Amazing Spider-Man (2012)

Kdyby mi někdo řekl předem, že restart Spider-Mana je především více než dvouhodinová love story, asi bych do kina nešel. Ale nakonec nelituju. Příběh je sice v podstatě stejný jako u Raimiho, ale vyprávěný naprosto jinak. Garfield jako Spidy je až nesnesitelně zákonně dobrý ňouma, ale díky fungujícímu humoru a spoustě drobných gagů (Stan Lee jako knihovník!) působí jeho proměna mnohem přirozeněji a zábavněji. Postupně ale přibývá podivných oslích můstků, které bych normálně u comicsové adaptace přešel, ale tady prostě víc vynikají - a ani vynechání některých očekávaných postav nebo scén mě moc nenadchlo. Už jen to, že se nakonec nepomstí nijak za smrt strýce... ale snad se jednou dočkáme nějakého dalšího restartu, kde bude hlavní hrdina trochu temnější. A s koulema.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

To se teda Asylum s mockbusterem tentokrát moc nevytáhlo, měl jsem obrovskej problém film vůbec dokoukat do konce. V podstatě celý je jak přes kopírák - Lincoln proslov, zabít pár zombie, Lincoln proslov, zabít pár zombie, goto 1. Asi nejzoufalejší cast co Asylum dalo kdy dohromady, působí jako banda ochotníků, jeden z nich se pak zřejmě chopil i kamery. Zřejmě jediná cool věc je Lincolnova vystřelovací kosa, nicméně i ta je mnohem menší, než sliboval cover. Prakticky nehybné zombie jsou tu jen za kulisu, občas při jejich pobíjení probleskne náznak atmosféry, ale je nemilosrdně utnut dalším proslovem.

Piraňa 3DD (2012)

Piranha a penis. Piranha v prdeli. Samopal v noze. Plno holek se čtyřkama. David Hasselhoff. Spousta wtf scén, kde se člověk nestačí divit, jak se tohle vůbec dostalo do kin. Jasně, omáčka kolem je taková divná, občas je to spíš trapnější, a filmu zhola chybí atmosféra. No a? Jediná škoda je, že Gulager neměl gule pojmout film jako crazy gore komedii úplně celý, vynechat nudný rozjezd, a ještě víc se odvázat. Hateři by ho nesnášeli tak jako tak, ale my bychom ho milovali... 7/10

Hněv Titánů (2012)

O něco koukatelnější než jednička, ale pořád stejně nudné. Možná je to i nějaký speciální talent, vytvořit film, kde se sice pořád něco akčního děje, ale i tak je to nuda k uzoufání, všechny postavy jsou vám naprosto fuk, a je to opravdu boj neusnout. Snaha občas to zlehčit vtipnou hláškou je sice chválihodná, ale aby to fungovalo, muselo by jít o poněkud konzistentnější záměr - a Poseidonův syn sice má nadějně nakročeno ke komické postavě, ale prostě nedostal k ruce dostatečně vtipného hláškaře. I po druhém díle tak kdejaká žánrová videohra z PS3 vítězí jak rozmanitostí monster, tak kvalittou příběhu.

Dead Boss (2012) (seriál)

Komedialni serial (neni to vyslovene sitcom) BBC o zensky, co je ve vezeni za vrazdu, kterou nespachala - je to osvezujicicm zpusobem streleny, vtipny, misty az genialni. Kazdopadne jsem se zatim u kazdy episody parkrat nahlas zasmal, coz se mi u vetsiny dnesnich sitcomu nestava... A Sharon Horgan v hlavni roli vypada jako tmavovlase dvojce Elliot Reidove ze Scrubs! :-)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Začátek ještě funguje docela dobře, a chvíli to vypadá, že narozdíl od předchozích laciných pokračování by tohle mohla být docela zábava. Pak se to ale zvrhne v nostalgické pitvání původních postav, kterému chybí vtip i lehkost. Navíc ani nikdo nepřefikne Stiflerovu mámu, i když je furt dobrá, no kde to jsme?

Ghost Rider 2 (2011)

S každým filmem, kde Nicolas Cage a Christopher Lambert dostanou mnohonásobně větší prostor než Anthony Head, je očividně něco ve velkém nepořádku. Ve dvojce Ghost Rider se dá ocenit v podstatě jen mnohem vymazlenější vzhled hořícího jezdce i jeho příslušenství, což je o to překvapivější, že naopak některé primitivní zadní projekce vypadají jak z amatérského filmu 80. let. Ale jen hezká plápolající lebka prostě film neutáhne, jinak je to děsná nudná slátanina.

