Útěk z vězení (2005) (seriál)

Prison Break odstartoval mojí seriálovou mánii. První sezóna je perfektně zmáknutá, scénář, herci, kamera, prostě to všechno dohromady je u mě za 100%. Pár slov ke scénáři - uvědomuju si, že napínavost a takovej ten diváckej adrenalin jak to dopadne je navozená dost jednoduchými prostředky, prostě Michael něco naplánoval, ale na poslední chvíli se to zhatilo, nebo to stihli jen tak tak, ale já jsem všechny tyhle scénáristické špeky sežral i s navijákem a byl jsem úplně maximálně napnutý. Další řady už jsou slabší a mohou přinést rozčarování, ale to prostě jinak nejde a pokud je něco dokonalé a tvůrci se rozhodnou to ještě natáhnout do dalších sérií, tak je pokles kvality přirozenou věcí. A kdo si oblíbil třeba postavu T-Baga, tak v pokračováních může se zaujetím sledovat, jaká je to nezničitelná veš.

Gummo (1997)

Konečně něco lepšího než škola.

Zločin (2011) (seriál)

Mireille Enos v roli policistky mě naprosto fascinovala. Klasická albínská zrzule s vyblitým obočím, nesmírně arogantní, pořád se tvářící jako když se jí chce zvracet, věčně nespokojená sociopatka, zaťatá jen a jen do své práce. A k ní dobře sedící parťák, taky asociál, ty dvě nesnesitelný držky se k sobě perfektně hoděj'. Navíc velmi napínavý děj a pochmurná atmosféra - tohle všechno z toho dělá nadprůměrný seriál. Co se mi líbilo asi nejvíc - příběh je plný neustálých zvratů, divákovi jsou předhazovány různé indicie, podle kterých se už už zdá být jasné, kdo a s jakým motivem zabil Rosie Larsen, aby bylo za chvíli všechno naprosto jinak. Nejlibovější je poslední prozrazení, které to celé převrátí úplně naruby. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=u9av38iK_Y0

Žena za pultem (1977) (seriál)

Klíčové pro mě je, že já postavě Anny Holubové bezezbytku věřím. Je to prostá pracující žena, která se navíc sama stará o dvě děti a někdy je vidět, že jí to dost zmáhá, přesto však bere svůj život s optimismem. Dokonce jí věřím i to její angažování se ve Straně i její poznámky směrem k Menšíkovi, jak se jim to podařilo pozvednout z těch poválečných hokynářských poměrů až k dnešním perfektně zásobeným socialistickým prodejnám, ona to tak klidně mohla vnímat, proč ne. Její angažování v komunistických strukturách (byla jednohlasně zvolená úsekovou důvěrnicí) koneckonců vyplývá z její přirozeně vůdcovské role. Jestli jste si všimli, tak Anna H. se krátce po svém nástupu stala jakousi alfa-samicí celých potravin, přirozenou autoritou, a to poměrně sympatickým způsobem - nenechala se vysírat od Slávky Budínové, Hanzlíkovi rázně naznačila, že není stavěná na nějaké 'začínání si' a pro ostatní byla oporou - kdo byl v nesnázích, ten se na ní mohl obrátit, nebo ona sama vycítila, komu podat pomocnou ruku. Její vztah k prostořeké Olince-Maciuchové byl též zajímavý, jednoznačně kamarádský, jakoby se jejich rozdílné povahy navzájem doplňovaly a obohacovaly. A zároveň Olinku zklidňovala, protože ta se až moc ráda šťourala v cizích osudech a provokovala své kolegyně. Na tu dobu dobrý seriál, s trochu špatným zvukem (některé sekvence jsou znovu namluvené a někdy se zvuk míjí s tím, jak se otvírá pusa), ale to se dá tolerovat.

Dracula (1992)

Nevkusně přeplácané a monstrózně kýčovité, avšak pan režisér Coppola pouze ctí předlohu, kterou je braková literatura a tento žánr i s jeho estetikou se mu dobře daří přenést na filmové plátno. Tenhle film není jen tak obyčejný film a ačkoliv mně se líbil asi jen na 60%, tak věřím tomu, že pro spoustu lidí bude toto dílo to 'pravé ořechové', hodně lidem sedne ta dekadentně absinthová nálada. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=PlDbxogHPao

Skrytá identita (2006) odpad!

Bože to byla slátanina, ani nevím, porč jsem to dokoukal. Jak se někomu může povést udělat film o zabíjení takhle intenzivně nudný? A Jacka Nicholsona už nějak přestávám mít rád, hraje v samejch pizdovinách a jen se blbě pitvoří a přehrává.

Moderní doba (1936)

Charlie brzdící svým pomalým výkonem pásovou výrobu, Charlie na kokainu, Charlie demolující jediným špatným pohybem obrovskou čerstvě dostavěnou loď, Charlie zatčený jako vůdce komunistické revolty, Charlie soucitně krmící svého ve stroji uvíznuvšího kolegu jakýmsi chřestem a vejci...A zaměstnat Charlieho jako nočního hlídače v obchodním domě též není ten nejlepší nápad, zvlášť pokud je zde žrádlo nezamčené, kolečkové brusle volně na regále a jeho uličnická kamarádka poblíž. Velmi zábavný film a dokonce ani láska nechybí - co si přát víc....

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Černokněžník, který by měl být ztělesněním ZLA a ze kteréhož by děti měly strachy srát maggi, zde v této verzi vypadá příliš obtloustle, domácky a dobrosrdečně, asi chyba v Matrixu :-(

Casino (1995)

Tak tohle je hodně cool. Vše včetně hudby, dialogů, rekvizit a kostýmů je zde dokonalé a film se tak podobá precizně vybroušenému diamantu.

Všechno je sračka (2009) (studentský film)

Mi se to líbilo. Prvotní reakce sice byla 'co je tohle za sračku?', nicméně sračkou je spíš duševní svět respondenta a hlavního aktéra M.D. než film samotný. A mňoukání Klausa imitoval moc pěkně. Zajímavý pohled do života a myšlenek svérázného zahořklého rozumbrady z okraje společnosti. A to je asi pravý smysl a podstata dokumentárních filmů - nakouknout, nechat mluvit, nevměšovat se, zachytit duši subjekta v přirozeném biotopu jeho snů, bludů, vzpomínek a názorů, zprostředkovat.....