Siberia (2013) (seriál)

Nápad s lehce horrorovou falešnou reality show mi přišel docela cool, ale bohužel to trošku fungovalo jen v prvních episodách. S postupem času se vytvářená iluze reality rozpadá, až na ni tvůrci rezignujou úplně, čímž popřou hru s kameramany na začátku - znechutilo mě to tak, že jsem se nedokázal pak už donutit poslední tři díly dokoukat.

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

(po 5 episodach) Docela příjemné překvapení. Sice jsem si původně představoval, že když Rodriguez slibuje rozvinutí příběhu původního filmu, tak tím má logicky na mysli hlavně tu akční část v bordelu (kam se postavy během úvodních 5 episod ani nedostanou), ale i tohle mě bavilo. Geckové jsou dostatečně charismatičtí, ten flashbackový způsob vyprávění kupodivu funguje, a rozvíjení mytologie za tou nadpřirozenou částí vypadá zatím dost slibně... EDIT po konci serie - bohužel nová mytologie mi přijde vysloveně slabá, naprosto mě to přestalo bavit ve chvíli, kdy se z toho stane skoro až telenovela, škoda.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po čtyřech episodách - aktuálně jediná koukatelná původní show na všech českých televizích. Opravdu vtipné, a to nikoliv křečovitým nebo prdelním způsobem, jak u nás často bývá zvykem.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Nahodou zahlédnuto v televizi, a je dost neuvěřitelný, že něco takovýho mohlo vůbec vzniknout, neskutečná píčovina.

Vlk z Wall Street (2013)

Jako, dobry to bylo, ale patou hvezdu proste nedam, protoze si nemyslim, ze by nebylo mozne trochu sestrihat ty nekrestansky 3 hodiny...

You're Next (2011)

Nekompromisní adrenalinový home invasion, a jeden z nejlepších filmů roku 2013.

The Dirties (2013)

Docela znepokojivé "found footage" o školní šikaně, přerůstající v inspirací střelbou v Colombine. Musel jsem na tom ocenit, jak chytře je to natočené, a přestože jak samotná šikana tak závěrečné vyvrcholení je (přes varování v úvodu filmu) vlastně abnormálně krotké a sterilní - možná to je nakonec o to působivější. Je to vůbec šikana, a je možné prostře postřílet každého, kdo se mi nelíbí, když je to tak snadné?

The Tractate Middoth (2013) (TV film)

V obnovené tradici duchařských historek ze 70. let BBC opět letos o Vánocích uvedla televizní dramatizaci M.R.Jamese - tentokrát v premiérové režii mého oblíbence, geniálního Marka Gatisse z Ligy Gentlemanů. Příběh se až puntičkářsky přesně drží literární předlohy, a především scéna, kde je duch poprvé (zezadu) vidět v knihovně, by mohla být používána toho, jak literární adaptace může být přesná, leč stále nápaditá. Osobní Gatissovou poctou arachnofobikovi Jamesovi jsou jistě i všudypřítomní pavouci, i poměrně děsivý (ač statický) obličejový výraz ducha nese stopy jejich činnosti, a neobvyklé pavoučí detaily všude v interiérech, nebo nečekané prostřihy na nějaký pavoučí detail jistě přináší novou úroveň "zábavy" každému, stiženého stejnou fobií... Každopádně velice povedené, a doufejme to nebude jednorázová záležitost roku 2013.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Gratuluju CT k tomu, ze se ji opet povedlo sehnat pro Stedrovecerni pohadku naprosto neschopneho scenaristu, a totalne zabit pritomny herecky talent. Stejne jako vloni a predloni.

Sviňák (2013)

This is Scotland!