Amazing Spider-Man (2012)

Další restart? Kdyby se spočítaly komiksové a filmové znovuzačátky, musí Spiderman obsadit první místo v žebříčku nejrecykovanějších hrdinů, a to navíc ještě skoro každý desátý sešit je retrospektivní. Raimi vynechal Gwen, tady se naopak nemihne ani MJ, ani mladší Obsborn. Osborn starší straší na smrtelné posteli, takže se obejdeme i bez "Zeleného skřeta". Jinak dobrý pilotní film k tv seriálu, jen ten vysoký rozpočet mě potom celkem přivapil. Nic zásadního, lehce alternativní k ostatním začátkům, zdá se jako by z jiného Marvelovského vesmíru. K tomu přispívá i obsazení: Parker nevypadá jako ten typický šprt a tetička není šedovlasá stará paní s nalomeným zdravým. Zbytečný film, ale ne vyložený průšvih.

Iron Sky (2012)

Vysokorozpočtový fanfilm. Základní nápad celkem dobrý, ale nějak to postrádá vtipné momenty. Dva povedené vtípky na dobrou komedii nikdy nestačily. Vesmírné scény překvapivě efektní, ale kdo do takového scénáře vrazil takovýhle peníze to mně hlava nebere? Kdo sem vkládá rubriku "Podobné" filmy.. tak srovnání s Watchmen je více než mimo. Přidám podobné filmy dle mého: Sucker Punch , Choking Hazard...špatné, špatné, špatné..

Senzační Spider-Man (2008) (seriál)

šílená animace a kresba postav. Ty vyvalený kukadla jsou příšerný, ksichty hranatý, teta May mladá kočka s infarktem. Jinak příběhy ok, sice stokrát provařený, ale na celkové seznáméní s Spidermanem dobrý. Někde na úrovni Egmoťáckých sešitů Velkolepého SM

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Tak do kina bych na to asi nešel ani před těmi čtyřmi roky. Jinak odpočinková záležitost na pročištění hlavy bez nějakého přemýšlení, ale o tom je vlastně celá tahle série.

Prometheus (2012)

Technické scény dokonalé, radost se dívat. Jinak ovšem parta diletantů dobývá vesmír. Až příliš klasických scének typu: "Je tady vzduch, tak přilby dolu". "To je pěkný had, pojď se na něj podívat blíž". To se ty lidi nikdy nedívali na filmy?:)) Blesková autooperace a následná rekonvalescence je spíš k pousmání. Přesto nejsem úplně nespokojený, ale člověk by řekl, že více jak 30 let je dost na to aby se dalo vymyslet něco duchaplnějšího.

Jmenuji se Sam (2001)

je to tak.... citové vydírání za hranicí únosnosti. I Penn mám pocit občas přehrával, což by měl být u mentálně zaostalého člověka celkem problém. Hoffman je Rainman, Hanks Forrest, ale Penn je Penn, který hraje Sama. Když rozkouskujeme scénář, tak snad všechny jeho dílky jsou za hranicí reality, uvařené s jediným prvoplánovým cílem, dojmout.... A závěrečná scénka je opravdu "třešničkou" na dortu.

Vřískot 4 (2011)

Vcelku příjemný nostalgický návrat do Woodsboro. Nejděsivější ale asi je, že od prvního dílu uplynulo už 15 let.

Ferda Mravenec (1984) (seriál) odpad!

Neuvěřitelné zprznění Sekorova hrdiny. Český klenot poprvé vycházející v třicátých letech dvacátého století se dostal do rukou bandy neumětelů. Jak kresba tak celkové vyznění nemá s předlohou nic společného.

Bournův mýtus (2004)

Koukatelné, ale scénáristicky mnohdy zaskřípe, až příliš náhod a štěstí kdy si říkáte: "wtf"?. 70%

Náhradník (1975)

V rámci Richarda možná lepší průměr, ale od představení v divadle, které se zvrhne ve frašku, zábavnost prudce klesá a humor se až nebezpečně přibližuje k trapnosti....