Neusínej 2 (2012)

Přestože i další kraťas Romana Gangreny Vojkůvky spadá do kategorie nezávislých, amatérských, či jakkoliv jinak chcete nazývat stav, kdy si vše financuje především autor sám - v mnoha ohledech už ve výsledku převažuje veskrze profesionální dojem. Skuteční herci, a zejména ti v mužských rolích opravdu excelují, a postavy díky tomu mohou pronášet monology, které nepůsobí směšně nebo pateticky. Triky, které už dávno nejsou cílem, ale prostředkem k navození atmosféry dusivého nepříjemna. A dobře vypointovaný příběh, pro kraťas nezbytnost. Roman se zlepšuje s každým filmem, a věřím, že na jeho další celovečerák už půjdeme i do kina... :-)

Prometheus (2012)

Nečekal jsem moc, ale teda tohle... to byl šok. Jednou z věcí, díky kterým vstoupil Alien nesmazatelně do filmové historie, byla i propracovanost jeho postav. Každá má srozumitelnou motivaci, a podle ní jedná, zápletka i ve fiktivním prostředí dává smysl. I ty alieni dávají smysl! Jen těžko lze proto uvěřit, že se Ridley Scott podepsal pod něco, kde v podstatě všichni jednají naprosto stupidně a chaoticky, a to od samého začátku. Nad dějem jsem zlomil hůl už (malé spoilery ale je to začátek filmu) když členové posádky prvně vstoupí do lodi. Dva z nich se samostatně vrací, ale zabloudí, přestože jeden z nich je geolog, který celý komplex zmapoval a má online přístup k datům! Na rozdíl od zbytku posádky, který nezabloudí, ale po těch dvou se začnou shánět až ve chvíli, kdy už se vrátit nelze. Přestože s nimi mohou mít stále onine spojení, dokonce i když ztracenci bědují "kdybyste tak mohli vidět co my vidíme", tak je v prostřihu vidět, že kapitán má fullscreen obraz z jejich kamer ve skafandrech, leč asi to neví, tak to nekomentuje. Donesená hlava mrtvoly, lékařka nadšeně zahlásí "co mu to tu vyrostlo, to je buňka (!!?)", načež vrazí hlavě do ucha aparát, pustí do ní proud, a hlava exploduje. TROMA jak když vyšije. Osobně jsem tedy přežil ještě o pět minut dál, když si biolog chtěl pohladit penisové monstrum, pak jsem nad filmem zlomil hůl a už se jen kochal přírodou, cgi grafikou, a tak vůbec. Abych jen nehaněl, tak veškerá scifi vizualizace je opravdu nadstandardně pěkná, nemůžu si stěžovat ani na potvory, i když kdybych o filmu nevěděl zhola nic, tak bych (s výjimkou poslední minutzÿ) určitě nepoznal, že má cokoliv společného se sérií Alien. Tvůrci docela cool, trochu dřevění, ale cool. Když se nad tím moc nepřemýšlí, asi je možné si to užít jako nesmyslnou, ale pěknou scifi podívanou - ale pro mě to prostě bylo málo...

Iron Sky (2012)

Nacisté, ukrytí dodnes na odvrácené straně měsíce, to je prostě děsně cool nápad. Fungovalo by to nádherně jako obraz, jenže film, to jsou pohyblivé obrázky, a tak je třeba k sebelepšímu nápadu přidat ještě něco, čemu se zpravidla říká scénář - a což je de facto další série dobrých nápadů. U Iron Sky ale zůstalo jen u toho prvního, a využití nacistů pro divnou politickou satiru asi většinu diváků, které ta prvotní myšlenka nadchla, znechutí. Jistě, párkrát jsem se zasmál, tedy spíš ušklíbnul, ale žádný z politických vtípků nebyl sám o sobě moc originální, a občasné prostřihy na nestvůrné nacistické vesmírné lodě bylo jen přisypávání další soli do otevřené rány, a připomínání toho, jak jsme si asi většinou představovali, že to bude vypadat. Osobně jsem hluboce zklamán, a v kině bych požadoval vrácení vstupného.