Srážka s mimozemšťanem (2011)

Jeden z mála filmů, na který mě nalákal skvělý trailer a v kině jsem nebyla zklamaná. Tenhle "geek style" prostě můžu a neuvěřitelně mě to pobavilo. Ten lehce vulgární humor, stydlivé chování Pegga a Frosta v protikladu s "cool" mimozemšťanem Paulem. Říkejte si co chcete, ale tenhle film je neuvěřitelně zábavný. Navíc obsahuje opravdu velké množství popkulturních narážek. Přečtěte si celou recenzi.

Pařba v Bangkoku (2011)

Že to bude zkopírovaný první díl se dalo očekávat. Trailer ani nenaznačoval nic jiného. Jenže jsem netušila, že se bude kopírovat tak nestydatě. Prakticky totožná šablona, pouze vyplněná jinými obrázky. A Zach Galifianakis mě taky nepotěšil. Chová se už pouze jako rozmazlené harantě, přetloustlé a nevyspělé. Úplně z něj vyprchal onen sarkasmus, kterým oplýval v prvním díle. Kluci, asi už se s vámi na třetí Pařbu nevydám.. Přečtěte si celou recenzi.

Melancholie (2011)

Od Triera jsem očekávala cokoli. Po jeho Antikristovi jsem se trochu bála udělat si další výlet do kina na jeho film. Ale podlehla jsem. Především díky traileru, který si mě prostě získal. Melancholia je výborný film. Překvapivě mírný, co se týče zobrazení. Ale ostře mrazivý, co se týče lidský hodnot. Absence vyšší moci, žádná útěcha na konci. Prostě jen smrt. A Wagnerova hudba? Ten úvod extrémně zpomalených scén? Jestli toužíte po silném zážitku z filmu, pusťte se do Melancholia. A na to že je mi Kirsten Dunst ve svém hereckém projevu dost protivná, tady byla úžasná. Přečtěte si celou recenzi.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Noví Piráti v režijním vedení Roba Marshalla si z nás tak trochu dělají srandu. Jdete-li na film s tím, že absolutně neočekáváte zajímavý příběh, ale pouze Deppovo pitvoření (která já stále můžu), roztomilé šišlání Penélope Cruz a plejádu neuvěřitelných a mnohdy nelogických scén, film vás nemůže zklamat. Ovšem hodně překvapuje. A to především svou očividností. Tenhle díl prostě vznikl pro peníze, nemá smysl si něco nalhávat. Ale místy je to sranda. Navíc úvodní scéna s větrníky je přímo dokonalá. Přesto je to film pouze na jedno zhlédnutí. Podruhé už by ta hra nefungovala. Přečtěte si celou celou recenzi.

Cizinec (2010)

Dávám jednu hvězdičku za Deppa v pyžamu, který svým super teatrálním způsobem přebíhá přes benátské střechy. Jinak je tenhle film prostě hnus, na který se dá podívat sotva jednou. Absolutně vůbec nevyužil potenciál, který skýtá tak hvězdné obsazení. Angelina Jolie jako femme fatale působí příšerně voskovitě. A Depp by ze sebe rád něco vyrazil, ale tak hloupý scénář mu prostě musí ty nohy podkopnout. Ricky Gervais to na Glóbech vystihl. Film nominovali pouze proto, že tam chtěli dostat Deppa a Angelinu. No dobře, ty exteriéry jsou pěkné. Ale to je bohužel vše.

X-Men: První třída (2011)

X-Men Origins: Wolverine bylo velkým filmovým zklamáním. Nadšení z nových X-Menů se proto vyšplhalo do závratných výšin. Nejlepší díl této marvelácké komiksové série. Matthew Vaughn ctí pravidla dána Singerem v prvních dvou filmech, ale nové X-Meny vede po svém a pro mě i lépe. Obsazení Jamese McAvoye a Michaela Fassbendera do titulní role byl téměř geniální tah. Tito X-Meni jsou opravdu První třída. A to jak po stránce narativní, tak i vizuální. A co teprve ten skvělý soundtrack. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů letošní letní sezony. Přečtěte si celou recenzi.

Sucker Punch (2011)

Zack Snyder si mě získal svou adaptací skvělého komiksu Watchem - Strážci. Proto jsem byla zvědavá na jeho první samostatný projekt. Upřímně, nezklamal mě. Jen trochu překvapil. Je to zvláštní paksvil, tenhle Sucker Punch. Akční řežba zmixovaná se softpornem. Tak mi to připadá. Rozhodně je to napoprvé vizuálně zajímavá podívaná. O ději se nedá příliš mluvit. Jako by si Zack Snyder plnil nějaké svoje masturbační fantazie. Přečtěte si celou recenzi .