Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Škoda, že není cesta zachycena v delším provedení. Velká škoda. Současná stopáž spíš byla takovým nástinem cesty a chybělo mi hlubší zachycení samotného putování a bližší poznání míst.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Film hodně stojí na vynikajícím výkonu dvou hlavních protagonistů

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Zjistila jsem po shlédnutí, že stejný film byl natočený už v roce 1947. Podívám se na originál a potom počítám, že změním hodnocení. (že 2013 film nebude originál, ale jen znovu natočený film).

Holky jdeme na to aneb putování tučňáků (2006)

Tak dobrou parodii jsem dlouho neviděla. Lepší než pár pařmenů apodobně. Prvních 40 minut filmu jsem koukala s otevřenou pusou (panebože, co to je), ale druhých čtyřicet minut jsem se prostě musela smát. Hodně dobrá ujetina.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Chudák Tolkien se musí obracet v hrobě!!!! Nechápu jednání Jacksona. Vystřihal z knížky super scény a nahradil je svými vymyšlenými scénami. Přemýšlení Jacksona ohledně tohoto filmu: Vtipná scéna s Medvědevem. Vystřihnu. Super putování Černým hvozdem - zkrátím, abych mohl do filmu přidat svoje vymyšlené scény. Vlastně celý originální děj prostřihám, abych mohl si do filmu narvat svoje oblíbence, kteří tam nemají co dělat (Legolas) a abych si do filmu mohl dát scény, které mě napadly ve spaní. Romantiko scéna? Jasně přidáme, ať je hobit i romantiko film Boj trpaslíků s drakem? Není v knížce? Přidáme. Musím roztáhnout film, abych měl točit o čem třetí díl. Grafické zpracování filmu? .. to zas tak nemusíme hrotit, však to každý ocení. Však jsem Jackson. V dnešní době všechny filmy jsou sice dobře graficky zpracované, ale protože si s tím nedám až takovou práci a bude to vypadat jako počítačová hra, ale však v dnešní době hodnotí dobře filmy, které vypadají jako počítačové hry. Jackson se prostě rozhodl, že druhým dílem zpitvoří ještě víc tuhle nádhernou tenkou knížku. Osobně jsem četla i jiné knížky od Tolkiena - např. Nedokončené příběhy, Silmarilion a krom pidi zmíňky nikde nerozvádí přídavky Jacksona. Asi si Jackson myslí, že je hoden nám vyprávět, jak by byl příběh lepší. Hvězdičku dávám pouze za super ztvárnění draka.

Já, padouch 2 (2013)

Po dlouhém rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami vyhrály čtyři hvězdičky. Děj přiznávám nic moc, ale ten humor. Jsem se smála od začátku do konce. Dvojce se nemůže odepřít, že je vtipnější než jednička.

Muž z oceli (2013)

Musím říct, že co se týká napětí, děje, akce, tak se jedná o nejlepší filmové/seriálové zpracování supermana. Na druhé straně film nepřišel s ničím novým. Pokud by se do budoucna hodnotili dobře filmy, které jsou kopíí filmu, tak bychom se nedívali na nic jiného, než na ty stejné filmy pořád a pořád dokola. Proto tři hvězdičky.

Iron Man 3 (2013)

Asi nejlepší díl ze všech. Takovou jízdu (děj, vtip) jsem nečekala. Opravdu klobouk dolů

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Sice pouze dvě hvězdičky, ale nemohu říct, že bych se nezasmála. Určitě doporučuji tento snímek na události, kdy se chcete úplně odprostit od všeho a zasmát se. Některé chvíle byly opravdu vydařené.