Pláž (2000)

Tenhle film jsem chtěl vidět už hodně dlouho; četl jsem knižní předlohu a ta mě hodně upoutala, ale odrazovaly mě recenze , které nezněly moc kladně..Nedávno jsem si ho pujčil a mile mě překvapil.Nemám rád Di Capria, ale v tomhle filmu mi tam byl docela šuma fuk, protože jeho výkon byl docela průměrný, že mi nějak zapad do davu..Začátek se mi hodně líbil, takový pěkně dobrodružný, že koukáte a těšíte se na to, co bude dál.Pak ale přišel "scénáristický úpadek" a nastoupili nádherné záběry thajské zátoky, či co, + záběry ze života "beach gruppe", ze kterých se o ní nic nedozvíte (ani o 3 hlavních postavách )a to mně vadilo asi úplně nejvíc.Asi v polovině filmu nastal zlom (se žralokem) a film jakoby zase ožil.Zde se k výborné visuální stránce přidal i nějaký ten příběh, který měl rychlý spád.Tady jsem měl pocit, že ta krásná pláž, se změnila v tak odporný místo, že bych tam ani nepáchnul..Pasáž kde Leonardo jaksi nebyl ve své kůži byla jak (opravdu skvěle) obrazově, tak i docela herecky zvládnutá..Konec se mi vůbec nezdál, všichni zde hráli jako kdyby byli z komparsu ( asi byli)..nicméně suma sumárum tenhle film se mi líbil, jak kvůli té přírodě, která ten film zvláštně osvětlila,výtečné hudbě, která byla zakomponovaná s velkým citem; ale i že všechny ty plus a mínus filmu se vzájemně prolínali tak , že jsem se fakt nenudil a klidně bych si to zkouknul ještě jednou..a soundtrack vřele doporučuju.