Černý jestřáb sestřelen (2001)

Ono tých "iba" 19 vojakov USA spôsobilo to, že po následnej strate niekoľkých vojakov OSN v ďalšej africkej misii v Rwande sa OSN z Rwandy stiahla - nechceli zopakovať Somálsko. Dnes už aj americký mariňák vie, že v Afrike už dávno nebehajú iba s oštepmi...

Pach krve (2003)

Vianoce v plnom prúde, zapnete TV a samé princezné, rozprávky, mrázik a popoluška...po 2 dňoch by to už chcelo riadny krvák s jednoduchým dejom a výborným prostredím. Určite tu platí že jednotka je najlepšia, ostatné pokusy tejto trilógie už idú dole vodou rovnako ako hrdinovia v trojke...Scény v chatrči kanibalov sú napínavé, myslím že aj vizuálne sú tie tri prasiatka pekne urobené - Robin Hood je fakt kvalitný strelec...Ak máte radi takýto žáner,tak minimálne jednotku odporúčam - pozerať po tme a bez slabších pováh.

Chladný jako led (1991)

Beverly Hills a Cool as Ice - to je návrat do tých krásnych čias a to pochopia správne len tí čo majú teraz po 3Otke a nepočúvali iba Nirvanu. Film a dej je trapný, ale myslím že sa na to dá dívať skôr ako na pár po sebe idúcich videoklipov s Vanilom Ice. Taká milá nostalgická rozprávka.

Hory mají oči 2 (2007)

Najkrajšia mariňáčka v dejinách filmu :o) Samozrejme že toto dielo na Oscara neašpiruje, ale ak si chcete kvalitne oddýchnuť od dejovo náročného filmu a len si vychutnať trošku strachu a napätia (v tomto prípade aj humoru) tak si ho kľudne pozrite. Chýbajúcu logiku niektorých situácii si proste netreba všímať,ale je to film z kategórie pri ktorom viete do čoho idete a nečakáte nejaké zázraky.

Hory mají oči (2006)

Mňam, filmov z tohto súdka už vzniklo veľa, ale tento by som asi dal na prvé miesto. Nieje to len obyčajný krvák spoliehajúci sa na desivé scény plné krvi, ale minimálne do polovice filmu je to pekná dávka napätia. Obyčajná americká rodina uväznená uprostred púšte je atakovaná miestnymi zmutovanými kanibalmi. Osobne kladne hodnotím hlavne to, že ide o vekovo členitú rodinu a nie ako pri väčšine takýchto filmov - uvrieskaných teenegerov . Proste hororová parádička...

Tahle země není pro starý (2007)

Škoda, myslím že do 200 najlepších filmov by sa vošiel,ale nevošiel...Dvojica hlavných postáv je skvelá, Tommy Lee je tam asi len kvôli menu - ale neuškodil. Bardema si ako psychotického zabijaka určite na dlho zapamätám. Tento film si treba určite pozrieť, aj keď by som privítal ešte viac akcie a ani ten záver mi nevadil - kľudne by som Antona Chigurha ešte rád videl.

Hotel Rwanda (2004)

Jeden z najlepších filmov, čo som videl (po pozretí Shooting Dogs ho hodnotím ešte vyššie) Skvelá dráma s naozaj charizmatickým hlavným hrdinom. Tisícka utečencov v jednom hoteli, ktorých delí od istej smrti pár metrov a plot chránený vojakmi OSN - každým dňom to však môže byť inak. V Schindlerovom zozname to mali všetci zrátané a nebol priestor na nádej, tu sa nádej striedala s pohľadom do hlavne samopalu a práve to je na tomto filme fascinujúce.

Život je krásný (1997)

Mám rád trochu iné filmy z tejto doby,ale treba uznať že je výnimočný, vlastne nič podobné s tématikou 2. sv. vojny ani nepoznám - klobúk dole...Je skvelé že popri stovkám filmov z tohto obdobia je tento iný a jedinečný,ale uznávam aj kritiku, že nie každý asi dokáže spracovať tak zvrhlé spojenie smiechu a sĺz tohto skvelého diela. A možno aj rada pre tých, ktorý si občas niečo chcú pozrieť a orientujú sa podľa hodnotenia na ČSFD (aj ja som sa už párkrát sklamal) treba si všímať okrem percent aj množstvo ľudí, čo hlasuje (z vyšším číslom hlasujúcich sa zvyšuje aj pravdepodobnosť, že tie percentá sú oprávnené)

Avatar (2009)

vizuálne nádherný film - pri spoznávaní nového sveta som sa cítil ako keď som prvý krát videl dinosaura v Jurskom parku - naozaj excelentný divácky zážitok,ale od polovice to už nestíhalo s dychom a zmenilo sa na americkú sračku ako v každom druhom akčnom filme. Pre mňa jedno veľké sklamanie pokaziť taký skvelý začiatok, to by si Cameron nemal ani náhodou dovoliť. A 3D? videl som ukážku na AVATAR na veľkom plátne v 2D, síce len ukážku - ale myslím že 3D efekt tu nevyšiel a nesplnil účel. Hviezdička menej iba pre to sklamanie a očakávania, inak je to film ktorý posúva kinematografiu do ríše fantázie a počítačových efektov, čo si občas rád pozriem,ale ostanem radšej pri klasike s živými hercami.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Neviem či je toto naozaj jednotka na svete,ale neriešim to...určite je to pozoruhodný a jeden z najlepších filmov, ktoré som videl. Skôr ma zarazilo, že niektorý jedinci sú schopný dať tomuto dielu 1 či 2 hviezdičky, ktoré ja dám nejakej japonskej kung-fu strielačke - to si to vážne nezaslúži. Dokonca som narátal 5x odpad,ale z celkovej vzorky viac ako 25 tisíc hodnotení k dnešnému dňu sme chvalabohu my vo väčšine a vy ste asi tí čo sú mimo :o)