Star Trek: Hluboký vesmír devět - Kvůli uniformě (1997) (epizoda)

Hezký námět, hezké provedení, solidní 3*... ale NĚCO tomu chybělo. Nevim přesně co, ale prostě napříč tou epizodou... tomu chyběl nějakej "zápal", co by člověka fakt "vtáhnul". Když pak Sisco udělá, co udělá, tak i když na té scéně neni nic "špatně", tak tomu prostě nějak chybí ta "pádnost". Anonymnost Makhi tomu taky moc nepomáhá - nikdy jsem pořádně neviděl žádnou jejich planetu, jejich společnost... Tentokrát Sisco vnese trochu vhledu do toho, jak se na věc dívá Federace, ale o téma se jen letmo otře a tak zůstává nadále nerozvinuté.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Světlo a temnota (1997) (epizoda)

Roztahaný. Děsně roztahaný. Epizoda o tom, jak asasin likviduje bývalé teroristy - a je to bez akce i bez napětí. Možná by to došáhlo na slabý 2*, ale za ten lacinej a trapnej "moudrej" monolog Kiry na konci to je sotva na 1* (o tom jak mizerně zpracované tam je téma ospravedlnění terorismu ani nemluvě).

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Blouznění (1996) (epizoda)

Mystical shit na hraně odpadu s out-of-character haluškama pošahanym Siskem a otravně náboženskou Kirou. TLDR: Bajor ještě chvíli nebude ve Federaci a otravná Kai začla mít dojem že Sisco je fakt vyslanec proroků, skip and move on.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Kompromisy (1996) (epizoda)

Schopnost DS9 mít epizody fakt o ničem je fascinující a tahle je fakt "top". Dvě příběhové linky, ztroskotaný Odo a Quark a spolubydlení Jakea s Nogem - obě nic nepřinesou, obě omýlají jediný nápad až do smrti nudou.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Kdo z vás je bez hříchu... (1996) (epizoda)

Pohodlí ráje vs. ztráta síly vzešlé z těžkostí, která jej vybudovala. Tak... nadčasové a esenciálně Star trekové téma, tak promarněný na lacinym pokusu o vtipnej díl :( Srsly - kontext planety kam se jezdí na DOVOLENOU a ničení prázdnin tisícům lidem deštěm bylo fakt plivnutí na námět (o laciném gagrealu na Worfa a proplýtvání témat která tam měl, nebo spíš mohl, mít on ani nemluvě). Popravdě - díl Paradise Lost tenhle námět jen lehce otřel, a přesto ho zpracoval o tolik líp :(

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Další trable s Tribbly (1996) (epizoda)

Temporal agenti byli super. Jako někdo kdo TOS moc neviděl bych tomu dal 4*... ale chápu ten sentiment a nostalgii, o které jsem se připravil tím, že to sleduju ve "špatném" pořadí, takže tam tu +1* bez rozpaků přihodim - ostatně, to prolnutí s TOS záběry a scénami bylo udělaný FAKT dobře a Jadzie to v TOS uniformě docela seklo :)

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Úkol (1996) (epizoda)

Jako... námět hezkej, zahraný hezky... jen ten scénář byl nějakej... roztahanej. Plus sice chápu, že Star trek občas chrlí random věci aby měl zajímavé zápletky, ale neni to poprvé co si řikám, že pro tyhle nehmotné bytosti by nebylo špatné mít nějakej víc určující lore, který by jim pro diváka dával trochu lepší ukotvení. I něco lehkýho by vcelku stačilo, aby tyhle různý zloději těl a telepatický enetity a kdeco dalšího nepůsobily tak hrozně náhodně.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - ...ani boj na udatných (1996) (epizoda) odpad!

Shit epizoda o pocitech Jakea co se dostane do bojový zóny a stane se mu traumíčko, vyprávěná otravnym vnitřnim monologem, bez čehokoliv, co by připomínalo děj nebo zápletku. Naprosto nepovedenej pokus o napodobení válečnejch filmů.