Requiem za sen (2000)

Absolutní psycho. Film, u kterého přemýšlíte, zda se něco podobného, co hlavním hrdinům, nemůže stát i vám. Film, který ukazuje jak vrtkavé jsou osudy lidí. Skvělý střih, který vás opravdu vtáhne do děje vylepšuje atmosféru a drží vás v iluzi. Dokonalý soundtrack. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Výměna (2008)

Clintovi dojemné příběhy prostě žeru. Udělat tak krátce po sobě filmy kvalit Gran Torina a Changeling je prostě mazec. Angelina Jolie ve své životní roli září. Nominace na Oscara to jen potvrzuje. Příběh matky, které vrátí nesprávného syna a ona skončí v psychiatrické léčebně je silně emocionální. Tragicko-happynedový konec to celé jen završuje. Clint je prostě nejlepší.

Earth (2007) (TV film)

Fantastická příroda, skvělé zvířecí příbehy. Vizuální dokonalost.

Bruno (2009)

Naprosto jedinečný humor Sachy Baron Cohena mě prostě baví. Je to umělec, génius. Chybí mu slušnost a "to už je moc" ho asi nikdy nenapadlo, a právě proto je to dokonalé. Smyšlený příběh s hranýma scénama funguje dokonale. Jeho drzost prostě nezná hranic a každou vteřinu vám ukazuje idiocii amerického národa, která je v mnoha ohledech neoddiskutovatelná. A píseň na konci - to je na Grammy.

Tropická bouře (2008)

Naprosto dokonalý Robert Downey Jr., kvalitní Stiller, bláznivý Jack Black a Tom Cruise ve své životní roli!! Naprostá smršť. Pro mě dokonalá komedie. Kritika za příběh, autenticitu a podobné věci mi u ryzí komedie přijde zcestná. Tancující zazobaný šmejd Les Grossman (Tom Cruise) je dokonalý. Škoda neproměněného Oscara pro Downeyho, ale Heath si to zasloužil.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Naprosto neuvěřitelné a dokonalé záběry. V menší bež HD kvalitě nemá smysl tento dokument sledovat. Nemám rád tyhle "eko" počiny, ekologisty a už vůbec ne greenpeace, ale tohle mě dostalo. Super záběry, děsivá fakta... 5*

Gran Torino (2008)

Clint je genius. Úsměv na rtech a slzy v očích jsem na konci filmu snad ještě neměl. A ještě nikdy jsem tak dlouho nečuměl se spadlou bradou na titulky. Příběh veterána, který si zamiluje vedle bydlící rákosky a zjistí, že jsou to ti nejslušnejší lidi co zná, je prostě dojemnej. Neustálý vrčení Clinta na všechno možný je prostě zábavný. Jeho pohledy už působí jako klišé, stejně vás baví. To, jak celou věc veterán Kowalski vyřeší je prostě dokonalé. Jeden z nejlepších filmů vůbec.

Iron Man (2008)

Skvělé efekty, (rozto)milá Gwyneth Palthrow a jako vždy dokonalý Robert Downey Jr.. Opravdu povedený kousek o "akčním hrdinovi z komiksu", i když si myslím, že bez Downeyho by to nebylo ono. Díky němu 5*.

Americký gangster (2007)

Nejlepší gangstersko-mafiánský film vůbec. Naprosto skvělé herecké výkony, skvělá "chemie" mezi kočkou a myší v podání Denzela a Russella. To vše zakončené dojemnou scénou, kde vidíme dva přátele. Skvělé, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.