Zabíjení po česku (2010) (TV film) odpad!

Aneb jak si uměle - 65 let po válce v níž zahynulo obrovské množství našich lidí a nebexistuje snad rodina, kde by aspoň jeden z prarodičů nebyl v koncentračním táboře či alespoň otrocky nedřel v německých továrnách - vytvořit potic vinny za excesivní zabití několika němců. Ano bylo to špatné jako jakákoliv jiná smrt, ale tenhle dokument je tak dokonale vytržený z dějinného rámc, že jde spíše o propagandu a nic jiného než odpad si nezaslouží.

Velký žal (1966) odpad!

Jak psal Dárius - herce jako John Wayne opravdu nikdo nemusel přesvědčovat, aby se chovali tak jak se chovají ve filmu - byli to prostě nacionalističní idioti přesvědčení o své jediné pravdě. Těžko byste hledali fanatičtějšího obhájce amerického pohledu na uspořádání světa. Tenhle film je smutnou ukázkou glorifikace jedné z nejsmutnějších kapitol dějin blízkého východu.

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

On je humor a humor. Neberu nikomu, že má rád humor páně Trošky, nicméně můj šálek čaje to prostě není. Já mám radši takový ten Svěrákovského typu, u kterého se musí i myslet, což samozřejmě může některým zdejším přispěvatelům připadatat vysilující. Dle mého se Doktor od jezera hrochů řadí na úroveň celovečerní verze primácké estrády Hádej kdo jsem, odkud si bohužel vypůjčil i některé představitele....

Barometr (1969) (TV film)

Velice silný příběh, kterému se dá jen těžko něco vytknout. Režisér Moskalyk měl s představiteli velice šťastnou ruku, neboť jak z pana Peška, tak i z paní Kurandové ono nostalgické a posmutnělé lidství přímo sálalo. A propo až se někdy bude hlasovat o nejsmutnější a nejdrsněší film myslím, že tohle by měl být jeden z horkých kandidátů.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Děs a běs :( Zhlédl jsem asi 50 minut a ani když jsem vypil skoro celou petku domácího vína, tak jsem víc nevydržel. Je to takové zfilmované bravíčko, u kterého mohou děvčata slastně hekat - mám pocit, že kdyby si to každá udělala doma před filmem rukou a nechodily do kina nadržené, tak je jejich zážitek poloviční a na čsfd to zůstane v černých číslech.

Byl jsem při tom (1979)

Krásný film - mám rád filmy ve kterých se nevyskytují scény, které by mě iritovaly (a že se skoro v každém alespoň jedna najde) a také filmy u kterých si nemohu říci, že nechápu za co berou filmové "hvězdy" tolik peněz, když bych jejich výkon zvládl pomalu také a levněji. U tohoto filmu si to opravdu říci nemohu, tohle bych opravdu nedokázal - v takových chvílích cítím opravdovou úctu k herecké profesi a pokud by byli herci opravdu odměňováni za kvalitu svého herecké výkony musel by Peter Sellers vydělat jen za tento film víc než Brad Pitt a Tomem Cruisem za celý svůj život dohromady. Škoda, že naše televizní stanice tohle nikdy nepochopí a jako "megafilmy" presentují ubohosti typu Pravých blondýn a podobně, ač narozdíl od tohoto filmu nic "mega" - tedy velikého - nepřinášejí.

Stmívání (2008) odpad!

K tomuto se dá snad napsat jen to, že by hodnocení na csfd.cz mělo být až od osmnácti jako řidičák - nebo možná ještě lépe od jedenadvaceti - pak by možná tento skvost spadl do černých čísel, kam poprávu patří.

Příběh Rudého zla (2008) odpad!

A to jsem si myslel, že jsme již z propagandy vyrostli - např. na M. Moorovi mám rád, že se alespoň netají tím, že stojí na jedné straně a že jeho filmy jsou propagandistické.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Film, ke kterému dělala jedna (o dost starší) známá kdysi překlad pro české titulky a říkala, že si musela dávat tak po půlhodinách panáka, aby toho byla schopna :) Film je samozřejmě nechutný, ovšem není to žádné fekální porno, jak na to zde mnoho lidí nahlíží, aneb jak je psáno i na deskách předlohy od markýza De Sade "pokud jste si tuto knihu koupili jako porno, radši ji přenechte svému psychiatrovi". Dle mého jde o popis zvrácenosti moci, kde drsné erotické rekvizity byli zvoleny zaprvé proto, že autor předlohy k nim měl obecně blízky, za druhé však i proto, že dokáží člověku vymlátit do mozku vzpomínku na právě onen prvotní mocenský problém - sílu zážitku ilustrují i množství zdejších komentářů, a to jak kladných, tak i záporných - jediné co mi trochu vadilo, že bohužel film pro svůj omezený rozsah nemůže postihnout vše co je v knize - zejména onu úvodní část, kde je vykresleno chování postav před tím, než odjedou na onen "výlet" :)

TOP STAR magazín (2008) (pořad) odpad!

Tohle je přesně ona smutná otázka toho, že v dnešní době není v televizi ten kdo je něčím významný a něčím se proslavil, ale naopak ten kdo je v televizi se stává onou "celebritou" - člověku je z toho smutno a zároveň ho z toho bere vztek když si představí, že tohle je ona zářná budoucnost západního stylu...:(((