přímo do děje a donutilo po dlouhé době úplně vypnout. Jasně najdou se tam podobnosti z jiných filmů, ale to co se liší (a je toho hodně), je to co Vás okouzlí. V dnešní době nelze přijít s něčím absolutně novým, s tím jsem na to šla. Propojení s přírodou a vztahy které mezi sebou měli, byli tak krásné, že jste po tom začali toužit i Vy sami.

Zombieland (2009)

Tak jsem ve čtvrtek zašla kouknout na tuhle komedii a vážně jsme se hodně pobavila. Zásady, které hlavní hrdina dodržuje tomu dávají tu šťávu. Woody Tracy Harrelson je výborný herec a v kombinaci s méně známým nevýrazným Jessemem Eisenbergerem udělali z filmu nadprůměrnou komedii. Zoombie ve filmu jsou dost nechutný a docela realistický :-D takže i lekačka a menší známka hororu se tam najde.

2012 (2009)

Když jsem na tenhle film šla do kina, myslela jsem že to bude ztráta času, ale 2012 se mi moc líbil – samozřejmě se na to musí člověk dívat přimhouřeným okem aby přešel to neskutečné štěstí hlavního hrdiny. Konec Mayského kalendáře je dobrý námět na film a Roland Emmerich se s tím docela slušně popral. Ale konec filmu mi přišel bez šťávy – nevím proč se na konci nepracuje stejně jako na ději – trochu mě to zklamalo stejně jako konec filmu Knowing.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

I přes všechnu kritiku, která začátek premiéry doprovázela jsem se na tenhle film vypravila do kina. Myslím že výměna režiséra se moc nepovedla, stejně jako výměna autora soundtracku, který je poslouchatelný jen s filmem, jinak není zajímavý. Stmívání ságu jsem četla celou a film Stmívání viděla také, je to přehnaná romantika s nereálnou bezpodmínečnou láskou mezi 17ti letou dívkou a upírem. Není to reálné ale co dneska ano? Hodně se kritizuje děj, ale film je podle knížky, takže oni nemají moc prostoru na vlastní nápady. Mě se film líbil a jsem moc ráda že snažily držet předlohy, protože o tom to je. Všem kdo to kritizují doporučuji přečíst si ty knížky ať alespoň vidí ty chyby a ne blbě vymyšlený děj za který režisér nemůže.