• Thriller

Tell Me a Creepy Story (2023)

cekal jsem to mnohem horsi a bylo to jakztakz ok, 4 povidky: Hungry Joe (2020) otesanek, Myosotis (2021) Premek Podlaha, Red Water (2017) balast ztrata casu, The Good Word (2014) takovy Roald Dahl

Woman in the Maze (2023)

to herecke pachteni bylo vtipne pozorovat, kumar misto simpeni na insta chtel s ni asi aspon chvili dychat stejny vzduch

Mluv se mnou (2023)

Je vzdycky svatek, kdyz clovek pusti neco o cem nic nevi a zahy je uchopen paraty filmu, ktery vi jak komunikovat s divakem. Vsechny chody byly servirovany v pravy cas, zajimavy napad, ktery si matne vybavuju v jednodussi forme kdysi davno z nejake horror povidky. S ocekavanim ducharske beckove blbosti k praci mi bylo naservirovano Talk to me. Velmi zajimava malinka herecka.... Musim ale pohejtit zaver, hlavne proto, ze karty byly paradne rozehrane, ale nevedeli jak to uzavrit, podle lehciho chaosu se mozna hodne strihalo kvuli pretazene stopazi. Budu muset pak najit nejake Talk to me explained, pac zaver mi nejak protekl mezi prsty a znovu se na to koukat nebudu. 4.5* zaokrouhleno za debut.

Hell House LLC (2015)

na hrane odpadu, nektere pasaze jako indie hororova hra budiz. Ty radoby dokumentarni kecy mi znicily film, protoze jsem preskipoval az skoro k zaveru filmu (znici kazdy film, nikoho to ve filmu sakra nezajima, vzdyt i doku katastrofy jsou casto cele hrane, proc ne pitomy odpadovy film, zajimavejsi ho to fakt neudela, naopak to posune k jeste vetsimu odpadu)

Nech svět světem (2023)

super namet a odbyty film s priblblym koncem, atmoska misty paradni, ale misty i cringe a spousta mlaceni prazdne slamy a kecy a la netflix. Skoda ze to nebylo ze sveta Cloverfieldu a natoceno vyzivneji. Ethan Hawke a Kevin Bacon spolu v jednom zaberu, Julia, Mahdal taky usel, ale zbytek castingu posbirali nejake neherce na ulici. Esmeralda u auta, otravna a zbytecna Myhala s odulym oblicejem a nesympaticti az nekoukatelni, syn s dcerou... z nichz na tu dceru se vubec nedalo divat, a jeste ji cpali do detailu, buh vi, ci je to tlacenkova dcera. Vsechny herecky nemusi byt krasavice, ale charisma postovni schranky uz je moc, kor kdyz je v zaberu vic nez Julia.

Ondřej Sokol: Celebrity (2023) (pořad) odpad!

bohuzel, zaradil se slabotou ke Kozubovi, herci to neumi, je to nezazivne herecke povidaci predstaveni, vyplnovani ticha mluvenim pro Sokolovy fanynky v domove duchodcu.. bez dikce, kvalitnich vtipu, gagu, absurdit a zamysleni apod, proste povidani. I horsi cz/sk stand-up komik z comedy clubu ho zfoukne jak svicku, kdyz da dokupy sve stand-upy a vyplni vatou. Jak Stepan Kozub, tak Ondrej Sokol si za sve vystoupeni zaslouzi cenu Poleno Jaromira Soukupa. Je to fuk, ale zda se mi odjakziva, ze je skryty Harapes, stejne jako jsem si to myslel o Peroutkovi... No.. a ted kdyz byl sam za sebe, a ne za moderatora, neco predvadel a prehanel, casto to znelo jako z trans kabaretu, tak si to myslim jeste vice, i nektera temata byly zvlastniho vyberu.

A Town Full of Ghosts (2022)

no twe kravina... zacatek byl chvili slibny, a dopadlo to jako vzdycky.. ale super flek, udelal by lip, kdyby tu lokaci jen natocil na youtube, bylo by to beztak lepsi nez cely film.

Soul Mates (2023)

Rosamunde Pilcher si na nas tentokrat nachystala romanticky pribeh s asi tim nejlepsim oblecenym filmovym sexem, za jaky by se nemusela stydet ani tak kvalitni herecka jako Lucka Vondrackova. Jako kulisa to uslo, zirafa byla koukatelna, film uz mene.

15 Cameras (2023)

bylo to takove ulepene, televizni, ale libila se mi vicestranna zapletka. Horror to rozhodne neni a vlastne je to kravina, ale umelo to upoutat, kdyz se zacalo pomalu neco dit. O zadnych jinych dilech nevim, a nijak me to netrapi, dalsi film by byla ztrata casu, navic film mne chytil prave tim dvojim pohledem, ktery urcite u predchozich neni.

Night of the Hunted (2023)

scenar to cele zkazil, a konec jakbysmet, reziser by si fakt nikdy nemel psat scenare. Kamca mu naopak cely film zachranila. Na kino je film nedostatecny, a nucene "zamysleni" sedelo tak na netflix a misty jsem obracel oci v sloup. Premisa usla, jen ta zapletka mohla byt stavnatejsi s uplne jinym a hlubsim motivem, aby to zamysleni k necemu bylo. Na to, ze se film odehraval cely na jedne benzince s 2 a pul lidma bylo v zaverecnych titulcich pomalu vice lidi nez u Forresta Gumpa.