Hotel Rwanda (2004)

Komentárov je tu habadej, skúsim vysvetliť situáciu, ktorá nedostala priestor na sfilmovanie..     Kedysi dávno prišli do Rwandy belgicky okupanti.Tí uprednostňovali jednanie s černochami typu Tutsiovia (vyšší, štíhlejší s menším nosom) pretože im viac pripomínali europoidných ľudí.Tak boli Tutsiovia predurčený na vládnutie a Hutiovia zostali roľníkmi a menejcennými obyvateľmi, ktorým sa dostávalo spravidla menej vzdelania.Generácie za generáciami už odmala vštepovali otcovia svojím deťom svoju povyšeneckosť a nenávisť.A tak sa stalo, že postupom času Hutiovia prišli k moci a Tutsiovia zrazu pocítili, aké je to byť v prdeli. A jedného krásneho slnečného dňa vtrhli s fanatizovaní Hutiovia na návštevu k susedom Tutsiom domov, a zahrali sa s mačetami hru "človeče nezlob se´´.A tak sa stalo, že otec s useknutými končatinami sa v ukrútných bolestiach musel pozerať na svoju malú, zohavenú dcéru, čo mu umierala pred očami.Jej predchádzajúci smiech pohltil plač, a kus jej odseknutého nosa sa povaľoval v prachu...A toto sa odohrávalo 100 dní v kuse..štatisticky každých 10 sekúnd bol zavraždený brutálnym spôsobom človek. A pritom sa tejto genocíde dalo zabrániť.Kanadský generálporučík Roméo Dallaire, ktorý bol v Rwande na mierovej misii v rámci OSN informoval, že sa tam schyľuje k tragédii.Navrhoval uväzniť kľúčové postavy, ktoré vyvolávali nepokoj, dokonca aj informoval, že vie kde sa nachádzajú hlavné sklady zbraní, ktoré navrhoval zhabať, prípadne zlikvidovať.Lenže dostal rozkaz od páprdu v kravate, že sa nemá do toho zapájať.A tak sa stalo, že v najbližších mesiacov dostalo desaťtisíce ľudí svoje mačety, pušky, nože a ...Dokonca ked boli nakrútené materiály, v ktorých sa pácha brutálne masové vraždenie, tak OSN, Belgicko, Francúzsko.. komplet všetci sa na nich vysrali, stiahli svoje vojská, a pochopili, že ropa sa nachádza inde. Koho by zaujímalo viac informácii o tejto téme, tak si môže prečítať knížku Obyčejný muž, ktorú napísal hlavný hrdina tohoto filmu Paul Rusesabagin (momentálne čaká na dotlač). 15 minútový dokument o Rwandskej genocíde..

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Veľmi kvalitný seriál od stanice showtime.Sledujem od začiatku, púta stále.Prvá séria bola vynikajúca, a po šiestej časti druhej série mám pocit, že napätie a zaujímavosť seriálu sa stupňuje.

Brancaleonova armáda (1966)

Zaujímavé ako dokáže skoro 50 ročná komédia pobaviť.Žiadné trápnosti, či fekálie dnešných mainstreamových komédii.Dabing je úplne perfektný, dá sa sosnuť.Moje najobľúbenejšie scény boli s tým bojovníkom za svätú zem na tých mostov...,,nevááhej...proč pochybuješ synu??!´´ :DDD ja som sa pri tom skoro zadusil od smiechu a do oči mi vbehli slzy..doslova.Odporúčam.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Mám rád upírovky, a aj ked mi bolo už dopredu jasné, že to bohviečo nebude som skôr človek pochybovačný, tak som to pozrel a zasmial som sa 2 krát nad touto komédiou.Schválne som sa pozrel na imdb, aké hodnotenie napchali tejto pičovine amíci (60%-sklamali ma).Lebo ono to tak pôsobí, že vo vojne Sever-Juh boli južania upíri.To, že to bude kokotina som sa presvedčil už za úvodom pri scéne, kde mladý Lincoln jedným šmahom sekery odtnul 30 cm hrubý strom (to nie je spojlér, tam nie je napätie žiadné). Totálne, ale totálne sračky vás budú nehybne tlačiť do bránice, že nebudete vedieť, či sa máte zo zdvorilosti uchechtnúť, alebo stríhať si pri tom nechty.Je neuveriteľné, že podľa všetkého drahý efekt je založený na takej nelogickej pičovine..nejdem spojlérovať..(roztavená vidlička A.L obsahovala asi software z transformers).Dúfam, že nabudúce zas nejaký kreatívny tvorca spraví z Ľudovíta Štúra exorcistu s nepriestrelným štítom od Captain America a pobije pri tom aspoň 50 -100 000 Maďarov posadnutých démonmi.

