Nejdivočejší sen (2010)

Tragický príbeh Malloryho a Irvine s rekonštrukciou ich výstupu na Everest. Je takmer isté, že 2. výšvih v ceste v tomto období a s danou výstrojou nevyliezli. Oceňujem hlavne použitie dobových záberov, ktoré sú veľmi cenné na predstavu vtedajšej situácie. Prečo chcete liezť na Everest? Preto, lebo tu je. Malloryho citát zo stretnutia s novinármi v USA pred odchodom na expedíciu.

Ako sme nevystúpili na Gasherbrumy (2008) (TV film)

Filmu predchádzali televízne šoty nakrútené v priebehu expedície, ktoré boli zasielané pomocou satelitného telefónu a vysielané v spravodajstve TV. Film bol doplnený výpoveďami zúčastnených horolezcov. Žiaľ veľmi nepriaznivé počasie nám nedovolilo vystúpiť na vrchol, a tak sme sa otočili vo výške 7680 m, asi 2 hod. od vrcholu.

Sneh pod nohami (1978)

Film bol točený v spolupráci s lyžiarskou triedou na Gymnáziu v Kežmarku koncom 70 rokov. Praktiky rodičov pri tréningu a pretekoch detí ostali aj dodnes. Zišlo by sa tento film premietatť v TV vždy pred sezónou. Žiaľ dnes náš šport nemá v školách takú podporu, čo je rozhodne chyba a časom sa to vypomstí na nedostatku reprezentatov našej krajiny v rôznych druhoch športu. Páni ministri školstva by sa mali zobudiť a trošku si zacvičiť a vrátiť šport do škôl.

Kaw (2007) odpad!

Scenár - katastrofa, triky taktiež, jednanie osôb vo filme - úplne dementné. Jediná svetlá stránka - postava šerifa.

Vianočné oblátky (1977) (TV film)

Martin Ťapák vedel geniálne zachytiť atmosféru slovenskej dediny. V tomto diele sa stretlo niekoľko významných hercov, ktorým vďačíme, že aj my sme pocítili čaro predvianočnej aj vianočnej nálady. Mihla sa tam dokonca aj Milka Zimková ako mladá dievčina a samozrejme aj ujko Matejka ,nezabudnuteľný slovenský herec - neherec.

Počestné paní pardubické (1944)

Komédia so skvelým hereckým obsadením pranieruje to, čo kľudne môže aj v dnešných časoch.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Skvelá vizualizácia, výborne zahrané hlavné i vedľajšie postavy, skvelá hudba. Prekrásna príroda Pienin sa len tak mihla v tomto filme, snáď aby neodvrátila pozornosť od sondy do duše človeka, ktorý bol zbojníkom i pytliakom, aby sa neskôr prerodil do učeného mnícha. Cyprián veľmi túžil po slobode. Získal ju len vnútorne, lebo prísne pravidlá mníchov ju inak neumožňovali. Krásna pieseň k filmu v podaní Zuzky Smatanovej len dovršuje kvalitu tohto u nás ťažko uznávaného diela.

Maléna (2000)

Tento film je nielen o krásnej žene, ale aj o ľuďoch, ktorých sa dá rýchlo zmanipulovať, ale aj ich rýhle premeny v závislosti od situácie. Počiatočná scéna vyhlásenie vojny Francúzsku a Anglicku Musollinim, záverečná vítanie osloboditeľov, ale hlavne pomsta Malene. Krutosť ľudí je najhoršou vlastnosťou človeka.

Stín noci (1999) odpad!

Bol to snáď pokus nejakého amatera o film?

Apokalypsa (2007) odpad!

Na tomto filme bolo len jediné pozitívne - záverečné titulky.