Moře lásky (1989)

Průměrná záležitost, která zaujme pouze Al Pacinem a vedlejší rolí Johna Goodmana. Neustálá nejistota hlavního hrdiny s postavou Ellen Barkin působí ke konci vážně uměle. Ovšem první scéna s replikou pistole mě vážně pobavila.

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass byl příjemný film svojí inovací a hlavně mladým nadhledem, ale já si nějak neuměl udělat srandu z námětu, který je sice vtipně, mladě obalený, ale pořád je to jen marvelovská šablona o looserovi, který se stane, at už sebe vtipnější cestou hrdinou. Z průměru to pro mě vytahuje věrohodná Chloe Moretz a Nicolas Cage.

Odpočítávání (2010)

Unthinkable je thriller s hutnou atmosférou, který se téměř celý odehrává na jednom místě. Osobně mi "levnější" zpracování vůbec nevadilo. Po herecké stránce táhne film především surový Samuel L. Jackson. Moss, jakožto citlivá agentka v rámci mezí také moc nezaostává. První dvě třetiny filmu jsou skvělé, film má spád a atmosféru s koncem je to už ovšem horší. Měl jsem pocit, jakoby to celkově postavy ke konci přepálily s emocemi. Samozřejmě se nedá čekat, že by v jejich situaci byli ostatní ledově klidní, ale to, co se udávalo ve filmu, šlo vážně mimo mé chápání. Situace, kdy se snažil Samuel L. Jackson zkonvertovat Moss na stejnou vlnu byly ke konci už protivné a ve výsledku to nezvládl prakticky nikdo. Což je vlastně pochopitelné... Škoda emocionálně přepáleného závěru.

Machete (2010)

Rodriguez určitě nezklamal. Vše v tomhle filmu funguje prakticky tak, jak má. Danny Trejo seká svojí mačetou o sto šest, Jessica Alba je k sežrání a Robert De Niro si svoji roli určitě užíval. Zkrátka všem hercům své role věříte. Rodriguez mě příjemně překvapil celým příběhem, který nebyl tak prostý, jak jsem původně čekal. Filmu bych vytknul jen závěr, kde se Trejo skutečně mohl pomstít více. V některých částech filmu Machete směřoval svoji absurditou až k A-teamu, ve výsledku, ale není tak vtipný, což je asi dobře. Oproti Expandables je to mnohem větší nářez a i příběhově je to poutavější.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Vše, co skvěle fungovalo v Soumraku mrtvých je zde dotaženo k dokonalosti k tomu ještě o hodně větší dávka akce a výtečný střih. Bohužel tvůrci se tak striktně drželi pravidla, že se vyhnou jakýmkoliv klišé, až je příběh tak šílený, až to na mě bylo trochu moc...

Soumrak mrtvých (2004)

Bláznivá komedie plná britského humoru, která čerpá především z perfektního dua Pegg/Frost. Celkově film má určitě pár zábavných scén ( Bill Nyghy alá to stvoření na Z uvězněné v autě) a další... Každopádně po prvním zhlédnutí na tuto zombie komedii nejspíš celkem rychle zapomenu.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Velmi povedená, evropská pohádka s historickým podkladem. Bohužel i přes mírně složité, ale nádherné vizuální zpracování a krásnou tématickou hudbu nemůžu zvednout nad 4 hvězdy, protože příběh, točící se kolem knihy, která má sice historické prameny, ale divák o ní v podstatě nic neví, a ta nevědomost mi bránila vcítění se do příběhu hrdiny naplno. http://www.youtube.com/watch?v=anRAROIwHHo

Neřízená střela (2010)

Wild Target je průměrná, akční komedie s nádechem britského humoru. Bill Nighy vzal na své bedra celý film a je to rozhodně dobře, ale ani Rupert Grint není vůbec špatný a stejně jako v Lekci řízení i zde působí mnohem lépe, než-li jako Ron. U filmu jsem si chtěl odpočinout a to se mi dostalo, aniž bych musel znechuceně film vypnout a otočit se na druhou stranu postele, proto i přes vysoce předvídatelný děj a některé dost nepovedené automobilové honičky, zasloužené tři hvězdy.

Ďáblova cesta (2007)

Ani Gandalf v životní formě se bohužel nepostaral o to, abych o tomto filmu mluvil v dobrém. Jeden z hlavních problémů, které jsem s Dáblovou Cestou měl, byli především dost průměrní herci, dost levné efekty a komentování hlavního hrdiny časem také začne otravovat, především ve chvílích, kdy už se skutečně rýsuje nějaké napětí a náhle přijde zbytečná poznámka a atmosféra je pryč. Jednu hvězdu přihazuji za konec, ikdyž ruku na srdce, odvyprávěný příběh, který se udál pouze v hlavě šílence, už také není nic extra originálního...

(1998)

Bohužel jsem tento snímek viděl až jako poslední film od Darrena Aronofskyho, proto moje hodnocení nebude úplně košér. Oproti většině na mě film ve výsledku ani moc depresivně nezapůsobil a v porovnání s Rekviem za sen jsem byl ledově klidný. Ve filmu je velmi vidět Aronofskyho styl, výborný střih a hudba jako v již zminovaném Rekviem za sen, nýbrž námět mě minul velkým obloukem. I Přes slušný herecký výkon Seana Gulletta nemohu své hodnocení zvednout nad tři hvězdy a to především za střih, hudbu a již zminovaný herecký výkon Gulletta.