Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Záchranné lano (2000) (epizoda)

Velmi slabý 4* tažený Picardem a Barcleym s Troi, kteří nám opět připomínají, o kolik bylo TNG lepší. Absurditu datových přenosů (nemůžeme poslat zprávu - ale klidně pošleme celý EMH... který neumíme copypastovat...) odmávnu, ale otázka AI a hologramů tu už začíná bejt krutě za hranou - buď sou vyobrazený totálně blbě, nebo Federace provádí těžký AI otrokářství (a lore AI je krutě nekonzistentní se vším okolo Data).

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Strašidlo z paluby dvanáct (2000) (epizoda)

Tuctová zápletka co začne Neelixem a partou dětí... a formou vyprávění z toho vznikne překvapivě dobrej díl. (Skoro bych měl dát +1* za dobrej Neelix díl, ale myslim že to může bejt rádo že ten Neelix -1* paušál odpustim)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Zuřivost (2000) (epizoda)

Jakoby kdy někdo postrádal Kes a stál o její návratový cameo. Všechno v díle je nesmyslnej bullshit - počínaje samotnou anti-char zápletkou, přes to že Kes Voyager vůbec dohnala, WTF skok v čase, její všemocnou psioniku, Tuvokovo věštění, paradoxní (ne)logiku děje až po totálně debilní závěr. Jakože - dá se to sledovat a drží to pohromadě asi jako se dá přeběhnout podlaha co se v místě došlapu obratem propadne, takže to nějak necítim jako odpad, ale narovinu ten díl je fakt shit.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Žij rychle a blaze (2000) (epizoda)

Well, ten tradičně ne moc funkční humor tentokrát aspoň neni trapnej. Zápletka a postavy sou moc přestřelený na to aby to fungovalo seriózně, ale moc málo na to, aby to byla fakt sebeparodie. Ale ok, je to úsměvný a pár vtipů i funguje (doktor vs. skořápky). Ale že by to byl nějakej zázrak...

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Dobrá pastýřka (2000) (epizoda)

Já bych tomu tak hrozně rád chtěl dát víc než 2*, já mám tyhle "lower decks" epizody a outcast postavy rád. Ale prostě to nejde. a) to bylo naprosto šablonový klišé, b) to jak náhodou zrovna narazí na to co jednotlivé postavy děsí a potkává byla samoúčelná křeč, c) celej děj je bullshit cucprst bez věsvětlení nebo logiky... a d) WTF kurva ten závěr? Postava jedná proti celej díl ustanovovanýmu charakteru a... well ten konec byl fakt lacinej. Jediný co tomu chybělo do totálního kýče byl závěrečnej záběr na ty tři společně u stolu v kantýně :( Tohle maj bejt 4-5* epizody (Babylon 5 s05e04 A view from the Galery FTW! TNG s07e15 Lower decks, SG SG1 s06e08 The Other Guys, ...), místo toho mám dojem že sem to těma 2* ještě o +1* přecenil :(

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Dětská hra (2000) (epizoda)

Takže Voyager zase narazí na nějakou souvislost s dřívějším děním. Ale ok, tady to je od sebe aspoň jen pár dílů a je to ospravedlněný zajímavou zápletkou co to přinese. Bohužel, je to celý takový nedotažený - dlouho se to dokola patlá v pocitečkách, samotnou pointu to pak na konci v rychlosti odprezentuje a nijak neprozkoumá. Což je škoda. Zvlášť, když tu hostuje Mark Sheppard. Btw. ty děti sou překvapivě snesitelný.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Prach jsi a v prach se obrátíš (2000) (epizoda)

Konvertovat cizí mrtvoly - žhavý favoriti do soutěže o rasu s nejdementnější reprodukční strategií. Plus to tlačení do samoúčelný křečovitý romance. A absurdně vyhrocenej závěr s naprosto nelogickou přestřelkou. A Sedmá, co byla nucneně kvalifikovaná na učitelku podle logiky, že byla taky Borg, tak zvládne Borgata (Borgžata? Borgíčky? whatever.) Ach jo. Jako... jo, byl to slabej námět, ale mělo to nápad a snažilo se to a kdo neriskuje nic zajímavýho nevytvoří - škoda ale, že to i tak dopadlo jako u Voyageru vždycky, tj. i z toho mála potenciálu co tam byl naprosto promarněně, tak si to ty aspoň slabý 2* zaslouží. Asi.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Duchové (2000) (epizoda) odpad!

Soutěž o narvání všech holo-demencí, kravin, nesmyslů a nelogičností do jednoho dílu. Plus pár dalších novejch navíc (? WTF? Jak!?) A Janeway co řeší vztahy posádky k holo-postavám. MFG ještě že tyhle sračky můžeme proklikat, představa že to někdo sledoval i s reklamama...

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Společenstvo (2000) (epizoda)

A o tom co drží Borgy pohromadě a jaké to je být Borg - jsme se opět nedozvěděli vůbec nic. A Janeway zas velí úplně blbě a jen se štěstim jí to projde. Plus tam je pár zbytečnejch logickejc děr jak vrata a z toho dílu se dalo vyždímat o dost víc, což je holt Voyager standard. Váhám mezi slabejma 4* a silnejma 3*.