Láska rohatá (2009) (TV film)

Skvely Madl, Bohdalova a Paufhofova, otresny a otravny Matej Hadek a prumerny Taborsky...misty natazene az beda, 70minut by stacilo az az...ceske pohadky opravdu upadaji v nemilost :-/

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Po dlouhe dobe film, ktery prekonava svuj prvni dil o milovy krok :). Yebalovi rulezz!

Kobra 11 (1996) (seriál)

Hodnoceni plati pro prvnich 6 serii, pak uz bych musel byt velmi sprosty a oznacit to jako total opad... Nemci proste nevi, kdy prestat :(

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Me hodnoceni plati pouze pro prvnich 7 serii!!!!

Zpátky do studia (2007) (seriál)

Dokazal si me neskutecne ziskat, take ho ma na svedomi stejny tvurci tym, co stoji za Willem a Grace :). Skoda, ze se dozil jen jedne serie :(

Peklo s princeznou (2009)

Od dob Princezny ze mlejna prvni povedena ceska pohadka...

S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

Nejepsi cesky porad o vareni. Manuho recepty jsou vesmes jednoduche na pripravu, chutne a v 90% jsou suroviny snadno u nas sehnatelne (staci jen trochu vice v supermarketech hledat, clovek se pak jen divi, co vsechno maji :) ). Navic jeho krasna cestina s Italskym akcentem cely porad jeste odlehcuje a dodava mu jedinecny punc. Navic tvurci maji velmi dobry smysl pro vyber hudby na pozadi. Tohle tady chybelo....bravissimo. A tem chudackum, co tady rozdavaji * nebo ** bych vzkazal, at si zajdou k usnimu, pokud Emanuelovi nerozumi. A navic kamera nemusi stale prece cumet na jidlo, dulezite take je, jak se to jidlo pripravuje. Zamyslete se nad sebou..

Vánoční koleda (2009)

Konecne poradny 3D animak s tim poradnym 3D rozmerem. Zadne pseudo-radoby jako Ice Age 3 apod. Vanocni koleda byla od pocatku tocena se zamerem cloveka vtahnout primo do platna a ukazat mu, ze 3D ma smysl. Podoba Ebenezera vuci Jimu Carreymu je uzasna, v te mimice ho proste vidite, no a kdyz prijde chvile, kdy nam pribeh ukaze Ebenezera za mlada, tak to je cely Carrey :). V originale ho urcite rovnez skvele nadaboval, v ceskych kinech si verzi ve 3D s puvodnim znenim nemate sanci uzit, protoze jednoduse neni. I tak ale byl cesky dabing na te slavne mistrovske urovni, jako jsme to umeli kdysi. Klobouk dolu. Nevim, jak moc koresponduje film s predlohou, ale podle toho, co jsem slysel od pratel, tak minimalne prvni polovina je vyvedena velmi dobre. Po animacni strance neni co vytknout, Zemeckis si po uhlazenem Polarnim Expresu nejspis poradne dupnul na animatory, protoze to, co odvedli zde, je petihvezdickova spickova prace. Navic 3D vas opravdu vtahne do filmu, tady nejde jen o sem tam nejaky objekt co jakoby vpluje mezi divaky, ale ruka natahujici se jakoby zpod sedadla, svicka, jejiz plamen jakoby osvecoval hlediste...nejvic vas ale asi stejne jako mne dostane padajici snih...to bylo neco uzasneho, vlocky vsude kolem vas, proto mne pak mrzelo, ze tyto sceny jsou ve filmu jen dve. Hudebni doprovod je taky skvely, dynamicky, hutny a vsemu tomu 3D pozlatku perfektne sekunduje. A co mi na filmu vadilo? Vyobrazeni ducha minulych Vanoc. Tak pritepleny zluty plaminek, co ma hlasek jako konipasek, se jen tak nevidi a celych 15 minut ci kolik prostoru na platne ma, vas jen irituje. Nastesti pote prijde duch letosnich Vanoc se svym huronskym smichem a na plaminek si ani nevzpomenete... :) No a duch pristich Vanoc? Hruzou vstavaji vlasy na hlave, desivost a horrorovost filmu misty az zarazi, protoze ceska distribuce ho dala jako pristupny vsem. Uprimne, predstava, ze ten film vidi 5, 6, 7lete dite ve mne vyvolava obavy o nasledne nocni mury. Nekolik kvalitnich lekacich scen, a nekolik dost hruzyplnych scen se tu najde a myslim si, ze to nedela z tohoto film i pro ty nejmensi. Mno, ratingova spolecnost ma zrejme jiny nazor (pak nechapu, ze filmy, ve kterych se objevi obnazene nadro jsou pristupne mnohdy az od 15).

Dva na cestě (1967)

Audrey byla Pani Herecka a tento film je toho dalsim dukazem. A nesmim opomenout Jaquelin Bisset, lec pres malou roli, dodala filmu jeste vetsi smrnc..

Výměna (2008)

Tomuto filmu jsem se dlouhou dobu vyhybal. Mel jsem strach, ze mi zkazi dojem po perfektnim Gran Torinu svou delkou, tematem a dobou, do ktere je zasazen. Nyni mohu rici, ze jsem se vyhybal zbytecne. Eastwood umi, umi opravdu perfektne. Rozjezd je celkem rychly a od chvile, co Christine nenajde po navratu z prace sveho syna doma, zacina drama, ktere nepolevi az do zaverecnych titulku. Ale poporadku. Exteriery, interiery, kostymy, dobove automobily, dobove Los Angeles, vse pusobi setsakra presvedcivym dojmem. Angelina Jolie se muze zdat pro roli zhrzene matky spatnou volbou, ale neni tomu tak. Je skvela, je oscarova a zejmena sceny v psychiatricke lecebne a pote pri setkani s vrahem ve veznici jsou z pohledu jejiho herectvi vynikajici. Cely film v podstate tahne hlavne ona, nicmene ostatni postavy ji zdatne sekunduji a tiziva atmosfera filmu je vyvedena do detailu. Jeste jeden vykon bych chtel vyzdvihnout, Eddie Alderson v roli Sanforda Clarka, sotva 15leteho kluka, ktery se nekolik let musel podilet na zrudnostech, ke kterym ho nutil jeho stryc, je az neuveritelny. Se zatajenym dechem, husi kuzi, mrazem behajicim po zadech sledujete, jak vypravi svuj hruzny pribeh policejnimu detektivovi a pote vykopava pozustatky z hromadneho hrobu.... Nebudu dale pokracovat, prilis bych prozradil. Vse podtrhuje Eastwooduv klavirni doprovod, ktery se bohuzel az prilis podoba tomu, co lze slyset prave v Gran Torinu. Nicmene i presto se do filmu hodi a sceny umocnuje. 140minut utece, nevite jak, film ani na moment nenudi a nedava sanci pochybovat. Eastwood odvedl opet perfektni praci coby reziser a tak nezbyva nez doufat, ze ve svem usili nepolevi a sebou samym takto vysoko nasazenou latku neshodi nevydarenym skokem... 9/10