Star Trek: Hluboký vesmír devět - Potomci času (1997) (epizoda)

Vcelku triviální dilema zachování nebo prolomení časové smyčky s předestřením morální roviny - která není rozřešena žádnou oduševnělou úvahou nebo předestřením hlubších důsledků, ale... emocemi a láskou! jaj. :/

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Vojáci říše (1997) (epizoda)

reálně spíš silný 2*, ale nějak sem měl pro tu Klingonskou posádku slabost. Díl hezkej, ale tradičně předvídatelnej. Pár scén poněkud přehrávanejch (zejm. Jadzia sem a tam), ale to de asi za režisérem a šlo to přežít.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Obchod jako obvykle (1997) (epizoda)

Hej, ideály Federace, prodejci zbraní a pohled Bajoranů, jejichž rezistenci prodejci zásobovali! - Vůbec to téma nebudeme moc řešit, zato podtrhneme, že Quark je vlastně zkrachovalec (škoda, v prvních sériích když se zdálo, že se mu daří, byl jeho story-arc o dost hezčí - a o dost míň tuctovej) a zbytek epizody vyplníme - MIMINEM! hahaha...

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Prosté vyšetřování (1997) (epizoda)

:( Taková hezká zápletka, tak hezky natočená, se zajímavým plynulým vývojem bez náhlých velkých zvratů... tak podražená lacinou a zbytečnou love story. Začínám chápat narážky na DS90210 :/ (V první... cca půlce? Se mi fakt líbila ta civilizovanost interakce Larisy s Odem, lhaní jen do bodu kdy to už dál nemá smysl, podání věcí etc. Záporáci byli přímočaří, ale zábavní. Dlouho to vypadalo na silný 4*, s tou love story takové normální 3 (za to, že i když zbytečná a laciná, tak pro DS9 výjimečně nebyla úplně blbá)

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Pekelným žárem (1997) (epizoda)

SLABÝCH 5*, ale dám je... mělo to napětí, mělo to děj na dvou frontách, mělo to dobrou plynulou návaznost na první část dvoudílu a zajímavé rozuzlení i s nějakými dílčími zvraty pocestě, zvládlo to říct něco dalšího zajímavého o některých dalších postavách... Ten závěrečný Jem'Hadar moment mi trochu nesed vůči předchozí stylizaci té rasy, ale je to jediná drobnost a budiž odpuštěna. Vlastně teda... ehm, ta "berlička" s tím, že jim nechají runabout zakotvený hned u vězení... kdyby místo toho nechali hacknout nějakou menší Jem'Hadarskou loď, bylo by to značně... příběhově stejné, ale řemeslně o dost elegantnější. Asi to sou hlavně tyhle mini-detaily, co těch 5* tak oslabujou, protože mě u sledování jinak super dílu místy protivně vyrušily.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Před branami očistce (1997) (epizoda)

...když už se DS9 přestane věnovat hovadinám a rozhodne se pokračovat ve vyprávění příběhu, tak to dokonce stojí za to (kdybych to sledoval tejden po tejdnu, tak se na to ale přes ten všechen balast vykašlu). Celkově tomu není moc co vytknout - hezká zápletka, hezký zvrat, hezká gradace do pokračujícího dvoudílu, "rozmělněné" nějakými osobními mezihrami postav, které je dokonce někam posouvají. Velmi silné 4*.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Kvůli uniformě (1997) (epizoda)

Hezký námět, hezké provedení, solidní 3*... ale NĚCO tomu chybělo. Nevim přesně co, ale prostě napříč tou epizodou... tomu chyběl nějakej "zápal", co by člověka fakt "vtáhnul". Když pak Sisco udělá, co udělá, tak i když na té scéně neni nic "špatně", tak tomu prostě nějak chybí ta "pádnost". Anonymnost Makhi tomu taky moc nepomáhá - nikdy jsem pořádně neviděl žádnou jejich planetu, jejich společnost... Tentokrát Sisco vnese trochu vhledu do toho, jak se na věc dívá Federace, ale o téma se jen letmo otře a tak zůstává nadále nerozvinuté.