Poslední noc v Soho (2021)

Štýlovka zo 60tych s vypiplaným audiovizuálom, zarezaná nedomysleným scenárom a pre mňa zbytočnými horor-trápnosťami.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Tú milosrdnú tretiu kvôli záveru, ale inak ako celok trestuhodne ploché a príliš telenovelistické pričom samotná operácia Silver A hrá druhé husle.

V rytmu srdce (2021)

Remake lepší ako originál? Nech sa páči.

Rodinka Bélierových (2014)

Hovorí sa, že remake je vždy horší ako originál. Nesúhlasím, aspoň v tomto prípade to podľa mňa neplatí. Rybárska rodinka ma za srdiečko chytila podstatne viac, humor mi prišiel tiež prirodzenejší rovnako ako herci a celkovo na mňa remake pôsobil detailnejším, prepracovanejším, príbehovo premyslenejším a vyzretejším dojmom.

Atlantida, 2003 (2017) (studentský film)

Síce som ten hepyend tušil už po pár minútach, no aj tak som zostal v napätí až do konca. Výborný kraťas.

Stalinův státní pohřeb (2019)

Počas Stalinovej vlády bolo podľa historických záznamov zavraždených, popravených, umučených k smrti, poslaných do pracovných táborov-gulagov alebo deportovaných cez 27 miliónov sovietskych občanov a približne 15 miliónov ľudí zomrelo hladom.

Případ Collini (2019)

Závažná téma zabitá hlúpym scenárom. Škoda.

Zpráva (2020)

Výborná kniha, kvalitný film, silné posolstvo. Záverečné titulky tomu celému nasadili korunu.

Hitlerovi mladiství zabijáci (2020) (TV film)

Hodnotný, neopozeraný a kvalitne spracovaný obsah na zdanlivo už vyčerpanú tému.. Francúzi proste vedia.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Ako inak v dnešnej remakeovej dobe ďalší z "úspešných" počinov, ktorý podľa očakávania nesiaha originálu ani po päty. V skutočnosti ho celkom slušne paroduje.