Docent - Sladká odměna (2024) (epizoda)

drbnutá rambová (teda postava, ktorú hrá) ma takmer dokázala odradiť..ale mám rád Vetchého, Trojan je sympatický a duo H&T niečo ako nechcená charakterová kresba Pata a Mata..jednoducho pohoda..kým na scéne nezačne hysterčiť hentá "hneď-ako-opustím-školu-už-som-podplukovník" ženská..jo, a ešte k tomu urobí chybu (poďakovanie rekvizitárom od kár :)), keď dovezie Trojana za Dvořákom na aute s jedným EČV a hneď na to po odchode od nich prichádza ku Krížovi na aute s iným EČV..terezo, terezo, tohle se nedělá..:)

Priscilla (2023)

Elvis je bůh..a tým to pre mňa hasne..Priscilla je v mojich očiach niečo ako princezná Diana..a tú som veru nemusel..takže tak a mojich subjektívnych 30 %..ale keďže 1a1/2 tupírovanej hlavy sa sem nedá vložiť, tak to urežem na beaulieuovej jednu lokňu..

Longlegs (2024)

jo, jo..takých fakt zaslúžených 70 %..ale nedá mi a ďalších 30 % (teda cca štvrtý a piaty výkrik) je za Nicolasa C., za Zigiho (spiklenecké žmurknutie..Elvis&Cage ;)), ale aj pre Marca B...stálo to za to..atmosféra fajn, náznaky temnoty príjemné, longlegs pekný ako ministerka kultúry po nočnom výjazde vlády..veru, spokojný som..

Ledová archa (2020) (seriál) odpad!

azda prvých niekoľko epizód, kým sa človek rozhľadí..a potom príde vytriezvenie..chcel som tomu dať jednu či dve hviezdičky a bez komentára..ale keď mi dnes do očí udrelo, že sa to ťahá už štvrtú, akože š t v r t ú !!! sériu, tak som neodolal..môj ty Bože..!! ako vraví istý pridrblý súdruh starosudca (nechcem priamo menovať hára bína, nech sa neurazí)..ne ve rííím..!! to sa nedá brať už ani ako pokus o 1. apríl..proste palec dolu..!

Tyran (2024) (seriál)

na začiatku ryžožrútov ani nenapadne mať zo dva-tri handgranáten, príp. atomofku..takže dvaja chasníci (ako uvidíme neskôr, dajú sa eliminovať) ochranku pani ryžojedky proste nasekajú..o chvíľu však mentálne-niekde-mimo-dievčina jednou bambitkou poskladá k zemi inú ochranku (asi ako Lenin gorodky)..už len to mi stálo za to..:) celkove seriál nebol pre mňa až tak uaaau ako pre podaktorých, vrhajúcich do hodnotiaceho terča 5 šurikenov (aj tak sú hviezdice poväčšine 6 cípe a užívané hlavne nippon "kukláčmi" : )) rozhodne však stojí za pozretie a *** dávam len a iba preto, že takých paulum ex logica opísaných v úvode sa nájde viac..inak 70 %..

Událost (2010) (seriál)

nie každému je dovolené preskakovať dejom ako Tarantinovi..tu mi to veru vadilo..spolu s niektorými zakopnutiami postáv či deja..snažil som sa tomu dať šancu, ale v polovici piatej epizódy to vzdávam..nevravím, že by sa to nedalo zvládnuť, ale osobne svoj čas radšej venujem iným záležitostiam..súhrn 194 minút = 40 %..

24 hodin (2001) (seriál)

zjavná šablóna: problém - nejaké pojítko na Bauera (JB) - parciálne riešenia zo strany JB (PR) - chyba/blbosť/neschopnosť/nedôvera podporného tímu (NPT) - pochopenie a ospravedlnenie sa Bauerovi (POB) - PR - NPT - POB - PR - NPT - POB etc. až do 22-24 epizódy, kedy pribudne rozuzlenie, záchrana, precitnutie okolia, 50% pochopenie obety JB a následný útek JB od válova, teda z velína PTO až do ďalšej série, kedy naskočí nový, resp. staronový problém..jo, a nezabudnúť na aspoň jednu sviňu v chlieve, a.k.a. krysu v spoďároch, alias hada chovaného na ceckoch, príp. hrudi..ale.......keďže ma JB fakt bavil (jediné následky len prostredníctvom jaziev na chrbte, fejs po mlate deviatich sérií furt ako detská prdelka).....keďže réžia mi dokázala, že sa dá urobiť presun z bodu A do vzdiaaaaaaleneeeeeho bodu B v miliónovom meste za menej než presun trolejbusu medzi dvomi blaváckymi zástavkami mhd.....keďže postavy dokázali po takmer smrteľných úrazoch už v nasledujúcej epizóde (občas aj skôr) prekonávať opičiu dráhu.....keďže opakovanie chýb nevedie k poučeniu, ale k úsmevnému opakovaniu chýb v ružovej.....keďže charakter mnohých zobrazených politikov a okoloobsmŕdačov pripomína slovenskú scénu s ficoidnými putikremeľníkmi..vďaka tomu všetkému dávam celej JB1-9sérii aj štvrtú bauerovku..

Nekonečné léto (2015)

za mňa štyri plné a pekné průšvihy, hy hy..keďže komentoši spomenuli ako pozitíva, tak i negatíva..iba sa opýtam v mene Clyda..kdeže ty loňský Bonnie jsou..? :/

Nedostatek důkazů - Břemeno (2024) (epizoda)

no jo..ťažko držať palce niekomu, kto neustále klame..na druhú stranu, koľko podržopalcov má banda okolo ficka..? ta tak..seriál dobrý, šliape ako dedove švajc hodinky..že by bol vrahom (či zadávateľom)  Fagbenle..? ;) ak nie, ospravedlním sa mu a to verejne..:)

Privát (2024) (seriál)

priznávam bez mučenia sádlobruchom sumoochranky, že piate a niektoré štvrté hviezdy sú kvôli ortodoxným vyznávačom misionárskej polohy a zavieračom očí pred ekonomickými riešeniami vaginálnych bytostí (pretože priznajme si aj to, že píča skôr nájde prácu ako čurák)..mňa to bavilo..keď tak nad tým premýšľam (podľa hluku), možno aj susedka je tento typ..:)