Princezna Nevěsta (1987)

Po skvělém obecném hodnocení jsem poněkud zklamán. Pricezna je hezká, kvalita vizuálních efektů by byla slabá i na šedesátá léta. Přijde mi, že všechno se to bere tak trochu až s moc velkou nadsázkou, která z filmu dělá buď parodii nebo pohádku opravdu pro nejmenší, což není úplně moje parketa. No nevím,podle mého názoru průměr, ale abych nekazil rating , tak dávám 4 * , ale hooodně slabé.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Špičkové anime překonávající jedničku s výjimečnou vizuální a grafickou stránkou. Poprvé jsem se na tento film podíval asi před rokem a nepobral jsem téměř nic. Bylo to částečně anglickými titulky, které se pohybovaly takovou rychlostí, že jsem je nestihal ani přečíst, natož meditovat nad filosofickou hloubkou velkého množství citátů. Nyní po zkušenosti se Stand Alone Complex už to bylo mnohem lepší, nicméně kadence hlubokých myšlenek je taková, že pochybuji, že člověk, který nečte Miltona a nemá v malíčku Konfucia, je vůbec schopen to pobrat na 100 %. Každopádně tento film nutí k dalším shlédnutím či dokonce četbě filosofické literatury. (Ztracený ráj se číst fakt nedá a pochybuji, že by ho četl Batou - drsný mariňák, který sice jeví obstojnou dávkou inteligence, v seriálu se však rozhodně jako intelektuál nepresentuje).

Wolf's Rain (2003) (seriál)

Dávám slabších pět hvězdiček. Krásná animace, některé velmi působivé momenty, ale poněkud slabší příběh. Vlci míří celý seriál do ráje, a konec by tak měl být dle mého názoru mimořádně silný, což však není. Epizody se na štěstí zachraňují samy pěknou atmosférou a animací. Mrzí mě však nevyužitý potenciál, který se od prvního dílu nabízel.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Velmi zajímavé anime, kde se zcela stírá hranice mezi dobrem a zlem. S kým z dvou hlavních představitelů se identifikovat? Těžko říct. Každopádně podívaná nepodceňující diváka, ve které se neustále hovoří a na konci vše do sebe pěkně zapadne, což jsem vzhledem k určitým kritickým komentářům opravdu nečekal. Jako odpočinková anime však nelze doporučit, jelikož anglické titulky kmitaj,í alespoň v mojí verzi, takovou rychlostí, že seriál vyžaduje plné soustředění.

Hellsing (2001) (seriál)

Relativně kvalitní anime, které však pro mě, který shlédl zatím jen Berserka, Fullmetal Alchemista a pár dalších absolutních špiček, byl docela zklamáním. Příběh byl dost jednoduchý, některé díly mi připadly vcelku nudné a sledování přerodu hlavní hrdinky v upíra ne dosti zajímavé. Celkový dojem značně zachraňoval povedený konec při útoku na Londýn a postava démonického Alucarda se svým naprosto ulítlým úsměvem.

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Jasná pětihvězdičková volba. Komické a přitom leckdy dost hluboké anime, které se neustále posouvá dopředu. Příběh má šťávu a přerod Edwarda z přihlouplého dítěte v uvědomělého mouderého muže je velmi věrohodný. Anime, které u mě patří mezi absolutní špičku. Následně jsem shlédl i pokračování, které celý příběh odvádí z tohoto fantasy světa a stává se tak civilnější, což mi však úplně nesedlo.

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

Dost vtipná anime série a ta Tessa s tím submisivním hláskem, přesně můj typ! Díly s ní byly jasně nejlepší. Návštěva v lázích a celkové zahrávání si z nahotou bylo podáno opravdu velmi originálně a komicky. Rozhodně doporučuji jako anime k odpočinku.

Skrytá identita (2006)

Výborný film se zajímavou zálpletkou, který přes svoji délku vůbec nenudí. Situace se zvrtne až na konci, kdy se tam všichni postřílí, což mi do celkové koncepce filmu vůbec nesedělo. Třešničkou je maskovaný mstitel, to už bylo fakt moc, ale jinak dobré.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Tak tendle film je opravdu hodně zvláštní. Asi tak 3/4 času jsem nevěděl, která bije. Herci a herečky mi všichni tak nějak splývali do žluta a vůbec jsem nevěděl, kdo je kdo (ale byl jsem po náročném víkendu). Poslední půlhodina už je dost srozumitelná a symbolika s tofu a celkovej konec byl ok.