Limbonaut (2016) (amatérský film)

Ale jo. :)

Černá srdce (...zem není gulatá) (2008) (TV film)

Zajímavé, škoda jen ta délka - poloviční stopáž by bohatě stačila. Věřím, že tvůrci měli hodně materiálu a těžko se jim vybíralo, co do filmu ne/zařadit, ale z pohledu diváka to bylo občas nezáživné a opakující se.

Nikdy nejsme sami (2016)

Skoda,ze dej obsahoval velky pocet malo pravdepodobnych situaci, jinak by to bylo na pet.

Horské příšery (2013) (seriál)

To by vás nenapadlo, jaký zatracený přišery na nás všude číhají. Ale kluci vždycky vyskáčou ze čtyřkolek, vezmou flinty, nasadí čelovky a přijdou tomu na kloub!

Soudružka Kimová bude létat (2012)

Jak už tady padlo - těžko se dají podobné filmy hodnotit. Kdo neviděl, nepochopí. Každopádně pozitivní je, že v takto šílené zemi vznikl a byl vysílán film, jehož poselstvím je, že si má jít žena za svými cíli. A dost jsem se nasmál, takže 4 hvězdy jsou zasloužené. :-)

Cesta do lesa (2012)

Parádní film, ale věčná škoda, že ten pes nepočůral dárek od pančelky! Jinak by to bylo za 5 hvězdiček.

Obec B. (2002) (studentský film)

Jedná se o krásně zpracovaný dokument, který ukazuje, jak nepatrný je rozdíl mezi fanoušky z vesnic a těmi z „velkoměst“. Fotbalová kultura je stejná, ať se jedná o první ligu nebo okresní přebor. Nejdůležitější a zároveň nejzábavnější jsou ale příběhy obyčejných lidí z Blšan. Následuje spoiler! A nejvíc mě dostala scénka s předraženým vysavačem, který si koupil a předváděl manželský pár, jenž si předtím stěžoval, že není práce a peněz je málo... Některé věci se nemění - krize nekrize. :)

Velký bratr se dívá (2010) (TV film)

Oprostím-li se od zbytečného přehrávání v některých scénách a zaměřím-li se pouze na informační hodnotu a hodnotu celkového poselství, musím dokument hodnotit velice kladně. Cílem dle mého názoru nebylo autenticky zachytit, jak opravdu detektivové hledali autora, ale spíše na příkladech demonstrovat možnosti, které poskytuje současná technologie v kombinaci se starými postupy sledování. Vše dokreslovaly komentáře odborníků přes bezpečnost, což byl pro mě největší přínos. Dle negativních ohlasů zde na CSFD je vidět, že řada diváků hodnotí tento snímek spíše z řemeslného hlediska, což je škoda. Možná jim tak uniká celkové poselství snímku, kterému by podle mě lépe seděla nálepka „film s dokumentárními prvky“. Mimochodem: Všiml jste si někdo ve snímku product placementu jedné známé značky, nebo jsem sám? :-)

O psu, který ukončil válku (1984)

Snímek lze ´sehnat´ na nejznámějším českém úložišti, ale nejsou k němu titulky. Kdyby je tak nějaký francouzštinář vyrobil, to by byla paráda... Vrátil bych se na hodinu a půl do dětských let. :-)