Na samotě u lesa (1976)

Je to dosť nadhodnotený film.Nevravím, že to nebolo zaujímavé, celkom mi to pripomenulo škôlské roky, počul som starý motor, ktorý mi rozšíril zorničky, príroda, kosenie..ach, akoby som svojjho deda videl na traktore..ale akosi to išlo aj tak trochu mimo mňa.

Amazing Spider-Man (2012)

Dajte niekomu pár stoviek milionov dolárov a aj z niečoho gýčovitého spraví zaujímavý, otrepaný gýč.Sú tu pozmenené dejové linky, aby sa nepovedalo, ale dá sa predpokladať nasledujúci scénar.Mladý Peťko dostane schopnosti, tak skríkne to Tobeyho whoooooooooooaaaúúú.. herecký výkon Peťka sa mi tiež nepáčil.Pripadalo mi to ako úsmev za čokoládu.Bol by som za, aby nevznikol už nasledujúcich 20 rokov žiadný cover spider-mana.Fantázie je predsa vždy dosť, a bol by som viac nadšený, keby som videl nejakú novú fantasy s takýmto rozpočtom.Dávam 2*, bez efektov by to bolo za 1*.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Eddie Redmayne sa zas ukázal ako vták, čo číhne na príležitosť zas komusi rýchlo strčiť ten svoj jazyk do telných dutín..na začiatku druhého dielu, ked sa stretne s Isabelu mi bolo jasné, aké prekvapko chystá záver..teda skoro.Tento film je jeden z tých, kde sa umiera, a žiadnej postave som smrť neprial.Herecké výkony boli slušné, občas solídne podmanivá melodia vkusne podaná v správnej chvíli.Včera v noci po filme som rozmýšľal nad vetou: ,,..nič viac tu nie je.Milovať a byť milovaný...´´ dojímavé, len dnes som rozmýšľal, aké by to bolo pekné, keby všetci ľudia na Zemi zmizli na 1 rok, a bol by som tu sám..spal by som do 12tej, išiel by som bezplatne do obchodu, nemusel by som neustále vypisovať frajerke SMSky, nepočul by som ,,Staníčko, prosím ťa...´´Ale áno, rozhodne stojí za to pozrieť.

7 rozhněvaných gaunerů (2012) (amatérský film)

Na amatérsky film dobrý počin..aj efekty celkom v poho, záver prekvapivo dobrý.Len tak dalej.Na druhej strane sa mi to zdalo ukecané, a občas nie je postavám rozumieť - huhnia, ale to preto, že mali asi už sucho v ústach.A tak som pozorne počúval, lebo fakt som nerozumel a zrazu tie bubny x) ... v kľúčových situáciach boli MOC nahlas..neviem či je to mojími reprakami, ale áž mi zaľahlo v prachom uchu... od amatérov asi nič nevysúdim čo? :) .. nabudúce doladiť.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Tak toto patrí k tomu najlepšiemu, čo som kedy videl.Vynikajúci dej, napätie, atmosféra, hudba..všetko super.Empatický človek určite bude pri tom prežívať zaujímavé pocity, a zaručene sa vám vryje do vás tento film na veky vekov.A dojalo ma, ked som sa nakoniec dozvedel, že sa to stalo podľa skutočných udalostí..chcel by som ešte podakovať tým vynikajúcim titulkárom, ktorí ich pedantne spravili.Keby niekto vedel o niečom podobnom ako toto, nech mi dá vedieť...idem asi ešte pacnúť do postele a rozmýšľať o Hatfieldov a McCojotovcoch..

Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál so silnými príbehmi.Naukážku vylíčim stručný obsah jedného dielu: Istý chalan v sedemdesiatých rokov sa kedysi rozhodol z južnej ameriky pašovať kokain.Dal si ho pod sádrou, spravil falošné rengeny, potvrdenia (bol lekár) a išiel..v autobuse potom narazili na kontrolu a polícia to tam všetko prehľadávala..a jedna američanka, čo sedela vedľa neho mu zo srandy capla po tej sádre a hodila : ,,Že ty máš pod tou sádrou aspoň kilo kokainu? ´´ :)..no nič išli dalej jemu sa vydýchlo..potom si dal pred colnicou 2 vália a vypadal tak zmetene, že si ho istý chlapík všimol, odviedol, vyfackal a našiel kokain..Poslali ho do najtvrdšieho väzenia v mexiku, kde žiaden väzeň neunikol od roku 1912..Proste v skratke- skoro ho tam opichali, dostal dýku pod rebrá, navštívil ho kamarát s jednou babou, do tej sa búchul, začali si dopisovať, navrhli útek.Prepašovala mu šminky, dámske oblečenie, komplet všetko, falošné priepustky a ked už vychádzal z väzenia tak mu jeden bachár išiel sáhnuť na zadok..ženskou pýchou ho odialil kabelkou a pokračoval..je dodnes voľný!